Wycofanie religii ze szkół, likwidacja czerwonego paska, wyższe płace dla nauczycieli. Propozycje zmian w edukacji

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Lubnauer: odchudzimy podstawę programową, poprawimy jakość pomocy psychologicznej, poprawimy płacę nauczycieli
Lubnauer: odchudzimy podstawę programową, poprawimy jakość pomocy psychologicznej, poprawimy płacę nauczycieliTVN24
wideo 2/24
Lubnauer: odchudzimy podstawę programową, poprawimy jakość pomocy psychologicznej, poprawimy płacę nauczycieliTVN24

Odchudzenie podstawy programowej, podwyżki dla nauczycieli, likwidacja czerwonego paska i oceny z zachowania, wycofanie religii ze szkół - to niektóre propozycje zmian w edukacji, o jakich mówili w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego przedstawiciele ogólnopolskich ugrupowań. Z kolei obecny minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zwracał uwagę na programy wprowadzone przez PiS.

W poniedziałek został zainaugurowany nowy rok szkolny. Przy tej okazji przedstawiciele największych ugrupowań mówili o stanie polskiej edukacji i przedstawiali propozycje zmian.

CZYTAJ TEKST PREMIUM: Witaj szkoło, żegnaj ministrze Czarnek? "Będzie to szczególny rok szkolny"

Hołownia chce likwidacji oceny z zachowania i czerwonego paska

Przewodniczący Polski 2050 i współlider Trzeciej Drogi Szymon Hołownia przekonywał na briefingu prasowym w Białymstoku pod tytułem "Szkoła po nowemu - edukacja dla przyszłości", że "nasze dzieci zasługują na najlepszą edukację". - One zasługują dzisiaj na płynny angielski po podstawówce. One zasługują na psychologa w każdej szkole, bo wiemy, jak pełen wyzwań i trudny jest ten świat. One zasługują na odchudzenie podstawy programowej. One zasługują na te wszystkie reformy, które my, jako Polska 2050, Trzecia Droga, postulujemy i wprowadzimy - mówił.

Hołownia chce zmian w edukacji. "Nie będzie już czerwonych pasków"
Hołownia chce zmian w edukacji. "Nie będzie już czerwonych pasków"TVN24

Hołownia - w przypadku sukcesu wyborczego - zapowiedział likwidację instytucji kuratora oświaty, oceny z zachowania i czerwonego paska. - Na świadectwach polskich uczniów będą paski różnokolorowe. Jeden kolor dla wyróżniających się młodych artystów. Drugi dla wspaniałych sportowców. Inny dla superdziałaczy ekologicznych, którzy już w podstawówce czy liceum pokazują, że umieją troszczyć się o planetę - postuluje Hołownia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Hołownia chce zmian w edukacji. "Nie będzie już czerwonych pasków"

Posłanki KO: odchudzimy podstawę programową, podniesiemy płace

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer na zorganizowanej z Kingą Gajewską (KO) konferencji przed gmachem Ministerstwa Edukacji i Nauki oceniła, że to nie tylko obecny szef MEiN Przemysław Czarnek, ale także była minister edukacji Anna Zalewska "doprowadziła do tego, że możemy mówić o kryzysie polskiej szkoły". - Likwidacja gimnazjów, przeładowane podstawy programowej, nauczyciele bardzo nisko opłacani, to wszystko powoduje, że w polskiej szkole mamy w tej chwili permanentny kryzys - mówiła. Dodała, że podstawa programowa nie jest tylko przeładowana, ale również zideologizowana.

Lubnauer zapowiedziała, że Koalicja Obywatelska "zmieni polską szkołę". - Odchudzimy podstawę programową, poprawimy jakość pomocy psychologicznej, poprawimy płace nauczycieli. To wszystko jest naszym zadaniem po wyborach - zadeklarowała posłanka. Wskazała także, że to nie politycy, ale Komisja Edukacji Narodowej powinna kształtować podstawy programowe i przyjmować podręczniki.

- Najwyższy czas, żeby to szkoła pomagała uczniom, a nie spadał ten ciężar na rodziców. Doprowadzimy do sytuacji, w której każdy polski uczeń otrzyma pomoc w szkole, tak żeby mógł rzeczywiście poradzić sobie z nauką - mówiła.

Lubnauer: odchudzimy podstawę programową, poprawimy jakość pomocy psychologicznej, poprawimy płacę nauczycieli
Lubnauer: odchudzimy podstawę programową, poprawimy jakość pomocy psychologicznej, poprawimy płacę nauczycieliTVN24

Gajewska zwróciła uwagę na liczbę uczniów szkół ponadpodstawowych zaczynających rok szkolny. - Po PiS-ie i ich reformach, dziś, 4 września, do polskich szkół ponadpodstawowych - techników, liceów i szkół branżowych - poszło ponad pół miliona młodzieży. Szkoły pękają w szwach - oceniła.

Biedroń: polska szkoła musi wyjść z oparów średniowiecza

Europoseł, współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń podkreślał w Bydgoszczy, że Lewica jest gotowa do wyborów, również w kontekście edukacji.

- Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny. Ten rok szkolny rozpoczyna się pod panowaniem chyba najgorszego, obok Romana Giertycha, ministra edukacji po 1989 roku. (Przemysław) Czarnek może rozpocznie rok szkolny, ale koniec roku szkolnego będzie już bez Czarnka. To jest dobra wiadomość dla polskiej szkoły, dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty, którzy mają dość zapaści, jeśli chodzi o polską szkołę - przekonywał polityk Nowej Lewicy. Zaznaczył, że w całej Polsce brakuje 20 tysięcy nauczycieli, a w województwie kujawsko-pomorskim - 614.

Biedroń ocenił, że polska szkoła wyglądałaby inaczej, gdyby został zrealizowany jeden z postulatów Lewicy, dotyczący wycofania lekcji religii ze szkół, co kosztuje 3 miliardy złotych każdego roku. Jego zdaniem można by "armię katechetów zastąpić armią psychologów dziecięcych", a "dzieci i młodzież będą bezpieczni w szkole".

- Dzisiaj młodzi ludzie uczą się z podręczników HiT, które są kompletnie zideologizowane, w których prawie nie ma ani krzty prawdy. Tak wygląda dziś szkoła pod rządami Czarnka. To musi się zmienić. Polska szkoła musi wyjść z oparów średniowiecza, stać się szkołą przyszłości. Zagwarantować może to tylko Lewica. Nasze marzenie to, żeby szkoła była bardziej praktyczna, a mniej teoretyczna. Żeby szkoła była miejscem przyjaznym dla każdego, żeby zawód nauczyciela nie był wiecznym wolontariatem, a nauczyciele pracowali w zawodzie, który jest koroną zawodów, który jest dumą - mówił Biedroń.

Biedroń: Polska szkoła musi wyjść z oparów średniowiecza
Biedroń: Polska szkoła musi wyjść z oparów średniowieczaTVN24

Zaznaczył, że w końcu w Prawie oświatowym powinien znaleźć się zapis o Rzeczniku Praw Ucznia. Zadeklarował też, że Lewica w pierwszych miesiącach po przejęciu władzy od PiS doprowadzi do tego, że każde dziecko będzie otrzymywało w szkole ciepły posiłek. Podał, że w poniedziałek do szkół poszło 350 tysięcy dzieci głodnych, żyjących na skraju ubóstwa.

Czarnek o bonie, laptopach, szkołach specjalnych i postawieniu "weta" polityce edukacji włączającej

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, inaugurując ogólnopolski rok szkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie, ocenił, że ten rok szkolny jest najspokojniejszy od kilku lat. - Trzy lata temu były przeszkody w postaci pandemii. Wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego trzeba było podejmować bardzo trudne decyzje o nauce zdalnej – przypomniał, dodając, że dwa lata temu było podobnie. Rok temu, jak ocenił, wchodziliśmy w nowy rok szkolny zaniepokojeni faktem, co będzie dalej z wojną na Ukrainie i ile dzieci ukraińskich uchodźców trzeba będzie przyjąć do szkół.

Szef resortu edukacji wskazał również na programy wprowadzone przez PiS – bon o wartości 2,5 tysiąca złotych dla nauczyciela i laptopy dla czwartoklasistów. Przekazał, że w tym roku również czeka na nauczycieli dodatkowe wynagrodzenie z okazji rocznicy utworzenia KEN. Mówił, że budżet na przyszły rok będzie drugim z rzędu budżetem, w którym będziemy mieli rekordowe zwiększanie subwencji oświatowej.

Czarnek o postawieniu "weto absurdalnej, ideologicznej polityce edukacji włączającej"
Czarnek o postawieniu "weto absurdalnej, ideologicznej polityce edukacji włączającej"TVN24

W swoim wystąpieniu Czarnek podkreślił wagę szkół specjalnych. - To szkoły, w których pracują znakomici nauczyciele, do której chodzą znakomici uczniowie, do których przyprowadzają tych uczniów znakomici rodzice. Muszą mieć warunki do tego, żeby uczyć się w godnych salach lekcyjnych, salach gimnastycznych. Finansujemy budowę, rozbudowę i modernizację szkół specjalnych po to, żeby postawić weto absurdalnej, ideologicznej polityce edukacji włączającej – powiedział.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przemysław Czarnek chce "postawić weto absurdalnej, ideologicznej polityce edukacji włączającej"

CZYTAJ TAKŻE TEKST PREMIUM: Czarnek włącza czy wyłącza? Niebezpieczny spór o edukację dzieci z niepełnosprawnościami

Morawiecki: z myślą o przyszłych pokoleniach rząd wdraża programy takie jak "Laboratoria przyszłości"

Premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym przez wojewodę mazowieckiego Tomasza Bocheńskiego wskazał, że z myślą o przyszłych pokoleniach rząd wdraża programy takie jak "Laboratoria przyszłości", które pozwalają rozwijać kompetencje "4 razy K": krytyczne myślenie, kreatywność, komunikację i kooperację.

- W szkołach ponadpodstawowych od tego roku wprowadzamy przedmiot biznes i zarządzanie, aby uczniowie zdobywali kompetencje w dziedzinie gospodarki, finansów czy rynków pracy. Staramy się także wyposażyć szkoły w najnowocześniejszy sprzęt, by ukończenie szkoły dawało umiejętność swobodnego posługiwania się najnowszymi zdobyczami technologii – podkreślił.

CZYTAJ TAKŻE: Pięć zmian, które czekają uczniów w nowym roku szkolnym 

Morawiecki ocenił, że rząd dba o rozwój fizyczny i psychiczny uczniów poprzez "systematyczne zwiększanie liczby specjalistów, pedagogów, psychologów czy logopedów", a także chce mocniej promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, które mają wpływ na kondycję całego społeczeństwa. Premier w liście dodał, że wspierany jest również rozwój zawodowy nauczycieli, między innymi dzięki finansowaniu studiów podyplomowych we wszystkich dziedzinach związanych z pracą w szkole.

Autorka/Autor:js/dap

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Kiedyś był zagorzałym krytykiem Trumpa, nazwał go "kulturową heroiną", a nawet "amerykańskim Hitlerem". Jednak teraz 39-letni J.D. Vance, przeciwnik amerykańskiej pomocy dla Ukrainy, staje u boku Trumpa jako jego kandydat na wiceprezydenta. Dzieli ich niemal 40 lat, czy połączy prezydentura?

Napisał bestseller, dla Trumpa nie miał litości. Teraz chce zostać jego wiceprezydentem

Napisał bestseller, dla Trumpa nie miał litości. Teraz chce zostać jego wiceprezydentem

Źródło:
New York Times, Reuters

Marcin Romanowski, poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości, usłyszał zarzuty dotyczące jego działań związanych z Funduszem Sprawiedliwości. Romanowski został zatrzymany w poniedziałek po południu w swoim mieszkaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie Prokuratury Krajowej. 

Były wiceminister Marcin Romanowski usłyszał zarzuty

Były wiceminister Marcin Romanowski usłyszał zarzuty

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Jeff Bezos, Bernard Arnault i Bill Gates - miliarderzy z czołówki rankingu najbogatszych na świecie - przypłynęli superjachtami na wakacje na Sardynię - informują lokalne media. Luksusowe jednostki warte są w sumie setki milionów dolarów.

Trzech miliarderów i superjachty. Sensacja na wyspie

Trzech miliarderów i superjachty. Sensacja na wyspie

Źródło:
PAP, Bloomberg

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Fala upałów dotrze w środę do Hiszpanii, przynosząc ze sobą temperaturę sięgającą 45 stopni Celsjusza. Gorąco utrudni pracę strażaków, którzy już w poniedziałek walczyli z ogniem w kilkudziesięciu miejscach. Najtrudniejsza sytuacja panuje na południu kraju.

Potężny skwar nadciąga nad Hiszpanię, a część kraju już płonie

Potężny skwar nadciąga nad Hiszpanię, a część kraju już płonie

Źródło:
PAP, eltiempo.es, INFOCA

Daniel Obajtek przekonuje, że upublicznione nagranie jego rozmowy z dziennikarzem Piotrem Nisztorem nie jest prawdziwe, bo "prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania". Według niego to właśnie jest dowód, że "nie ma żadnych nagrań". Były prezes Orlenu manipuluje. Powód decyzji prokuratury był inny. Śledczy w ogóle nie badali prawdziwości nagrań.

Taśmy Obajtka. Prokuratura potwierdziła, że "nie ma żadnych nagrań"? Wcale nie

Taśmy Obajtka. Prokuratura potwierdziła, że "nie ma żadnych nagrań"? Wcale nie 

Źródło:
Konkret24

Rada Dialogu Społecznego nie wypracowała wspólnego stanowiska w sprawie propozycji podwyżki najniższej krajowej w 2025 roku. Rząd ma czas do 15 września na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie wysokości płacy minimalnej.

Najniższa krajowa 2025. Spór o podwyżkę płacy minimalnej. "Apelujemy bardzo mocno"

Najniższa krajowa 2025. Spór o podwyżkę płacy minimalnej. "Apelujemy bardzo mocno"

Źródło:
PAP

Sprawa wydaje się tak oczywista, że aż dziwne, że dotąd takich przepisów resort pracy nie przygotował. Chodzi o to, w jakiej temperaturze można pracować, a powyżej ilu stopni już nie, i na co może liczyć pracownik oprócz wody - chodzi o przerwę i odpoczynek w chłodnym miejscu.

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Źródło:
Fakty TVN

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że potrzeba 25 systemów obrony powietrznej Patriot, aby całkowicie "zamknąć niebo" nad krajem i uniemożliwić rosyjskie ataki lotnicze i rakietowe. Zapewnił też, że zamierza współpracować z Donaldem Trumpem, jeśli ten wygra tegoroczne wybory prezydenckie w USA.

Zełenski o tym, ile trzeba Patriotów, żeby "zamknąć niebo"

Zełenski o tym, ile trzeba Patriotów, żeby "zamknąć niebo"

Źródło:
PAP

- Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych - mówił w "Faktach po Faktach" Marcin Bosacki (KO), komentując niedzielne wystąpienie redemptorysty na Jasnej Górze dotyczące posła klubu PiS Marcina Romanowskiego. - Należy się modlić za każdego. Na pewno za pana Romanowskiego, któremu w tej chwili stawiane są bardzo poważne zarzuty - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

Źródło:
TVN24

Inspekcja pracy może wkrótce otrzymać nowe uprawnienie. To nakaz zamiany umowy B2B, umowy zlecenia czy umowy o dzieło na umowę o pracę. - To priorytet. Prace nad projektem trwają - poinformował w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Tomasz Zalewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Głównego Inspektora Pracy. Jak wyjaśnił, regulacja szykowana jest w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To może być rewolucja. Nowe uprawnienia w sprawie etatów

To może być rewolucja. Nowe uprawnienia w sprawie etatów

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci poszukują mężczyzny, który w czerwcu w warszawskim Ursusie uderzył i kopnął czekającą na taksówkę kobietę. Komenda rejonowa opublikowała zdjęcia mężczyzny z psem, który może mieć związek ze sprawą. Prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Atak na kobietę czekającą na taksówkę. Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Atak na kobietę czekającą na taksówkę. Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kenijska policja aresztowała mężczyznę, który miał się przyznać do zabójstwa 42 kobiet. - Mamy do czynienia z seryjnym zabójcą, psychopatycznym seryjnym zabójcą, który nie ma szacunku dla ludzkiego życia - mówi szef tamtejszych śledczych, cytowany przez media.

Policja: 33-latek przyznał się do zabójstwa 42 kobiet. "Psychopatyczny seryjny zabójca"

Policja: 33-latek przyznał się do zabójstwa 42 kobiet. "Psychopatyczny seryjny zabójca"

Źródło:
PAP, CNN, Reuters

- W amerykańskiej polityce głośne wydarzenia polityczne interpretuje się w kategoriach zerojedynkowych, a to sprzyja rozpowszechnianiu teorii spiskowych - uważa prof. Małgorzata Zachara-Szymańska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Według profesor, te zaś powstają zwykle na zamówienie polityczne. Nie inaczej jest po zamachu na Donalda Trumpa w Pensylwanii.

"Ustawka", "rozkazy CIA", "spóźniony snajper". Teorie spiskowe po zamachu na Donalda Trumpa

"Ustawka", "rozkazy CIA", "spóźniony snajper". Teorie spiskowe po zamachu na Donalda Trumpa

Źródło:
Konkret24

Perseidy już w tym tygodniu pojawią się na polskim niebie. Ten popularny rój meteorów, zwany także "łzami świętego Wawrzyńca", powiązany jest z kometą Swift-Tuttle, która po raz ostatni zawitała do nas w 1992 roku. Na maksimum zjawiska przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

Perseidy wracają! Wiemy, kiedy na niebie pojawi się najwięcej "łez świętego Wawrzyńca"

Perseidy wracają! Wiemy, kiedy na niebie pojawi się najwięcej "łez świętego Wawrzyńca"

Źródło:
Time And Date, tvnmeteo.pl

Blisko miesiąc po zaginięciu dziewiętnastoletniego brytyjskiego turysty na Teneryfie, miejscowe władze poinformowały o odnalezieniu ciała młodego mężczyzny.

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Coolcation to jeden z nowych trendów w turystyce, który cieszy się coraz większą popularnością. W związku z nim szczególnie zadowoleni będą przedstawiciele branży z północnych regionów Europy. W obliczu zmian klimatu coolcation może przyciągać coraz więcej ludzi. Magazyn "Condé Nast Traveler" umieścił go wśród największych trendów turystycznych na rok 2024.

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Źródło:
Euronews, Bloomberg, Visit Sweden, tvn24.pl

Trwa przebudowa drogi krajowej numer 7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na odcinku położonym najbliżej Warszawy, czyli pomiędzy Modlinem a Czosnowem. Utrudnień będzie nieco mniej. Z kolei policja apeluje do kierowców o ostrożność. Na przebudowywanym fragmencie trasy dochodzi do wielu kolizji.

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Dogi, które pod koniec czerwca zagryzły na posesji w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie) siedmioletnią dziewczynkę, wróciły do gospodarstwa. Jednak, jako że zostały uznane za dowód rzeczowy, właścicielka nie może nimi dobrowolnie rozporządzać, np. sprzedać. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. 

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Źródło:
PAP

We Wrocławiu motocyklista pobił się z kierowcą samochodu osobowego. Awantura wywiązała się na światłach na ulicy Ślężnej. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z zabójstwem 39-letniej mieszkanki Chorzowa. Policja poinformowała w poniedziałek, że zwłoki kobiety uważanej za zaginioną po ponad dwóch miesiącach znaleziono w Piekarach Śląskich.

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Źródło:
PAP

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) przekazała w niedzielę informację o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy naftowej na wschód od wyspy Fajlaka. Spółka szacuje, że złoża wynoszą około 3,2 miliarda baryłek, co odpowiada trzyletniej produkcji całego kraju.

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Źródło:
PAP, Bloomberg

Polskę można zwiedzać wzdłuż i wszerz na wiele sposobów. Jednym z nich jest podążanie szlakiem polskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej aż 17 obiektów. Pierwszy trafił na nią w 1978 roku.

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Od weekendu Łazienki Królewskie są zamknięte z powodu usuwania skutków nawałnicy. Początkowo planowano, że zostaną otwarte w poniedziałek w południe, ale ze względów bezpieczeństwa tego samego dnia zapadła decyzja o nieotwieraniu zabytkowego parku.

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nowości filmowe, hitowe seriale oraz kultowe produkcje, tak najkrócej można streścić listę piętnastu najchętniej wybieranych pozycji programowych serwisu Max w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl