Konwencja Konfederacji w Katowicach. "Kontrprogram korzystny dla Polaków, a niekorzystny dla biurokratów"

Autor:
ks
Źródło:
PAP, TVN24
Konwencja Konfederacji w Katowicach
Konwencja Konfederacji w Katowicach TVN24
wideo 2/8
TVN24Konwencja Konfederacji w Katowicach

Konfederacja zorganizowała w sobotę w katowickim Spodku konwencję, na której zaprezentowała hasło wyborcze oraz kandydatów w październikowych wyborach parlamentarnych. - My jako jedyni reprezentujemy kontrprogram korzystny dla Polaków, a niekorzystny dla biurokratów - mówił jeden z liderów ugrupowania Krzysztof Bosak. Sławomir Mentzen stwierdził z kolei, że "ma powoli dosyć marazmu i ciągłego słuchania, że tu nie da się nic poprawić i nie warto nawet próbować". - Otrzymujemy atrakcyjny przekaz medialny oparty na tym, że jest dużo dymu - komentował w TVN24 sobotnią konwencję dziennikarz "Gazety Wyborczej" Marcin Kącki.

W hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach odbyła się w sobotę "Wielka Konwencja Konfederacji". W czasie wydarzenia zaprezentowano hasło wyborcze: "Możemy wszystko!".

- Jesteśmy w samym sercu, w punkcie kulminacyjnym naszej kampanii wyborczej i ta wielka konwencja Konfederacji to jest moment, w którym przypominamy o najważniejszych, hasłach, o najważniejszych pryncypiach i o najważniejszych sprawach, dla których idziemy razem do wyborów po to, żeby wywrócić ten stolik, przy którym siedzą wszystkie inne partie polityczne - wskazywał jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Jak mówił, Konfederacja jest jedyną siłą parlamentarną, której nie ma w europarlamencie, "gdzie oni wszyscy grają do jednej bramki". - A my jako jedyni reprezentujemy kontrprogram korzystny dla Polaków, a niekorzystny dla biurokratów - podkreślił.

Jak mówił, w realizacji planów potrzebna jest długa i ciężka praca, "bo to nie wydarzy się samo", a "batalia jest rozłożona na lata". - Wszyscy analizują najbliższy wynik wyborczy z perspektywy tego, co będzie za miesiąc, my zadajemy sobie pytanie, pracując politycznie, co będzie za pięć lat, co będzie za dzisięć lat, co będzie za piętnaście, pięćdziesiąt i sto lat - zaznaczył Bosak.

Dodał, że to daje odwagę do podejmowania "tematów niepopularnych", "robienia czegoś, czego nie robi nikt inny w polskiej polityce - pozwolenia sobie na komfort mówienia prawdy, niezależnie czy jest ona popularna, czy wynika z sondaży, czy badań jakościowych". - Społeczeństwo już rozumie na tym etapie, co mamy do powiedzenia. I ostatnie lata pokazały, że w wielu sprawach mieliśmy rację. Na kilka miesięcy, a nawet na kilka lat przed innymi - powiedział Bosak.

Czytaj również: Trzaskowski: Proponujemy małe inwestycje obok was. Nie największe lotniska, nie wielkie przekopy

- Każdy nasz komunikat jest i będzie zniekształcany, każde nasze zdanie będzie wyrwane z kontekstu, a my niezależnie od tego, pomimo cenzury w mediach głównego nurtu, pomimo trwającej ponad rok cenzury na najpopularniejszej platformie społecznościowej, pomimo różnych prób manipulacji algorytmami, i tak docieramy do społeczeństwa z tym, co jest prawdą - dodał Krzysztof Bosak.

- Bo ludzie mają w sobie naturalne pragnienie prawdy, mają w sumie naturalny sprzeciw wobec tego, jeżeli są oszukiwani, jeżeli są traktowani bez szacunku. A tak dokładnie byli traktowani Polacy przez wiele ostatnich lat - przekonywał

Wskazał m.in. na nadużycia w czasie pandemii COVID-19. Podkreślił, że to liderzy Konfederacji w tym czasie "wspierali normalnych ludzi w korzystaniu ze swoich praw obywatelskich, wolności gospodarczej i życia społecznego".

Bosak: potrzebne jest sformowanie prawdziwej kontrelity

Zdaniem Bosaka w długiej pespektywie potrzebne jest "sformowanie prawdziwej kontrelity". - Musimy mieć kadry, które zastąpią tych zdemoralizowanych ludzi, którzy w tej chwili wypełnili wszystkie wpływowe stanowiska w mediach publicznych, które stały się mediami partyjnymi, w spółkach Skarbu Państwa, w administracji - wymienił.

Bosak przekonywał przy tym, że środowisko Konfederacji od lat wykonuje pracę polityczną nie dla siebie, ale "żebyśmy mogli Polskę zostawić lepszą naszym dzieciom, żebyśmy mogli spojrzeć im w oczy". Mówił, że Konfederacja jest jedyną partią, której ani jeden poseł "nie sprzedał się za korzyści majątkowe do głosowania z rządem".

- Jeżeli nie przełamiemy tych wszystkich negatywnych trendów, w które nasze państwo i społeczeństwo jest wmanewrowywane, może Polska osunąć się tak samo, jak państwa zachodnie. Widzimy te tendencje. Popatrzcie, co się dzieje w Unii Europejskiej. Jako jedyni artykułujemy program korzystny dla obywateli, dla naszego państwa - deklarował lider Ruchu Narodowego.

- Zobaczcie, co mówią, że się nie da używać prawa weta, nawet w tych dziedzinach, gdzie je mamy. Nie dało się odrzucić traktatu lizbońskiego, nie dało się odrzucić Fit for 55, nie dało się nie zgadzać na fundusz covidowy. Czy to prawda? Oczywiście nie. My byśmy to wszystko odrzucili, tylko musimy ich zastąpić - wołał.

Czytaj również: Konwencja programowa Trzeciej Drogi. Szymon Hołownia: nie musimy wybierać między wspólnotą a wolnością

- W polityce unijnej nie możemy oddać żadnych kolejnych kompetencji. Już się zaczęło szantażowanie, że są tworzone nowe traktaty unijne i musimy się na nie zgodzić. Konfederacja mówi jasno: żadnych traktatów, w których choć jeszcze jedna rzecz byłaby zabrana z Warszawy i przeniesiona do Brukseli. Nie ma takiej opcji - zastrzegł.

Bosak: Konfederacja to siła odpowiedzialności politycznej za Polskę i za Polaków

Przekonywał, że propozycje programowe Konfederacji w gospodarce nie są radykalne. - Opracowaliśmy program realistyczny i korzystny dla normalnych Polaków - i tych, którzy pracują i tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą tak, żeby wreszcie mogli zarabiać na swój byt - argumentował. W kontekście programów socjalnych wyjaśniał, że Konfederacja jest przeciwna ich rozwijaniu, ponieważ wie, że "aby komuś coś dać, najpierw trzeba wszystkim zabrać - jeżeli nie w tej chwili, to w przyszłości".

- Jako jedyni mamy program korzystny dla Polaków, jako jedyni chcemy obronić te prawa, które mamy. To nie jest radykalizm, to jest zachowawczość. (...) Zachowajmy to, co mamy. Polska gospodarka lepiej lub gorzej stworzyła mechanizm, w którym jest ten rozwój gospodarczy, zachowajmy go, nie duśmy tego jakimś głupim radykalizmem - powiedział Bosak.

Konwencja Konfederacji w Katowicach TVN24

W kontekście kryzysu migracyjnego podkreślił, że Polska musi być krajem bezpiecznym; stwierdził tu m.in., że PiS jest partią hipokrytów. Uznał też, że Konfederacja jako jedyna prawidłowo odczytała dynamikę stosunków pomiędzy Polską a Ukrainą, opierającą się - jak mówił - na wykorzystaniu polskiej naiwności, naiwności polityków, którzy są w rządzie. - Naiwności - to najbardziej dla nich przychylna interpretacja. Naiwności lub zdrady, której dokonali - dodał.

- Konfederacja to siła odpowiedzialności politycznej za Polskę i za Polaków. To jest siła odpowiedzialności za to, żeby dobrze wywarzyć długookresowe interesy narodowe i bieżące korzyści gospodarcze. Konfederacja to jest siła, w której zmieścili się ludzie mający często poglądy nieco od siebie różne, ale którzy zgadzają się ze sobą w podstawowych pryncypiach - podkreślił Bosak. Zaznaczył, że w żadnej sprawie ideowej Konfederacja swoich poglądów nie zmieniła.

Mentzen: mam dosyć marazmu i ciągłego słuchania, że tu nie da się nic poprawić

Głos zabrał także inny z liderów ugrupowania, Sławomir Mentzen. Podczas przemówienia mówił, że "ma powoli dosyć marazmu i ciągłego słuchania, że tu nie da się nic poprawić i nie warto nawet próbować".

- Czy są jakieś prawa natury mówiące, że jeżeli gdzieś się da, to u nas się nie da? Z jakiego powodu w Niemczech możemy mieć rywalizujące ze sobą o pacjenta kasy chorych, a w Polsce, kiedy mówimy o rywalizujących o pacjenta funduszach ubezpieczeń zdrowotnych, to dowiadujemy się, że tak się przecież nie da, że to niemożliwe, że to populizm - powiedział.

Czytaj również: Konwencja Lewicy w Wiedniu na osiedlu tanich mieszkań na wynajem. "Wprowadzimy to w Polsce"

- Czemu w Estonii mogą mieć prostą ustawę o VAT, która ma poniżej 100 stron, a w Polsce, gdy mówię o prostej ustawie o VAT, to słyszę, że się nie da, że to populizmy, że to jest przecież niemożliwe - kontynuował. Dodał, że w Niemczech mogą mieć dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, a w Polsce wciąż słychać, że się nie da.

- Z czego to się bierze, kto nas zmusza do tego, że ten system musi być taki dziadowski? - pytał. - Jeżeli politycy z PiS-u i z Platformy (Obywatelskiej - red.) są tak święcie przekonani, że tu się niczego nie da zmienić i że to musi tak wyglądać, to powinni zmienić zawód i zająć się czymś innym. Bo nie tylko nie chcą dokonać zmian, to jeszcze sobie nawet nie wyobrażają, że te zmiany w ogóle są możliwe - ocenił.

Występ muzyczny, efekty pirotechniczne i prezentacja kandydatów

Oba główne, około 30-minutowe przemówienia liderów były przerywane oklaskami. Skandowano m.in. "Konfederacja", "Grzegorz Braun" czy "Złodzieje" (o konkurentach politycznych).

Konwencja Konfederacji w katowickim Spodku zgromadziła parę tysięcy osób. W poprzek płyty hali rozstawiono rozległy ekran, na którym wyświetlano spoty, filmy, grafiki i efekty specjalne. Przed ekranem stała scena w kształcie litery T, której podłoga również w części była ekranem.

Konwencję rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego a capella. Otwarciu wydarzenia towarzyszył występ Jakuba Molędy na żywo z piosenką z refrenem: "Możemy wszystko. To, co przed nami ważne jest. I już tak blisko, zwycięstwem będzie mały gest". Artysta wjechał na salę na motocyklu. Występowi towarzyszyły efekty pirotechniczne. Również pomiędzy przemówieniami i podczas prezentacji liderów list w okręgach grała głośna muzyka z bogatą oprawą świetlną i pirotechniczną.

Prezentacje kandydatów do parlamentu poprzedził spot dotyczący kobiet w Konfederacji. Następnie wystąpiła kandydująca do Senatu w Sieradzu Klaudia Domagała, która mówiła m.in., że program Konfederacji to "więcej ochrony kobiet przez bezprawnym ZUS-em, to więcej ochrony kobiet na porodówkach".

Podczas prezentacji kandydatów z pierwszych miejsc na listach (poza Anną Bryłką z Konina – wyłącznie mężczyzn) szczególny aplauz wywołało przejście przez scenę Janusza Korwina-Mikkego (okręg podwarszawski), który zakręcił trzymaną w ręce laską oraz Grzegorza Brauna (okręg rzeszowski), niosącego obszerną czarną teczkę. Żaden z nich nie zabrał w sobotę głosu. Na zakończenie wydarzenia przestrzeń Spodka wypełniło confetti.

Kącki: otrzymujemy atrakcyjny przekaz medialny oparty na tym, że jest dużo dymu

Konwencję skomentował na antenie TVN24 dziennikarz "Gazety Wyborczej" Marcin Kącki, autor książki "Chłopcy. Idą po Polskę", w której opisał środowisko Konfederacji. - Nie wiem, czy ja się dobrze tutaj nadaję do recenzowania tego, bo chyba przydałby się bardziej recenzent muzyczny i specjalista od efektów pirotechnicznych i być może jeszcze specjalista wizerunkowy - mówił.

Dziennikarz został zapytany o to, z jakim programem do wyborów idzie Konfederacja. - Mamy trzy partie (w ramach Konfederacji - red.) i na przykład program narodowców, czyli (ugrupowania Krzysztofa - red.) Bosaka - to jest nowy porządek, między innymi powszechniejszy dostęp do broni, ale dużo również o chociażby silnym związaniu z religią i z Kościołem katolickim - rozpoczął.

- U Grzegorza Brauna to już jest silniejsza teologia, (...) ogólnie rzecz biorąc Jezus Chrystus na tronie ze swoją matką, a poza tym oddajemy się Jezusowi Chrystusowi, jeśli do nas znów przyjdzie - kontynuował. - U korwinistów, no tam jest 70 rodzajów ideologii, od anarchokapitalizmu, czyli wszystko prywatne, po monarchizm, czyli szukamy króla, po minarchizm, czyli trochę państwa, zielony konserwatyzm i nie do końca do dzisiaj wiem, co tak naprawdę od nich otrzymujemy - dodał.

- Na pewno otrzymujemy atrakcyjny przekaz medialny oparty na tym, że jest dużo dymu. (...) Widzimy, że chyba wystarczy pop-polityka, czyli dym, efekty, muzyka, ludzie, działacze, jacyś delegaci, trochę rozpoznawalnych twarzy - ocenił Kącki.

Konwencja Konfederacji. Marcin Kącki: nie do końca do dzisiaj wiem, co tak naprawdę od nich otrzymujemy
Konwencja Konfederacji. Marcin Kącki: nie do końca do dzisiaj wiem, co tak naprawdę od nich otrzymujemyTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Zatrzymany powinien być dokładnie przeszukany, jeszcze zanim trafi do radiowozu - mówił w studiu TVN24 były policjant Andrzej Mroczek, odnosząc się do piątkowego postrzelenia dwóch funkcjonariuszy we Wrocławiu. Ocenił, że kryminalni mogli zaufać kolegom z innego pionu, którzy wcześniej zatrzymali Maksymiliana F. - Jest dużo pytań dotyczących procedur - dodał ekspert.

Pytania po postrzeleniu policjantów. "Zostały złamane zasady konwojowania"

Pytania po postrzeleniu policjantów. "Zostały złamane zasady konwojowania"

Autor:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Prawdopodobnie ten człowiek miał broń tak zwaną czarnoprochową. (...) Moim zdaniem dostęp do broni w Polsce jest bardzo łatwy, dlatego że broń czarnoprochową każdy sobie może kupić - stwierdził na antenie TVN24 Dariusz Nowak, były funkcjonariusz i rzecznik małopolskiej policji, który komentował sprawę zatrzymania 44-latka ściganego za ciężkie zranienie dwóch policjantów.

"Dostęp do broni w Polsce jest bardzo łatwy"

"Dostęp do broni w Polsce jest bardzo łatwy"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Dożywocie będzie grozić 44-latkowi, który ma usłyszeć zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. Maksymilian F. został zatrzymany w sobotę rano przez dolnośląskich funkcjonariuszy. W piątek późnym wieczorem mężczyzna zaatakował z bronią w ręku dwóch policjantów. Jak dowiedział się nasz reporter, obaj mają rany postrzałowe głowy.

Dwaj policjanci postrzeleni. Zatrzymano 44-latka. Usłyszy "zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy"

Dwaj policjanci postrzeleni. Zatrzymano 44-latka. Usłyszy "zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy"

Aktualizacja:
Autor:
mm,
pp,
bż/ft,
adso,
b
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Pacjenci kilkunastu ośrodków psychiatrycznych na Podlasiu boją się, że od nowego roku zostaną bez pomocy. Martwią się też lekarze, bo NFZ nie przedłużył im umów na kolejne lata, dlatego część z nich nie umawia nowych wizyt na przyszły rok. NFZ jednak zapewnia, że mieszkańcy wciąż będą mieć wsparcie, ale w ramach pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. Ten pomysł budzi sporo wątpliwości.

NFZ nie przedłużyło umów z ośrodkami psychiatrycznymi na Podlasiu. Mają je zastąpić pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego

NFZ nie przedłużyło umów z ośrodkami psychiatrycznymi na Podlasiu. Mają je zastąpić pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego

Autor:
Joanna
Wyrwas
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Na stronach Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Kilkoro parlamentarzystów nie wykazało w nich żadnych oszczędności. "Nie posiadam" - napisał w oświadczeniu majątkowym poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Dworczyk. Nie brakuje też przypadków, w których oszczędności nie przekraczają 1 tysiąca złotych.

Posłowie w "klubie zero". Ci parlamentarzyści nie wykazali żadnych oszczędności

Posłowie w "klubie zero". Ci parlamentarzyści nie wykazali żadnych oszczędności

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

W prognozie pogody na najbliższy czas widać opady śniegu, nie powinno już jednak sypać intensywnie. Tylko w nielicznych miejscach kraju temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy zero stopni. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na pięć dni.

 Czeka nas mroźny czas. Jak zimno będzie

Czeka nas mroźny czas. Jak zimno będzie

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

W Czechach spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Służby informują o wypadkach drogowych blokujących główne szlaki komunikacyjne. Odnotowuje się przerwy w dostawach prądu, a władze samorządowe na południu kraju ogłosiły stan klęski żywiołowej.

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Autor:
anw
Źródło:
PAP

W sobotę strażnicy miejscy w Zgierzu (woj. łódzkie) zwrócili uwagę na bardzo niepokojące ślady na jednym z miejskich stawów. - Ślady na śniegu urywały się w miejscu, gdzie był załamy lód. Nie mogliśmy wykluczyć, że ktoś wpadł do wody - przekazuje starszy strażak Dominik Wilk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Staw został przeszukany przez płetwonurków.

Ślady butów kończyły się na połamanym lodzie. Strażacy przeczesywali staw

Ślady butów kończyły się na połamanym lodzie. Strażacy przeczesywali staw

Autor:
bż/b
Źródło:
tvn24.pl

W wyniku dachowania samochodu do szpitala trafiły trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Do wypadku doszło na poboczu drogi wojewódzkiej numer 751 w Bodzentynie (woj. świętokrzyskie). Poszkodowani zostali zabrani do szpitala na obserwację.

Auto dachowało. Trzy osoby ranne, w tym dwoje dzieci

Auto dachowało. Trzy osoby ranne, w tym dwoje dzieci

Autor:
MR/b
Źródło:
PAP

Dzieci mogą się obawiać pewnych rzeczy, związanych z kontrolą ich telefonów - powiedziała w TVN24 Agnieszka Siedler, psycholog dziecięca. - Rozmowa o tym powinna być oparta na szacunku i zaufaniu - dodała.

Jak kontrolować telefon dziecka, które "ma prawo do prywatności"?

Jak kontrolować telefon dziecka, które "ma prawo do prywatności"?

Autor:
tas//mrz
Źródło:
TVN24

Podczas szczytu klimatycznego COP28 w Dubaju część rządów poparło kolejną inicjatywę, która ma pozwolić na odejście od paliw kopalnych jako źródła energii. Jak poinformowano, 118 krajów zobowiązało się do potrojenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych do 2030 roku.

Produkcja energii ze źródeł odnawialnych. Jest zobowiązanie 118 krajów

Produkcja energii ze źródeł odnawialnych. Jest zobowiązanie 118 krajów

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, Reuters

Rosyjska armia może rozpocząć szerszą ofensywę w Ukrainie po spodziewanym zwycięstwie Władimira Putina w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku - prognozuje amerykańska telewizja CNN, powołując się na źródła w zachodnim wywiadzie.

CNN: Putin czeka na zwycięstwo w marcowych wyborach. Później przypuści ofensywę

CNN: Putin czeka na zwycięstwo w marcowych wyborach. Później przypuści ofensywę

Autor:
tas/ft
Źródło:
CNN
"Świat przyrody cichnie". Jedyna Polka na prestiżowej liście o tym, dlaczego warto się zatrzymać i posłuchać

"Świat przyrody cichnie". Jedyna Polka na prestiżowej liście o tym, dlaczego warto się zatrzymać i posłuchać

Maciej
Wacławik
Autor:
Maciej
Wacławik
Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego, najwyższego, stopnia. Synoptycy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu. W części kraju może pojawić się też gołoledź, a lokalnie intensywnie popada deszcz. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty IMGW. Przybyło miejsc zagrożonych obfitymi opadami śniegu, lokalnie może też lunąć

Alerty IMGW. Przybyło miejsc zagrożonych obfitymi opadami śniegu, lokalnie może też lunąć

Aktualizacja:
Autor:
anw,dd,ps
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Aleksandra Karolina Wiśniewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej ma oszczędności przekraczające 386 tysięcy złotych. Jak poinformowała w oświadczeniu majątkowym, jest też właścicielką mieszkania o wartości około 1,3 miliona złotych. Aleksandra Karolina Wiśniewska jest córką polskiego przedsiębiorcy Radosława Wiśniewskiego, założyciela Redan SA, twórcy marki odzieżowej Top Secret.

Oszczędności, dwa mieszkania i samochód. Majątek córki polskiego biznesmena

Oszczędności, dwa mieszkania i samochód. Majątek córki polskiego biznesmena

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Już za dwa tygodnie "Weekend cudów" Szlachetnej Paczki. Na liście potrzebujących jest jeszcze ponad półtora tysiąca rodzin. Każdego dnia może ich jednak przybywać, bo wysokie ceny sprawiają, że wielu z nas żyje się coraz trudniej.

Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Ponad półtora tysiąca rodzin czeka na darczyńców

Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Ponad półtora tysiąca rodzin czeka na darczyńców

Autor:
Marta
Warchoł
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, ma ponad 529 tysięcy złotych oszczędności. Poseł Koalicji Obywatelskiej zarządza gospodarstwem rolnym o wartości 3,1 miliona złotych. Na stronach Sejmu opublikowano oświadczenie majątkowe Michała Kołodziejczaka.

Lider Agrounii w Sejmie. Michał Kołodziejczak pokazał majątek

Lider Agrounii w Sejmie. Michał Kołodziejczak pokazał majątek

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ma ponad 311 tysięcy złotych oszczędności. Spłaca też pożyczkę. Lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro poinformował o sprzedanych udziałach w domu rodzinnym i posiadanej broni. Z kolei jeden z liderów Platformy Obywatelskiej Borys Budka jest właścicielem, wraz z żoną, domu i dwóch mieszkań. Włodzimierz Czarzasty z Lewicy ma między innymi jacht motorowy, obrazy i wyroby ze złota, których łączna wartość przekracza 200 tysięcy złotych. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe liderów partii zasiadających w Sejmie.

Broń Ziobry, pożyczka Kaczyńskiego, kryptowaluty Bosaka. Majątki liderów partii

Broń Ziobry, pożyczka Kaczyńskiego, kryptowaluty Bosaka. Majątki liderów partii

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Mogę obiecać, że prace domowe w szkołach podstawowych znikną - powiedziała w "Jeden na jeden" posłanka Koalicji Obywatelskiej Dorota Łoboda, która w TVN24 mówiła o planach zmian powyborczej koalicji w edukacji. Wyraziła nadzieję, że przedmiot historia i teraźniejszość zniknie z programu nauczania od nowego roku szkolnego.

Prace domowe do lamusa, HiT też może zniknąć. Posłanka KO: podstawa programowa do kosza

Prace domowe do lamusa, HiT też może zniknąć. Posłanka KO: podstawa programowa do kosza

Autor:
pp/ft
Źródło:
TVN24

Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku interweniował na gdańskim lotnisku. Pasażer samolotu ignorował polecenia załogi, wdawał się w kłótnie i był wulgarny. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie półtora promila alkoholu.

Pijany pasażer awanturował się na pokładzie. Został wyprowadzony z samolotu

Pijany pasażer awanturował się na pokładzie. Został wyprowadzony z samolotu

Autor:
MR/b
Źródło:
tvn24.pl, PAP, morski.strazgraniczna.pl

Trwa policyjna obława za mężczyzną, który w piątkowe popołudnie napadł na kantor w Tarnogrodzie (woj. lubelskie). Sprawca sterroryzował pracownicę, ukradł gotówkę i uciekł.

Napad na kantor, sprawca ukradł pieniądze i uciekł. Trwa policyjna obława

Napad na kantor, sprawca ukradł pieniądze i uciekł. Trwa policyjna obława

Autor:
mm/b
Źródło:
PAP

W opinii fińskiego ministra do spraw europejskich i aktywów państwowych Andersa Adlercreutza, nie było przypadku w zniszczeniu podwodnego gazociągu Balticconnector. - Wszystko wskazuje na celowe działanie - ocenił.

Podwodny gazociąg Balticconnector zniszczony. Fiński minister: celowe działanie

Podwodny gazociąg Balticconnector zniszczony. Fiński minister: celowe działanie

Autor:
mm
Źródło:
PAP

Badania i modele eksperymentalne pokazują, że w momencie, w którym mamy do czynienia z nieoczywistą sytuacją, trudniej nam zareagować - tłumaczyła w programie "Wstajesz i weekend" Maja Herman, psychiatrka i psychoterapeutka, komentując zachowanie ludzi, którzy nie udzielili pomocy 14-letniej Natalii z Andrychowa. - Zawsze znajdzie się powód: śpieszyłem się, bałem się, co ten człowiek powie, nie wiedziałem do końca, co tam się wydarzy - mówił z kolei Bartosz Dajnowski z "Dzień Dobry TVN", autor materiału o reakcji przechodniów na marznące dziecko.

"W momencie, w którym mamy do czynienia z nieoczywistą sytuacją, trudniej nam zareagować"

"W momencie, w którym mamy do czynienia z nieoczywistą sytuacją, trudniej nam zareagować"

Autor:
tas
Źródło:
TVN24

W części Polski sypie śnieg. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w piątek SMS-owy alert, w którym ostrzega przed niebezpieczną pogodą mieszkańców dwóch województw. Przypominamy, że ostrzeżenie wciąż obowiązuje. 

Alert RCB wciąż w mocy. "Zostań w domu, jeśli możesz"

Alert RCB wciąż w mocy. "Zostań w domu, jeśli możesz"

Aktualizacja:
Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

W sobotę śnieg sypie przede wszystkim na południu Polski. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania białych krajobrazów.

"Zima jak za dawnych lat" na waszych zdjęciach

"Zima jak za dawnych lat" na waszych zdjęciach

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, Kontakt 24

Małgorzata K., która ukradła i zażyła na dyżurze morfinę, została skazana przez Sąd Okręgowy w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Lekarka dostała zakaz wykonywania zawodu przez cztery lata. Konsekwencji nie uniknął również jej przełożony, który zbagatelizował sprawę. Wyrok nie jest prawomocny.

Lekarka zażyła na dyżurze morfinę. Skazany także jej przełożony

Lekarka zażyła na dyżurze morfinę. Skazany także jej przełożony

Autor:
mm/b
Źródło:
PAP

Policjanci potraktowali sprawę 14-letniej Natalii jako "zaginięcie opiekuńcze", które ma niski priorytet i na ogół dotyczy na przykład dziecka, które "samowolnie oddaliło się" z domu poprawczego - wynika z nieoficjalnych ustaleń tvn24.pl. Raport autorstwa doświadczonych policyjnych kontrolerów, który w pełni oceni działania policjantów z Andrychowa, ma być gotowy w weekend.

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Autor:
Robert
Zieliński
Źródło:
tvn24.pl

3,3 miliona złotych oszczędności i nieruchomości warte około 63 milionów złotych znalazły się w oświadczeniu majątkowym posła PiS Andrzeja Guta-Mostowego. Dokument został opublikowany w piątek na stronie Sejmu.

To jeden z najbogatszych posłów

To jeden z najbogatszych posłów

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Szymon Hołownia do oświadczenia majątkowego wpisał między innymi dom, mieszkanie, siedlisko wiejskie oraz dwa kredyty hipoteczne. Jako składniki mienia ruchomego marszałek Sejmu wymienił współczesną ikonę i obraz.

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Autor:
/dap
Źródło:
tvn24.pl

Na stronie Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe posła Koalicji Obywatelskiej (KO) Andrzeja Domańskiego, który według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Arleta Zalewska z "Faktów" TVN, ma zostać ministrem finansów w przyszłym rządzie Donalda Tuska.

To ma być przyszły minister finansów. Pokazał majątek, w tym akcje żony

To ma być przyszły minister finansów. Pokazał majątek, w tym akcje żony

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl

Abonament RTV jest nie do uratowania - uważa członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Jego zdaniem oczekiwania i praktyka ostatnich lat spowodowały, że abonament nie powinien być podstawową formą finansowania mediów publicznych. 

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP, RMF FM, tvn24.pl

Telewizja TVN24 w listopadzie 2023 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym, osiągając 7,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. To drugi najwyższy wynik w historii. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN, a w kategorii portali stacji informacyjnych - tvn24.pl.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Marek Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkał się z rektorką uczelni i wygłosił wykład dla studentów - "The United States and Poland: Today and Tomorrow". Mówił m.in. o niezwykłym zaangażowaniu młodych ludzi podczas październikowych wyborów oraz pomocy uchodźcom.

Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedził poznańską uczelnię

Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedził poznańską uczelnię

Autor:
MR/PKoz/b
Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Wielu Polaków deklaruje, że wybiera książkę na prezent pod choinkę. Chętnie sięgamy zarówno po beletrystykę, jak i biografie, reportaże, literaturę popularnonaukową czy książki historyczne. Rok 2023 obfitował w zarówno polskie, jak i zagraniczne ciekawe premiery. Co wybrać na świąteczny upominek? Podpowiadamy.

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

Autor:
Anna
Zaleska
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl