Wybory 2023. Kto w okręgu szczecińskim powalczy o mandat posła

Źródło:
TVN24
"Cicho już byłyśmy". Spot Inicjatywy "Wschód"
"Cicho już byłyśmy". Spot Inicjatywy "Wschód"Inicjatywa "Wschód"
wideo 2/20
Wybory parlamentarne 2023. Kampania

Liderzy list PiS i KO pozostali bez zmian, a na pozostałych listach widać między innymi zwolenniczkę szczepień z Konfederacji, potomka powstańca i gwiazdorkę piłki ręcznej. Oto listy wyborcze do Sejmu z okręgu nr 41.

W okręgu nr 41 znajduje się część województwa zachodniopomorskiego obejmująca Szczecin i Świnoujście, a także powiaty goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki i stargardzki. Do zdobycia jest tam 12 mandatów poselskich.

Cztery lata temu KO zdobyła tylko o niecałe 3 tysiące głosów więcej od PiS, a pozwoliło to uzyskać jeden mandat więcej od partii Jarosława Kaczyńskiego. Posłami KO z okręgu zostali: Magdalena Filiks, Artur Łącki, Arkadiusz Marchewka, Grzegorz Napieralski i Sławomir Nitras.

Prawo i Sprawiedliwość miało cztery mandaty: dla Leszka Dobrzyńskiego, Marka Gróbarczyka, Michała Jacha i Artura Szałabawki; Sojusz Lewicy Demokratycznej dwa (Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek). Z PSL wszedł do Sejmu Jarosław Rzepa. Żadnego mandatu nie uzyskała Konfederacja.

Wybory 2023. Kandydaci Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu - okręg nr 41

Z pierwszego miejsca startuje "spadochroniarz" z Dolnego Śląska, czyli matecznika Bezpartyjnych. Jest to Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Objął stanowisko w styczniu 2019 roku, gdy Bezpartyjni Samorządowcy zawiązali w regionie koalicję z PiS. "Dwójką" jest piłkarka ręczna Daria Michalak, gwiazda Zagłębia Lubin i reprezentantka Polski. Znaczna część kandydatów BP w okręgu szczecińskim jest związana z Dolnym Śląskiem lub Lubuskiem.

Wybory 2023. Kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu - okręg nr 41

Listę otwiera Jarosław Rzepa, inżynier ogrodnik ze Szczecina, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2019 roku zasiada w Sejmie, gdzie należy do Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą, w której pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Członkiem PSL jest od 2002 roku. W 2008 roku został wiceprezesem zarządu miejskiego w Szczecinie, a w 2011 prezesem zarządu wojewódzkiego zachodniopomorskiego PSL. W 2014 roku jest radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego. W 2015 roku startował w wyborach do sejmu jako lider listy PSL w okręgu szczecińskim, jednak mandatu nie uzyskał.

Jest wnukiem Jana Rzepy, najdłużej żyjącego uczestnika powstania wielkopolskiego.

Na drugim miejscu znalazł się Adam Rudawski, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Był prezesem Polskiego Radia w Szczecinie i rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania. Prowadzi podcast "One pager".

Wybory 2023. Kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu - okręg nr 41

Pierwsze miejsce na liście otrzymał Dariusz Wieczorek, inżynier elektryk ze Szczecina i poseł na Sejm IX kadencji. Należy do Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Finansów Publicznych, a w Podkomisji stałej do spraw elektromobilności jest przewodniczącym. Do Sejmu w 2019 roku dostał się z pierwszego miejsca listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, otrzymując 24 924 głosy.

Karierę polityczną zaczął w 1994 roku, zostając radnym miejskim Szczecina, a następnie wiceprezydentem miasta. W 2007 roku Wieczorek i ówczesny prezydent Szczecina Marian Jurczyk zostali skazani za działanie na szkodę miasta w związku z przetargiem na sprzedaż jednej z działek, którą zainteresowała się niemiecka firma Euroinvest Saller. Spółka wpłaciła miastu wymaganą zaliczkę. Następnie zarząd Szczecina, któremu przewodniczył Jurczyk, zerwał zawartą z nią umowę. Decyzja ta oznaczała wypłatę firmie blisko 10 mln zł odszkodowania.

Wieczorek przez sąd pierwszej instancji został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i karę finansową. Sąd zobowiązał Jurczyka do zapłaty 50 tysięcy złotych, a Wieczorka 500 tysięcy złotych tytułem naprawienia szkody spowodowanej koniecznością wpłaty odszkodowania. Skazani mieli też zapłacić grzywnę - pierwszy z nich 2 tysiące złotych, drugi 10 tysięcy złotych. Obaj zostali objęci czteroletnim zakazem zajmowania stanowisk w administracji państwowej i samorządowej związanych z gospodarowaniem mieniem. W 2009 sprawę rozpatrzono ponownie, a obaj oskarżeni zostali uniewinnieni.

Od 2016 roku Wieczorek był przewodniczącym zachodniopomorskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz wiceprzewodniczącym partii. Obecnie należy do Nowej Lewicy, jest wiceprzewodniczącym.

"Dwójką" na liście Lewicy jest Jolanta Tryszkiewicz, ekonomistka ze Szczecina. W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydowała do rady miasta w Szczecinie, jednak nie uzyskała mandatu. Obecnie jest dyrektorką Biura Poselskiego Posłanki na Sejm RP Katarzyny Kotuli. Współpracowała między innymi z Kongresem Kobiet, Gryfińskim Strajkiem Kobiet i Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA. Organizowała regionalne Kongresy Kobiet i Kongres Kobiet z Obszarów Wiejskich.

Wybory 2023. Kandydaci PiS do Sejmu - okręg nr 41

PiS zdecydowało się w tym roku powtórzyć "jedynkę" na swojej liście – to miejsce otrzymał Marek Gróbarczyk, który w poprzednich wyborach zebrał 58 912 głosów, uzyskując drugi po Sławomirze Nitrasie wynik w okręgu i daleko w tyle zostawiając "dwójkę" na swojej liście.

W obecnym rządzie Gróbarczyk pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej. W listopadzie 2019 został powołany na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, pełnił tę funkcję do momentu likwidacji resortu niecały rok później.

W 2007 roku przez kilka miesięcy pełnił funkcję ministra gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W 2009 roku wystartował z listy PiS w wyborach do europarlamentu (pierwsze miejsce na liście w Gorzowie Wielkopolskim), uzyskując mandat. W 2014 roku uzyskał reelekcję.

Drugi na liście PiS w okręgu szczecińskim jest, podobnie jak w 2019 roku, Leszek Dobrzyński. W poprzednich wyborach startując z tego miejsca zdobył 14 105 głosów, co zapewniło mu miejsce w Sejmie. Należy do Komisji Obrony Narodowej i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W Podkomisji stałej ds. budżetu, finansów oraz struktury Sił Zbrojnych RP pełni funkcję przewodniczącego.

W 1986 roku dołączył do Solidarności Walczącej, a w 1991 bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy Partii Wolności (partii Kornela Morawieckiego). Ponownie kandydował w 1993 roku z listy prawicowej partii Koalicja dla Rzeczypospolitej. Wtedy również nie uzyskał mandatu, podobnie jak w wyborach parlamentarnych w 2001 roku (startował z listy Prawa i Sprawiedliwości).

Mandat poselski zdobył w 2005 roku, stracił go w 2007 po skróceniu kadencji Sejmu. Reelekcję uzyskał w 2011 roku.

Na miejscach na liście PiS sprzed czterech lat pozostali też Artur Szałabawka i Michał Jach. W 2019 roku obaj dostali się do Sejmu.

Wybory 2023. Kandydaci Konfederacji do Sejmu - okręg nr 41

Pierwszy na liście jest geodeta Marcin Bedka ze Szczecinka. W latach 2014-2018 był tam radnym. W 2018 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, a w wyborach parlamentarnych w 2019 roku nie uzyskał mandatu.

Drugie miejsce przypadło Magdalenie Sosnowskiej, redaktorce szczecińskiego pisma "Czas Zamilczanych", poświęconego działalności Konfederacji, i liderce szczecińskiego oddziału tej partii. Jest zwolenniczką powszechnego dostępu do broni palnej. Kontrowersje wśród wyborców Konfederacji wzbudził fakt, że Sosnowska... zaszczepiła się przeciwko covid-19.

Wybory 2023. Kandydaci KO do Sejmu - okręg nr 41

Podobnie jak cztery lata temu listę KO otwiera Sławomir Nitras, poseł na Sejm odbywający obecnie swoją czwartą kadencję. Karierę polityczną zaczął w 1991 roku jako członek Unii Polityki Realnej, by następnie przystąpić do centroprawicowego Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Pod koniec lat 90. pracował w samorządzie, później przeszedł do polityki krajowej. Zasiadał w Sejmie V i VI kadencji, w 2009 roku na jedną kadencję dostał się do europarlamentu. Od 2014 roku był głównym doradcą w gabinecie politycznym premier Ewy Kopacz.

W 2018 roku jako kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej przegrał wybory na prezydenta Szczecina, zajmując w nich trzecie miejsce. Urząd objął bezpartyjny Piotr Krzystek.

W wyborach parlamentarnych 2019 uzyskał najwyższy wynik w swoim okręgu, 78 513 głosów. W obecnej kampanii Donald Tusk wyznaczył go na organizatora obywatelskiej kontroli wyborów. Nitrasowi udało się zebrać do tego celu 50 tysięcy ludzi, o czym na początku września Tusk informował na Twitterze.

Pod koniec kwietna zeszłego roku Nitras stracił immunitet poselski na wniosek byłego posła Kukiz'15 Marka Palarczyka, któremu pięć lat wcześniej zarzucił noszenie w Sejmie koszulki z rasistowskimi i ksenofobicznymi hasłami. W efekcie Palarczyk został wyrzucony z ugrupowania. W lutym tego roku w Sejmie odbyło się kolejne głosowanie nad odebraniem Stanisławowi Nitrasowi immunitetu. Wniosek o to złożyła prokuratura w związku ze zdarzeniem z 2020 roku, gdy Nitras miał popchnąć na sali plenarnej posła Wiesława Krajewskiego z PiS. Do odebrania immunitetu tym razem nie doszło.

Drugie miejsce na liście KO otrzymała szczecinianka Magdalena Filiks, która odbywa swoją pierwszą kadencję w Sejmie. Do parlamentu dostała się w 2019 roku z piątego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej, otrzymując 14 224 głosy.

Należy do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest współzałożycielką Komitetu Obrony Demokracji. Była przewodniczącą KOD w regionie szczecińskim i wiceprzewodniczącą Zarządu Głównego. Pełniła też (do momentu objęcia mandatu poselskiego w 2019 roku) obowiązki przewodniczącej zarządu głównego organizacji.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ KANDYDATÓW NA STRONIE PKW

Autorka/Autor:wini/Pkoz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Łotewska armia rozpoczęła kopanie rowów przeciwczołgowych wzdłuż granicy z Rosją. Pierwszy odcinek ma być ukończony w ciągu czterech miesięcy. Docelowo wzdłuż granicy Łotwy z Rosją i Białorusią ma powstać łańcuch umocnień, w którego skład wejdą sztuczne i naturalne przeszkody - bagna, lasy i rzeki.

Łotewska armia zaczęła kopać rowy przeciwczołgowe wzdłuż granicy z Rosją

Łotewska armia zaczęła kopać rowy przeciwczołgowe wzdłuż granicy z Rosją

Źródło:
PAP

W Ukrainie mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch parametrów - ilością i jakością. (...) Na poziomie ilości moim zdaniem nie można próbować konkurować z Rosją. Trzeba szukać jakościowych rozwiązań - mówił w "Faktach po Faktach" gen. Stanisław Koziej. Jerzy Marek Nowakowski wskazał z kolei trzy scenariusze rozstrzygnięcia wojny, które są według niego najbardziej prawdopodobne.

Generał Koziej o "najważniejszym parametrze" wojny w Ukrainie

Generał Koziej o "najważniejszym parametrze" wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24

Burze z ulewami nawiedziły w czwartek wschodnią Chorwację. Jak przekazały lokalne media, woda szybko wypełniła ulice miasta Slavonski Brod, porywając ze sobą samochody. Żywioł przyniósł ze sobą również intensywne opady gradu.

Auta spływały ulicami, miasto pokryła płachta gradu

Auta spływały ulicami, miasto pokryła płachta gradu

Źródło:
PAP, startnews.hr

Donald Trump po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zamierza zażądać od państw NATO zwiększenia wydatków na obronność do poziomu trzech procent PKB, jako cenę dalszego zobowiązania USA na rzecz obrony Europy - podał w piątek brytyjski "The Times". Trumpa zainspirować miał do tego prezydent Andrzej Duda.

"The Times": po rozmowie z Dudą Trump chce zażądać od państw NATO trzech procent PKB na obronność

"The Times": po rozmowie z Dudą Trump chce zażądać od państw NATO trzech procent PKB na obronność

Źródło:
PAP

Węże coraz częściej atakują mieszkańców południowej Chorwacji. Do ostatniego ataku doszło w tym tygodniu, kiedy to gad pokąsał kobietę na jej własnym podwórku. W kraju żyją trzy gatunki jadowitych żmij, których populacje stają się coraz większe.

Ataki jadowitych węży coraz częstsze w Chorwacji. "Mieszkańcy są zaniepokojeni"

Ataki jadowitych węży coraz częstsze w Chorwacji. "Mieszkańcy są zaniepokojeni"

Źródło:
PAP, Slobodna Dalmacija, dnevno.hr

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13 przy ulicy Vogla w Wilanowie. Samochód osobowy uderzył w drzewo, po czym stanął w płomieniach. Jak informuje straż pożarna, w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W naszych czasach prawo, a zwłaszcza jego interpretacja, staje się narzędziem walki politycznej - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, była rzeczniczka praw obywatelskich. Oceniła, że mamy obecnie do czynienia z "horrorem prawniczym".

Profesor Ewa Łętowska o "horrorze prawniczym"

Profesor Ewa Łętowska o "horrorze prawniczym"

Źródło:
TVN24

Policja szuka mężczyzny, który dziś rano strzelił w Krakowie z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Zajście zarejestrował monitoring. Sprawca po chwili uciekł. Poszkodowanym jest 23-letni mężczyzna. 

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci ustalili tożsamość osoby, której ciało zostało odnalezione w spalonym samochodzie w powiecie nowotomyskim (woj. wielkopolskie). - To 44-mężczyzna, był poszukiwany - przekazał młodszy aspirant Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W aucie znaleźli zwęglone ciało. Już wiadomo, kto zginął

W aucie znaleźli zwęglone ciało. Już wiadomo, kto zginął

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Przeciętna oczekiwana długość życia dla nowonarodzonego dziecka w Unii Europejskiej wyniosła w 2023 roku 81,5 lat - przekazał Eurostat. To o 0,9 roku więcej niż w 2022 roku. Polska uplasowała się poniżej średniej unijnej.

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Źródło:
PAP

Rosjanie wycofali około 40 samolotów różnego typu z lotniska w Kuszczewsku na obiekty bardziej oddalone od linii frontu - przekazało w piątkowej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony. Powodem miał być ukraiński atak na to lotnisko, do którego doszło w ostatnią sobotę.

Brytyjski wywiad: Rosjanie wycofują samoloty, powodem ukraiński atak

Brytyjski wywiad: Rosjanie wycofują samoloty, powodem ukraiński atak

Źródło:
PAP

Rosyjscy żołnierze weszli do bazy lotniczej 101, położonej w pobliżu międzynarodowego lotniska Diori Hamani w stolicy Nigru, Niamey. Stacjonują w niej także wojska USA - poinformował w piątek Reuters, cytując anonimowego, wysokiego rangą amerykańskiego urzędnika do spraw obrony.

Siły rosyjskie weszły do bazy, w której są wojska USA

Siły rosyjskie weszły do bazy, w której są wojska USA

Źródło:
PAP

Gostyńska policja odzyskała warte 40 tysięcy złotych instrumenty brytyjskich muzyków z zespołu Metasoma. Artyści wysłali je kurierem do Polski. Gdy przyjechali do studia nagraniowego w Gostyniu (woj. wielkopolskie), dowiedzieli się, że instrumenty zaginęły.

Przyjechali nagrać płytę, w Polsce zaginęły ich instrumenty

Przyjechali nagrać płytę, w Polsce zaginęły ich instrumenty

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W kwietniu w Turcji średnioroczny wskaźnik inflacji wzrósł do 69,8 procent - poinformował w piątek turecki urząd statystyczny. W ujęciu miesięcznym najbardziej zdrożały wyroby tytoniowe i alkohol - o prawie 10 procent.

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Źródło:
PAP

Kierowca samochodu osobowego wjechał najpierw w kobietę z dzieckiem, a potem uderzył w ścianę budynku w Gdańsku. Z ustaleń policjantów wynika, że 50-latek zasłabł za kierownicą. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu pracuje policja. Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód wjechał w pieszych, a potem w budynek

Samochód wjechał w pieszych, a potem w budynek

Źródło:
tvn24.pl

Ogród zoologiczny w Lubinie przekazał za pomocą mediów społecznościowych informację o śmierci kozy, która umarła po ostrym zatruciu. Z wpisu wynika, że zwierzę było dokarmiane przez odwiedzających ogród.

Przyszli do zoo, karmili kozę. Zwierzę nie przeżyło

Przyszli do zoo, karmili kozę. Zwierzę nie przeżyło

Źródło:
tvn24.pl

W czwartek późnym wieczorem na niebie nad Polską można było zobaczyć nietypowe zjawisko. Była to rozległa, jasna chmura, kierująca się na północ. Jej zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Pojawiły się pytania na temat tego, co mogło być przyczyną tego widoku.

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy uniemożliwili przemyt cennych skrzypiec. Próbowano przewieźć je w bagażniku przez ukraińsko-polskie przejście graniczne. Instrument ma być dziełem włoskiego lutnika Antonio Stradivariego. Skierowano je do ekspertyzy.

Chcieli przewieźć przez granicę skrzypce Stradivariusa

Chcieli przewieźć przez granicę skrzypce Stradivariusa

Źródło:
PAP

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

IMGW wydał prognozę zagrożeń meteorologicznych. Weekend przyniesie dalsze burze, obejmujące swoim zasięgiem coraz więcej województw. Niebezpieczna aura towarzyszyć nam będzie także w przyszłym tygodniu.

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Weekend pełen niebezpieczeństw

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Weekend pełen niebezpieczeństw

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Poseł rządowej narodowo-konserwatywnej partii Finowie, podejrzewany o strzelanie z broni palnej na ulicy przed restauracją w Helsinkach, został wyrzucony z klubu parlamentarnego. Decyzja o wykluczeniu Timo Vornanena była jednomyślna - przekazały w czwartek władze partii.

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Źródło:
PAP

Te trzy dni maja to wielki maraton patriotyczno-historyczny, pokazujący, skąd idziemy, gdzie jesteśmy, ale może także i przede wszystkim dokąd zmierzamy - powiedział prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na placu Zamkowym podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Placu Zamkowym

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Placu Zamkowym

Źródło:
PAP, TVN24

My robimy wielkie inwestycje, nie mówimy o nich tak wiele może jak nasi poprzednicy. Oni więcej mówili, mniej robili. My to odwróciliśmy - powiedział w piątek wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

"My to odwróciliśmy". Kosiniak-Kamysz o przemówieniu Dudy

"My to odwróciliśmy". Kosiniak-Kamysz o przemówieniu Dudy

Źródło:
TVN24
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24