Kampanijny weekend. Konwencje, hasła wyborcze, niespodzianki na listach

Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP
Nowacka: w każdej komisji będzie przynajmniej jedna osoba z Koalicji Obywatelskiej
Nowacka: w każdej komisji będzie przynajmniej jedna osoba z Koalicji ObywatelskiejTVN24
wideo 2/31
Nowacka: w każdej komisji będzie przynajmniej jedna osoba z Koalicji ObywatelskiejTVN24

Dwie duże konwencje - Trzeciej Drogi, która mówi "Dość kłótni, do przodu!" i Nowej Lewicy z hasłem wyborczym "Mam serce po lewej stronie" - a także prezentacja kandydatów do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości. Koalicja Obywatelska ogłosiła sukces akcji pilnowania wyborów, a liderzy Konfederacji Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak kontynuowali objazd po Polsce. Oto, co wydarzyło się w kampanijny weekend.

Za nami intensywny polityczny weekend, na sześć tygodni przez wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 15 października.

Kaczyński prezentuje się jako "jedynka" w Kielcach, KO ogłasza sukces akcji pilnowania wyborów, kandydaci Lewicy i PSL w kampanijnej trasie
Kaczyński prezentuje się jako "jedynka" w Kielcach, KO ogłasza sukces akcji pilnowania wyborów, kandydaci Lewicy i PSL w kampanijnej trasieEwa Koziak/Fakty po Południu TVN24

Konwencja Trzeciej Drogi. Hasło "Dość kłótni, do przodu!" i niespodzianki na listach

Liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia na sobotniej konwencji ogłosili w Katowicach hasło wyborcze Trzeciej Drogi - "Dość kłótni, do przodu!" i przedstawili kandydatów na listach wyborczych. Nie zabrakło niespodzianek. Z list Trzeciej Drogi w Warszawie wystartuje Ryszard Petru, były lider Nowoczesnej.

Trzecia Droga zaprezentowała hasło wyborcze
Trzecia Droga zaprezentowała hasło wyborcze TVN24

- Doskonale wiemy, że dziś musimy zatrzymać nie tylko PiS, ale i Konfederację, dlatego na ostatnim miejscu naszej listy w Warszawie znajdzie się senny koszmar Sławomira Mentzena, Ryszard Petru - oświadczył lider Polski 2050. Dodał, że Petru "wstępuje do Polski 2050".

Na listach Trzeciej Drogi znalazł się też między innymi były poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Kosiniak-Kamysz: Artur Dziambor dołącza do drużyny Koalicji Polskiej
Kosiniak-Kamysz: Artur Dziambor dołącza do drużyny Koalicji PolskiejZdjęcia organizatora
Władysław Kosiniak-Kamysz o kandydatach PSL-u na listach Trzeciej DrogiTVN24

Konwencja Nowej Lewicy. Na ekranach "Mam serce po lewej stronie" i trzy nowe liderki

Liderzy Nowej Lewicy w sobotę na konwencji w Łodzi oficjalnie zainaugurowali kampanię i przedstawili swoje priorytety programowe. W wystroju hali na ogromnych ekranach dominowało nowe hasło Lewicy - "Mam serce po lewej stronie" pisane często z hasztagiem na początku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróży

Konwencja wyborcza Nowej Lewicy w Łodzi Twitter/@KGawkowski

Jeden z liderów Lewicy eurodeputowany Robert Biedroń przedstawił trzy nowe liderki Lewicy. - Dzisiaj zaczynamy nowy etap, nowy rozdział naszej podróży. Jesteśmy gotowi, żeby powiększyć naszą ekipę o trzy liderki - oświadczył. To Magdalena Biejat, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Joanna Scheuring-Wielgus. Dołączyły na czele Lewicy do Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga.

Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróży
Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróżyTVN24

Biedroń wymienił najważniejsze zadania, jakie stoją dzisiaj przed Lewicą. - Po pierwsze, musimy być tarczą przeciwko Konfederacji. Po drugie, w tym wyścigu musimy zająć trzecie miejsce. Po trzecie, po 18 latach obecności Polski w Unii Europejskiej w końcu wpuścić europejskie wartości do Polski. To nasze zadanie na te wybory i na najbliższe lata - oświadczył.

Biejat: państwo musi zacząć budować mieszkaniaZdjęcia organizatora

PiS prezentuje listy w wyborach do Sejmu. Jarosław Kaczyński z Kielc, Robert Bąkiewicz z Radomia

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w weekend listy w wyborach do Sejmu. Potwierdziły się informacje, że wśród kandydatów partii rządzącej w okręgu radomskim znajdzie się przedstawiciel Suwerennej Polski i były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Będzie miał ostatnią pozycję na liście, którą otwiera poseł Marek Suski.

CZYTAJ TEŻ: PiS zaprezentował listy wyborcze

Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u. "To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające"
Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u. "To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające"Arleta Zalewska/Fakty TVN

Jako "jedynka" w Kielcach zaprezentował się wicepremier Jarosław Kaczyński. W czasie wystąpienia na konwencji w tym mieście w niedzielę prezes PiS odniósł się do decyzji o starcie w wyborach z województwa świętokrzyskiego, a nie z Warszawy. 

- Jest oczywiście takie pytanie, które często jest stawiane, niekoniecznie zawsze z dobrą wolą, ale zasadne pytanie. Dlaczego ja tutaj? Dlaczego na pierwszym miejscu tej listy jest szef partii i obozu rządzącego? Proszę państwa, odpowiedź jest prosta. Polska jest jedna - powiedział Kaczyński.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jarosław Kaczyński "jedynką" w Kielcach. "Dlaczego ja tutaj? Odpowiedź jest prosta"

Kaczyński "jedynką" w Kielcach. "Dlaczego ja tutaj? Odpowiedź jest prosta"
Kaczyński "jedynką" w Kielcach. "Dlaczego ja tutaj? Odpowiedź jest prosta"

Koalicja Obywatelska o akcji obywatelskiej kontroli wyborów. "Sławomir Nitras zameldował wykonanie zadania"

Koalicja Obywatelska ogłosiła, że do akcji obywatelskiej kontroli wyborów zapisało się już ponad 50 tysięcy osób. W niedzielę na konferencji w Poznaniu Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) mówiła, że "ze swojego wielkiego celu przypilnowania wyborów będziemy gotowi się zobowiązać, tak jak żeśmy zadeklarowali". - Dzisiaj już możemy powiedzieć, że zgłosiło się na tę chwilę 50 tysięcy 351 osób. Czyli w każdej komisji będzie przynajmniej jedna osoba z Koalicji Obywatelskiej, która będzie patrzyła na ręce, bo my wiemy, że tych wyborów trzeba dopilnować - powiedziała w niedzielę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Politycy KO w Poznaniu. Rafał Grupiński: Kaczyński działa tak, jakby Polski po nim już nie miało być

Nowacka: w każdej komisji będzie przynajmniej jedna osoba z Koalicji Obywatelskiej
Nowacka: w każdej komisji będzie przynajmniej jedna osoba z Koalicji ObywatelskiejTVN24

"Sławomir Nitras przed chwilą zameldował wykonanie zadania! 50 TYSIĘCY osób zapisało się do obywatelskiej kontroli wyborów. Nie ukradną nam demokracji. Teraz wystarczy ich przegłosować" - ogłosił wcześniej, w sobotę wieczorem lider PO Donald Tusk na platformie X (dawniej Twitter).

Liderzy Konfederacji w trasie po Polsce

Liderzy Konfederacji Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak kontynuowali wyborczy objazd po Polsce. W sobotę byli w Gdańsku. Ze swoimi sympatykami spotkali się na Długim Targu.

Autorka/Autor:js/ tam

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami w sobotę w całym kraju. Dla części trzech województw po południu podniesiono stopień ostrzeżeń. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu.

Groźne godziny. IMGW podnosi stopień ostrzeżeń w kilku regionach

Groźne godziny. IMGW podnosi stopień ostrzeżeń w kilku regionach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Mówisz Ciechocinek, myślisz sanatorium. I wieczorne dancingi. I choć do niewielkiego uzdrowiska wciąż zjeżdżają się kuracjusze, to demografia i ekonomia mocno dają o sobie znać. Młodzi wyjeżdżają, miasteczko gwałtownie się starzeje i ma coraz mniej pieniędzy na inwestycje. Perełka Kujawsko-Pomorskiego jest na zakręcie.

Znane uzdrowisko się wyludnia, "młodych nic tu nie trzyma"

Znane uzdrowisko się wyludnia, "młodych nic tu nie trzyma"

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 25.05 nad Polską około południa zaczęło grzmieć. Najsilniejsze burze przechodzą w rejonie Dolnego Śląska. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Front i nawałnice nad Polską

Gdzie jest burza? Front i nawałnice nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Saudi Aramco, który nabył 30 procent udziałów w rafinerii Lotosu, planuje emisję swoich akcji na giełdzie w Arabii Saudyjskiej - donosi Reuters. W grę wchodzi sprzedaż akcji o wartości 10 miliardów dolarów. Ma to być największa tego typu transakcja w regionie.

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policja poszukuje Doroty Jurczyńskiej-Olejniuk i jej męża Rolandsa Girssa. Z Tajlandii przylecieli do Londynu, gdzie mieli spędzić dwa dni i wrócić do Polski, ale do tej pory nie dotarli do domu. Z małżeństwem nie ma kontaktu.

Tajemnicze zaginięcie małżeństwa. Wracali z Tajlandii, ślad urywa się w Londynie

Tajemnicze zaginięcie małżeństwa. Wracali z Tajlandii, ślad urywa się w Londynie

Źródło:
tvn24.pl

Jak zobaczyłam ten rachunek, to myślałam, że zera mi się mieszają. Nie prowadzimy huty szkła, a małą rodzinną firmę - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Małgorzata Piekarz z jeleniogórskiej firmy Nova Market, która w styczniu dostała rachunek za gaz na 45 tysięcy złotych. Antoni Pyzik w w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku faktury miał na prawie 50 tysięcy złotych, mimo że zdecydował się na początku roku zamknąć "Zajazd na Wzgórzu" w Moszczenicy. - Zapłaciłem, bo musiałem - opowiada.

Dostali rachunek za gaz na ponad 45 tysięcy złotych. "Takie sytuacje niszczą ludzi"

Dostali rachunek za gaz na ponad 45 tysięcy złotych. "Takie sytuacje niszczą ludzi"

Źródło:
tvn24.pl

Polski Fundusz Rozwoju wzywa firmy do zwrotu środków, które otrzymały w ramach tarcz antykryzysowych, ale nie ujawnia przyczyn, bo... są tajne. - Państwo stosuje zasadę domniemania winy przedsiębiorcy zamiast zasady domniemania uczciwości - mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Źródło:
tvn24.pl

Gdyby policzyć z iloma partiami w czasie swoich karier byli związani Jacek Kurski i Adam Bielan, to zabrakłoby palców obu rąk. Jednak dłoń, już po raz kolejny, wyciąga do nich Jarosław Kaczyński. To właśnie jego ugrupowanie stanowi najważniejszą pozycję w politycznych życiorysach Kurskiego i Bielana. Obaj kandydują teraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a sam prezes PiS określa ich jako "żołnierzy", którzy potrafią być "twardzi, nawet bezwzględni".

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

Źródło:
tvn24.pl

"Upadek stulecia? 35 lat temu zostać wybranym przez naród senatorem 'Solidarności', skończyć jako ojciec chrzestny ziobrowego Funduszu Solidarności. Trudno upaść niżej, Jarosławie" - napisał w sobotę premier Donald Tusk na platformie X. - Jestem zdecydowanie przeceniany. Żadnym ojcem nie jestem - odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W środę były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości opowiadał o nieprawidłowościach w przyznawaniu milionowych dofinansowań z tego funduszu.

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nie sądzę, żeby pan Obajtek unikał wezwania na komisję. Być może nieskutecznie zostało ono doręczone. Mogę powiedzieć, że go widzę wszędzie na Podkarpaciu. Prowadzi bardzo czynną, bardzo aktywną kampanię - powiedział były premier Mateusz Morawiecki. Wczoraj policja informowała, że kilkakrotnie podjęła próby doręczenia wezwania do stawienia się na komisji wizowej, ale nie zastano go pod różnymi adresami.

Gdzie jest Daniel Obajtek? Morawiecki "widzi go wszędzie na Podkarpaciu"

Gdzie jest Daniel Obajtek? Morawiecki "widzi go wszędzie na Podkarpaciu"

Źródło:
TVN24

Policja wie już, czyje ciało znaleziono 11 kwietnia w zaroślach przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie (Podkarpacie). Do komendy zgłosiła się osoba, która pomogła w ustaleniu tożsamości zmarłej kobiety.

Przełom w sprawie ciała kobiety znalezionego w zaroślach

Przełom w sprawie ciała kobiety znalezionego w zaroślach

Źródło:
tvn24.pl

Policja zatrzymała w piątek 22-letniego strażaka, podejrzanego o wzniecenie w lutym tego roku niszczycielskiego pożaru w regionie Valparaiso - przekazał chilisjski dziennik "La Tercera". W wyniku żywiołu zginęło 137 osób, a 16 tysięcy zostało poszkodowanych.

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Źródło:
PAP, La Tercera

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę taksówki, który jechał slalomem. Zajechał mu drogę, by powstrzymać go od dalszej jazdy. Kierowca udawał, że źle się czuje. Badanie wykazało jednak, że był pod wpływem narkotyków.

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ministerstwo rodziny chce, aby płaca minimalna zmierzała do 60 procent przeciętnego wynagrodzenia i zapowiada projekt w tej sprawie. Jak wylicza Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, w warunkach 2025 roku to oznaczałoby podwyżkę o 850 złotych do poziomu 5150 złotych brutto. "No to przedsiębiorcy muszą zapiąć pasy" - skomentował Sławomir Dudek, prezes i założyciel Instytutu Finansów Publicznych.

Burza w sprawie w płacy minimalnej. "Tsunami"

Burza w sprawie w płacy minimalnej. "Tsunami"

Źródło:
tvn24.pl

W Rio de Janeiro 16-latek zabił swoich rodziców młotkiem - podają brazylijskie media. Jak przekazała policja, nastolatek pokłócił się z rodzicami, bo nie chciał iść do szkoły. W ubiegłym tygodniu inny 16-latek zastrzelił adopcyjną matkę, ojca i siostrę.

Nastolatek zabił rodziców młotkiem, bo nie chciał iść do szkoły

Nastolatek zabił rodziców młotkiem, bo nie chciał iść do szkoły

Źródło:
PAP

Jeżeli jest włączona sygnalizacja "zapiąć pasy", to jest to bezwzględnie wymagane przez personel pokładowy - mówił w programie "Wstajesz i weekend" Dominik Punda, pilot liniowy i instruktor lotnictwa. Rozmowa na antenie TVN24 dotyczyła między innymi lotu z Londynu do Singapuru, w czasie którego, w wyniku gwałtownych turbulencji, zmarła jedna osoba, a co najmniej 70 pasażerów odniosło obrażenia.

Specjalista o turbulencjach: piloci z pewnością nie mieli informacji, bo nie wierzę w to, że mieli i nic nie zrobili

Specjalista o turbulencjach: piloci z pewnością nie mieli informacji, bo nie wierzę w to, że mieli i nic nie zrobili

Źródło:
TVN24

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP

Strażnicy miejscy patrolujący rejon Pragi zauważyli dym unoszący się nad terenem dawnej jednostki wojskowej. W tej okolicy często gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności. Z zagrożonego terenu wyprowadzono mężczyznę.

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Około 100 strażaków wciąż pracuje na składowisku samochodów w Tomaszowie koło Żagania (Lubuskie), gdzie w nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar. Sytuacja jest opanowana, ale dogaszanie pogorzeliska może potrwać nawet do niedzielnego poranka.

Trudny pożar złomowiska samochodów opanowany. Trwa dogaszanie

Trudny pożar złomowiska samochodów opanowany. Trwa dogaszanie

Aktualizacja:
Źródło:
PAP
Radosław Sikorski: jestem świadkiem tego, że PiS mizia się z niemieckimi nacjonalistami

Radosław Sikorski: jestem świadkiem tego, że PiS mizia się z niemieckimi nacjonalistami

Źródło:
TVN24
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24

Dwóch policjantów z Inowrocławia usłyszało zarzuty po śmierci 27-latka, wobec którego w środę, w trakcie interwencji, użyli paralizatora. Zostali zwolnieni z policji, a sąd ich tymczasowo aresztował.

Nie żyje mężczyzna rażony paralizatorem. Policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Nie żyje mężczyzna rażony paralizatorem. Policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Media lokalne - choć pełnią ważną funkcję - coraz częściej wypierane są przez platformy cyfrowe. - Mamy coraz większe koszty funkcjonowania, a coraz mniejsze przychody. Może się okazać, że niedługo znikniemy z krajobrazu Polski - powiedział na antenie TVN24 Adrian Krzanowski, wydawca portalu Krosno24.pl.

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Źródło:
TVN24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24