Tusk: 50 tysięcy osób zapisało się do obywatelskiej kontroli wyborów

Źródło:
tvn24.pl
Tusk: 15 października to jest dzień sądu
Tusk: 15 października to jest dzień sąduTVN24
wideo 2/4
Tusk: 15 października to jest dzień sąduTVN24

Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk poinformował w sobotę w mediach społecznościowych, że do akcji obywatelskiej kontroli wyborów zapisało się już 50 tysięcy osób. "Nie ukradną nam demokracji. Teraz wystarczy ich przegłosować" - dodał.

"Sławomir Nitras przed chwilą zameldował wykonanie zadania! 50 TYSIĘCY osób zapisało się do obywatelskiej kontroli wyborów. Nie ukradną nam demokracji. Teraz wystarczy ich przegłosować" - napisał Donald Tusk na portalu X (dawniej Twitter).

Akcja "Pilnuję wyborów", promowana przez polityków Koalicji Obywatelskiej, polega na angażowaniu się obywateli w prace obwodowych komisji wyborczych podczas najbliższych wyborów parlamentarnych.

Czytaj również: Wybory 2023. Kto może zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej i na jakie wynagrodzenie może liczyć?

Wybory do Sejmu i Senatu zostaną przeprowadzone 15 października. Tego dnia uprawnieni do głosowania obywatele Polski wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. W każdym obwodzie powołuje się obwodową komisję wyborczą. Do obowiązków członków tej komisji należy: przeprowadzenie głosowania w obwodzie, czuwanie w dniu wyborów nad przestrzeganiem prawa wyborczego w miejscu i czasie głosowania, ustalenie wyników głosowania w obwodzie i podanie ich do publicznej wiadomości oraz przesłanie wyników głosowania do właściwej komisji wyborczej.

Autorka/Autor:ks/tr

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl