Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróży

Źródło:
TVN24
Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróży
Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróżyTVN24
wideo 2/6
Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróżyTVN24

Musimy być tarczą przeciwko Konfederacji, musimy zająć trzecie miejsce w tych wyborach i po 18 latach obecności w Unii Europejskiej w końcu musimy wpuścić europejskie wartości do Polski. To nasze zadanie na te wybory i najbliższe lata - mówił na sobotniej konwencji wyborczej Nowej Lewicy jeden z jej liderów Robert Biedroń. Poinformował także, że kierownictwo partii zostaje poszerzone o trzy nowe liderki.

W sobotę w południe odbyła się konwencja wyborcza Nowej Lewicy w Łodzi. Liderzy ugrupowania przedstawili swoje priorytety programowe i oficjalnie zainaugurowali kampanię. W oprawie konwencji dominował kolor czerwony z zielonymi akcentami. Były race i konfetti. W wystroju hali na ogromnych ekranach dominowało nowe hasło Lewicy - "Mam serce po lewej stronie" pisane często z hasztagiem na początku.

Konwencja wyborcza Nowej Lewicy w Łodzi Twitter/@KGawkowski

Trzy nowe liderki Lewicy

- Cztery lata temu spotkaliśmy się jako trzy pokolenia. Wtedy mieliśmy wielkie marzenie, żeby wrócić po latach nieobecności do Sejmu i przewietrzyć polską politykę - mówił Robert Biedroń. - Przez te cztery lata udowodniliśmy, że takie sprawy jak solidarność, takie wartości jak troska o drugiego człowieka, tolerancja, równość to są nasze wartości, które sprawiają, że odmieniliśmy oblicze polskiej polityki. Dzisiaj Lewica jest bijącym sercem Polski i to wasza zasługa. Dziękuję wam za to - zwrócił się do zgromadzonych na konwencji w Łodzi.

Biedroń powiedział, że cztery lata temu na czele lewicy było trzech liderów. - Dzisiaj zaczynamy nowy etap, nowy rozdział naszej podróży. Jesteśmy gotowi, żeby powiększyć naszą ekipę o trzy liderki - oświadczył lider Nowej Lewicy. To Magdalena Biejat, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Joanna Scheuring-Wielgus. - "Do przodu Lewico!" To jest nasze hasło. To jest nasza ekipa. To jest polska Lewica, która zmieni jeszcze bardziej polską politykę - mówił Biedroń.

Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróży
Biedroń: dzisiaj zaczynamy nowy rozdział naszej podróżyTVN24

"Czarno-brunatne chmury wiszą nad Polską"

Biedroń w swoim przemówieniu ostrzegał, że nad Polską wiszą "czarno-brunatne chmury". - Niosą państwo, które będzie tylko dla wybranych - dla księży i coraz bardziej radykalnych polityków. Państwo drożyzny, upadku szpitali, szkół i urzędów. Państwo, w którym jak się ma legitymację partyjną, to czerpie się z niego jak z bankomatu. Państwo koalicji PiS i Konfederacji wisi nad nami. Konfederacji, która tyle mówi o wolności, a wszystkim nam tutaj chce założyć na tę wolność kaganiec. My tę czarno-brunatną koalicję zatrzymamy - zapowiedział.

Biedroń wymienił najważniejsze zadania, jakie stoją dzisiaj przed Lewicą. - Po pierwsze, musimy być tarczą przeciwko Konfederacji. Po drugie, w tym wyścigu musimy zająć trzecie miejsce. Po trzecie, po osiemnastu latach obecności Polski w Unii Europejskiej w końcu wpuścić europejskie wartości do Polski. To nasze zadanie na te wybory i na najbliższe lata - oświadczył

Bezpośrednio z Łodzi politycy wyruszą w trasę po Polsce.

"Wystrzegajcie się Konfederacji"

Poseł Joanna Scheuring-Wielgus w swoim przemówieniu przestrzegała przed PiS-em i jego potencjalnym koalicjantem. - Już teraz wiemy, że PiS na pewno w przyszłym parlamencie nie będzie miał większości. Naszym zadaniem jest doprowadzić do tego, aby w przyszłym rządzie, gdyby coś się złego wydarzyło, nie mieli również silnego koalicjanta - mówiła. Zaznaczyła, że w tych wyborach jest tylko jedna partia, która może utworzyć koalicję z PiS-em. - Nazwa tej partii zaczyna się na K. To jest takie brzydkie słowo Konfederacja - oświadczyła. - I oczywiście oni będą mówić, że to niemożliwe, że nie będzie żadnej koalicji. To jest wszystko teatr - przekonywała.

Według niej PiS i Konfederacja mają wspólny program. - Nienawiść do kobiet jest. Pogarda dla instytucji państwowych jest. Chęć wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej jest. Klękanie przed biskupami jest. To jest właśnie koalicja PiS-u i Konfederacji - oświadczyła.

Przed Konfederacją przestrzegał też Włodzimierz Czarzasty. - Wystrzegajcie się Konfederacji. Nie wierzcie im. Obiecują niskie podatki, ale wówczas nie będzie emerytur, szkół, dróg - wskazał. Były szef SLD dodał, że nie jest zadowolony, że na liście opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej jest Roman Giertych.

"W tych wyborach jest tylko jedna partia, która będzie tworzyła koalicję z PiS-em. Nazwa tej partii zaczyna się na K"
"W tych wyborach jest tylko jedna partia, która będzie tworzyła koalicję z PiS-em. Nazwa tej partii zaczyna się na K"TVN24

Scheuring-Wielgus: sojusz PiS-u z Kościołem to chora sytuacja

Scheuring-Wielgus mówiła także o potrzebie rozdziału państwa od Kościoła. - Kościół próbuje nam mówić, z kim mamy spać, a z kim nie. Kościół próbuje nam mówić, kogo mamy kochać, a kogo nie. Kościół wpływa teraz na prawodawstwo. Kościół mówi politykom Prawa i Sprawiedliwości, co mają robić w Sejmie. Przecież to jest jakiś absurd. To jest chora sytuacja - oceniła.

Jak dodała, "kler razem z PiS-em doprowadził również do piekła kobiet". - To oni są współodpowiedzialni za to, że kobiety umierają na porodówkach. To oni są współodpowiedzialni za to upokorzenie, którego doznała pani Joanna w Krakowie na komisariacie. To jest chory układ. Tam ręka rękę myje. Za bezkarność i za kasę PiS dostaje od Kościoła poparcie - mówiła.

Scheuring-Wielgus: sojusz PiS-u z Kościołem to chora sytuacja
TVN24 Clean_20230902125724(11268)_aacTVN24

Biedroń: ogłaszamy deczarnkinizację polskiej szkoły

Robert Biedroń zapowiadał zastąpienie "armii katechetów armią psychologów dziecięcych". - Potrzebujemy polskiej szkoły, która będzie bardziej praktyczna, a mniej teoretyczna, europejskiej szkoły, w której każde dziecko będzie bezpieczne. Koniec z ideologizacją polskiej szkoły. Ogłaszamy deczarnkizację polskiej szkoły - oznajmił.

Biedroń podkreślił, że Nowa Lewica solidaryzuje się z protestującymi nauczycielami i protestującymi pracownikami oświaty. - Zawsze uważaliśmy i uważamy, że zawód nauczyciela nie może być wiecznym wolontariatem. Zawód nauczyciela musi być koroną zawodów i do tego doprowadzimy - zapowiedział.

Zwrócił uwagę, że "dzisiaj w szkole podstawowej dzieci mają więcej lekcji religii niż lekcji biologii, informatyki i geografii razem wziętych". - Dlatego po wygranych wyborach, mając serce po lewej, Lewica wyprowadzi religię ze szkół, tam, gdzie jest jej miejsce - do salki katechetycznej - powiedział Biedroń.

Czarzasty o bezpieczeństwie seniorów

Włodzimierz Czarzasty zapewnił, że Lewica zagwarantuje starszemu pokoleniu bezpieczeństwo, zarówno finansowe, jak i zdrowotne. Jak mówił, "wszyscy emeryci powinni mieć dwukrotną waloryzację swoich świadczeń w każdym roku". Dodał, że Lewica opowiada się za wprowadzeniem emerytur stażowych i renty wdowiej.

- Renta wdowia mówi o takiej zasadzie: masz prawo wybrać 85 procent wyższej emerytury i pozostawić 50 procent niższej emerytury. To jest nasze hasło - oznajmił lider Nowej Lewicy.

Zapowiedział również wprowadzenie ustawy "leki za 5 złotych". - Chcemy doprowadzić do tego, żeby ludzie częściej korzystali z sanatorium, żeby nie musieli czekać w kolejkach - powiedział. Dodał, że Lewica chce doprowadzić do tego, by zasiłki pogrzebowe zostały podniesione "z 4 tysięcy do przynajmniej 7 tysięcy". 

Czarzasty: wszyscy emeryci powinni mieć dwukrotną waloryzację swoich świadczeń w każdym roku Zdjęcia organizatora

Dziemianowicz-Bąk: ten bój będą musiały stoczyć kobiety

- Przed nami walka, przed nami bój. I czy to nam się podoba, czy nie, ten bój będą musiały stoczyć przede wszystkim kobiety - oświadczyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - Te wybory to jest ten moment, to jest ten czas, nasz czas i nasze zadanie. Nas, które od lat wychodzimy na ulice miast i miasteczek - mówiła.

- 2016, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, czarny protest, strajk kobiet, protesty po wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej, marsze milczenia po śmierci pani Izabeli, po śmierci pani Anny, hasła: ani jednej więcej - wymieniała Dziemianowicz-Bąk. Mimo to - dodała - te tragedie wciąż się wydarzają.

- Ile razy w ciągu ostatnich lat miałyście dziewczyny taką myśl, mam już dość? Ile razy przez waszą głowę przeszła myśl, a może to już czas wyjechać za granicę? - pytała. - Rozumiem was, ale wiem, że wy tak naprawdę nie chcecie uciec z Polski, chcecie uciec z państwa prawicy. Od lat tej samej, chociaż spod innych szyldów partyjnych. 18 lat temu w 2005 roku do władzy doszła koalicja Kaczyńskiego, Giertycha i Bosaka. Znacie te nazwiska. Tak się składa, że w tym roku w tych wyborach będą na listach wyborczych PiSu, Konfederacji, ale nie tylko. Panowie oczywiście będą tym razem udawać, że się nie znają, że wcale się nie lubią, ale my dobrze wiemy co ich łączy. Każdy z nich nienawidzi kobiet. Każdy z nich bardzo lubi urządzać kobietom życie. A wy? Wy chcecie po prostu wolności i ja też tej wolności chcę - oświadczyła.

Dziemianowicz-Bąk: przed nami bój, który będą musiały stoczyć przede wszystkim kobiety Zdjęcia organizatora

Zandberg: Polska może stać się nowoczesnym państwem dobrobytu

- Ja wiem, że kiedy mówi się o wartościach jak wolność, równość, godność, to brzmi bardzo podniośle i trochę jak z akademii. Ale tak naprawdę chodzi o bardzo proste, zwykłe, codzienne, ludzkie sprawy - mówił Adrian Zandberg.

- O to, żeby każdy miał bezpieczny dach nad głową. O to, żeby z pracy dało się utrzymać rodzinę. O to, żeby publiczna szkoła to była szkoła, w której pracują świetnie przygotowani, dobrze opłacani nauczyciele. Żeby szkoła to było miejsce, w którym każde dziecko dostanie bezpłatny, ciepły posiłek. O to, żeby był ośrodek zdrowia, który jest blisko i w którym faktycznie jest lekarz i pielęgniarka. Żeby można było zrobić badania. Żeby kiedy dostanie się od lekarza receptę, to można było tę receptę wykupić w aptece za symboliczne 5 zł. Chodzi o zwykłe, normalne, bezpieczne, dobre życie - przekonywał lider partii Razem.

Jak stwierdził, "Polska ciągle nie jest krajem, w którym tak się żyje, ale może nim być". - Polska może stać się nowoczesnym państwem dobrobytu. I taką Polskę, wierzę w to, możemy zacząć budować już po tych wyborach - oświadczył Zandberg.

Zandberg: Polska może stać się nowoczesnym państwem dobrobytuZdjęcia organizatora

Biejat: państwo musi zacząć budować mieszkania

Magdalena Biejat mówiła, że "państwo musi wreszcie zacząć budować mieszkania". - Dzisiaj w Polsce brakuje półtora miliona mieszkań. Te, które są budowane są coraz gorszej jakości i coraz droższe - wskazała. Jak dodała, "wolny rynek pod rządami deweloperów już pokazał na co go stać i nie stać go na wiele". - Nas stać na to, żeby zbudować skuteczne państwo, które weźmie na siebie wielki projekt budowy mieszkań o regulowanym czynszu dla każdego, kto tego potrzebuje. Dla każdego, kto nie chce brać sobie kredytu na głowę albo kogo na to nie stać. Jesteśmy w stanie to zrobić - przekonywała.

Zapowiedziała, że Lewica chce wybudować 300 tysięcy mieszkań "w bardzo prosty sposób". - Państwo przeznacza na to pieniądze, samorządy budują mieszkania. Wspólnie wybudujemy osiedla, na których będą tereny zielone, będą przestronne place zabaw, będzie dostęp do komunikacji publicznej. Osiedla, w których będą mieszkania przestronne z dostępem do światła słonecznego, przez który nie będzie się patrzeć do kuchni sąsiada. Mieszkania wybudowane przez najlepszych architektów, zgodnie z najwyższymi standardami - mówiła Biejat.

Jak podkreślała, to będą mieszkania "dla każdego, nie tylko dla osób gorzej sytuowanych, ale również dla klasy średniej".- Czynsze będą regulowane i dostosowane do potrzeb każdej rodziny. Niezależnie od tego, ile zarabiasz, nikt cię z tego mieszkania nie wyrzuci. Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy stary, niezależnie od tego, jak długo będziesz go potrzebował, to mieszkanie będzie dla ciebie i będzie twoje. Nikt cię nie podniesie z dnia na dzień czynszu - mówiła. - Tak jest w Sztokholmie, w Berlinie, w Wiedniu. Tak może być w Łodzi, w Kielcach czy Warszawie. I naprawdę stać nas na to - zapewniała.

Biejat: państwo musi zacząć budować mieszkaniaZdjęcia organizatora

Autorka/Autor:momo/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@KGawkowski

Pozostałe wiadomości

Nie sądzę, aby te wielkości były rzeczywistymi wielkościami - tak Maciej Bando, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, odpowiedział na pytanie, czy możliwy jest wzrost rachunków za prąd o 80 procent. Dodał, że "mrożenie cen jest sztucznym wytworem, który nic dobrego dla rynku nie robi". - Jeżeli mamy je odmrozić, to tylko teraz - zaznaczył.

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Źródło:
tvn24.pl

Cessna 150, która spadła w piątek na podmokły teren w rejonie ulicy Kadetów, zostanie wyciągnięta przy pomocy śmigłowca - dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl. Dwie osoby z załogi maszyny nie odniosły poważniejszych obrażeń. Opuściły już szpital.

Samolot leży na grząskim terenie. Wyciągną go z pomocą śmigłowca

Samolot leży na grząskim terenie. Wyciągną go z pomocą śmigłowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przewodniczący węgierskiego parlamentu Laszlo Koever podpisał się pod ratyfikacją przystąpienia Szwecji do NATO i przekazał ustawę do biura prezydenta w celu jej ogłoszenia - wynika z protokołów zamieszczonych w sobotę na stronie internetowej parlamentu.

Ratyfikacja przystąpienia Szwecji do NATO podpisana. Czeka na ogłoszenie przez prezydenta Węgier

Ratyfikacja przystąpienia Szwecji do NATO podpisana. Czeka na ogłoszenie przez prezydenta Węgier

Źródło:
Reuters, PAP
Prosili, pisali petycje i nic. "Czuję ogromny smutek i złość, że aby to się stało, musiał zginąć mój syn"

Prosili, pisali petycje i nic. "Czuję ogromny smutek i złość, że aby to się stało, musiał zginąć mój syn"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dla Oli i jej koleżanki to miało być zwykłe wyjście na miasto w ciepły, letni wieczór. Ale, gdy ktoś wrzucił do jej drinka pigułkę gwałtu, jej życie zamieniło się w piekło. Policyjne dane mówią, że co roku w Polsce dochodzi do około półtora tysiąca gwałtów, ale faktyczna liczba może być kilka razy większa. Materiał magazynu "Polska i Świat".

W Polsce co roku zgłaszanych jest 1,5 tysiąca gwałtów. Faktycznie może być ich kilka razy więcej

W Polsce co roku zgłaszanych jest 1,5 tysiąca gwałtów. Faktycznie może być ich kilka razy więcej

Źródło:
TVN24

To wstrząsająca tragedia. Wszędzie było mnóstwo policji, karetek, zaczęło się udzielanie pomocy - relacjonował jeden ze świadków, który pojawił się w okolicy placu Rodła w Szczecinie po tym, jak rozpędzony samochód potrącił grupę osób czekających na tramwaj. - Ostatni raz do takiego koszmaru doszło ponad pół wieku temu - mówił inny szczecinianin.

Staranował pieszych w centrum Szczecina. Relacje świadków

Staranował pieszych w centrum Szczecina. Relacje świadków

Źródło:
tvn24.pl

Jimmy "Barbecue" Cherizier, przywódca koalicji gangów, które kontrolują 80 procent stolicy Haiti, oznajmił w piątek, że ma zamiar obalić premiera Ariela Henry'ego. W niektórych dzielnicach miasta trwa intensywna wymiana ognia - podaje w piątek Reuters.

Przywódca koalicji gangów zapowiada obalenie premiera. "Zatrzymajcie dzieci w domu"

Przywódca koalicji gangów zapowiada obalenie premiera. "Zatrzymajcie dzieci w domu"

Źródło:
PAP

Z badań medycznych wynika, że dla człowieka otyłość staje się jeszcze większym zagrożeniem niż głód. Liczba ludzi otyłych na świecie przekroczyła miliard i, jak podaje "Lancet", obecnie jest to większy problem dla planety niż brak jedzenia. Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała, jak nasza ochrona zdrowia pomaga osobom chorym na otyłość. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Co piąty Polak choruje na otyłość. Wsparcia brakuje

Co piąty Polak choruje na otyłość. Wsparcia brakuje

Źródło:
TVN24

Nadchodzące dni przyniosą zmianę w pogodzie. Weekend zapowiada się jeszcze wiosennie ciepło, jednak za sprawą przebudowania pola barycznego do naszej części kontynentu zacznie płynąć chłodniejsze powietrze. Pojawią się lokalne opady deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

Zmiana pogody. W prognozie widać opady śniegu

Zmiana pogody. W prognozie widać opady śniegu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Testy systemu ostrzegania przed tsunami przeprowadzono w piątek w Lizbonie przy Placu Handlowym. Specjaliści podkreślają, że stolica Portugalii jest w znacznym stopniu narażona na trzęsienie ziemi, które może doprowadzić do powstania groźnych fal.

Lizbona testuje system ostrzegania przed tsunami. "Duże ryzyko trzęsienia ziemi"

Lizbona testuje system ostrzegania przed tsunami. "Duże ryzyko trzęsienia ziemi"

Źródło:
PAP

Prezydent Joe Biden zapowiedział w piątek, że Stany Zjednoczone wkrótce rozpoczną dostarczanie pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy drogą powietrzną. Jest to reakcja na ograniczanie dostaw pomocy dla Palestyńczyków przez Izrael.

Joe Biden zapowiedział zrzuty pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy

Joe Biden zapowiedział zrzuty pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy

Źródło:
PAP

Ludmiła Ulicka, jedna z najwybitniejszych współczesnych rosyjskich pisarek, laureatka prestiżowych nagród literackich, została w piątek uznana przez rosyjskie władze za "zagranicznego agenta". Pisarka w 2022 roku opuściła Rosję i krytykuje Kreml za inwazję na Ukrainę.

Jedna z najwybitniejszych rosyjskich pisarek uznana za "zagranicznego agenta"

Jedna z najwybitniejszych rosyjskich pisarek uznana za "zagranicznego agenta"

Źródło:
PAP

Rebelianci z kolumbijskiej Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN) oświadczyli, że w ramach porozumienia zawartego z rządem Kolumbii uwolnili wszystkich 26 zakładników. Negocjacje z rządem prowadzone były od kilku tygodni.

Partyzanci uwolnili wszystkich zakładników. Kilkadziesiąt osób było porwanych dla okupu

Partyzanci uwolnili wszystkich zakładników. Kilkadziesiąt osób było porwanych dla okupu

Źródło:
PAP

738 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Holandii Mark Rutte podpisali 10-letnią umowę o bezpieczeństwie, zakładającą m.in. przekazanie w bieżącym roku 2 mld euro na zakup amunicji dla Kijowa. Do podpisania dokumentu doszło w Charkowie, mieście położonym niedaleko linii frontu. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

W Teksasie szaleje największy pożar w historii tego stanu. Zginęły co najmniej dwie osoby, zniszczone zostały setki budynków. Pożar zdewastował hodowle bydła. Władze ostrzegają, że w weekend na skutek silnego wiatru płomienie mogą jeszcze bardziej się rozprzestrzenić.

"Niektóre miejsca zniknęły". Wybuchają kolejne pożary

"Niektóre miejsca zniknęły". Wybuchają kolejne pożary

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został pochowany na cmentarzu w Moskwie. W centrum Szczecina rozpędzony samochód osobowy wjechał w grupę osób oczekujących na tramwaj na przystanku. Z kolei w Wawrze spadł mały samolot. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć 2 marca.

Rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 2 marca

Rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 2 marca

Źródło:
PAP, TVN24

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Szefowie dyplomacji Węgier i Rosji Peter Szijjarto i Siergiej Ławrow spotkali się w piątek w tureckiej Antalyi. Do spotkania doszło w dniu pogrzebu Aleksieja Nawalnego, gdy w wielu europejskich miastach oddawano hołd rosyjskiemu opozycjoniście.

Szef MSZ Węgier spotkał się z Siergiejem Ławrowem w dniu pogrzebu Nawalnego

Szef MSZ Węgier spotkał się z Siergiejem Ławrowem w dniu pogrzebu Nawalnego

Źródło:
PAP

Władimir Putin, który nigdy nie wymieniał nazwiska Nawalnego, wczoraj mógł je usłyszeć wykrzyczane na ulicach. Rosjanie pożegnali w Moskwie opozycjonistę. Zarówno wokół świątyni, jak i cmentarza, władze Kremla ustawiły setki funkcjonariuszy. Mimo to tysiące ludzi przyszły go pożegnać. Symbolicznie zrobiono to też w wielu miastach Europy, również w Polsce.

Aleksiej Nawalny pochowany w Moskwie. Rosyjskiego opozycjonistę upamiętniono w polskich miastach

Aleksiej Nawalny pochowany w Moskwie. Rosyjskiego opozycjonistę upamiętniono w polskich miastach

Źródło:
TVN24

W centrum Szczecina rozpędzony samochód osobowy wjechał w grupę osób oczekujących na tramwaj na przystanku, a następnie odjechał i zderzył się z trzema innymi pojazdami. Poszkodowanych jest 19 osób, w tym sześcioro dzieci. Dwie osoby są w stanie krytycznym. Kierowca zbiegł, ale został już zatrzymany. To 33-letni mieszkaniec Szczecina. Według wstępnych informacji kierowca nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Nie był wcześniej znany policji. Służby podkreślają, że nie był to akt terroru.

Samochód wjechał w pieszych, 19 osób poszkodowanych. Zatrzymano 33-latka

Samochód wjechał w pieszych, 19 osób poszkodowanych. Zatrzymano 33-latka

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Treść - zarówno uchwały, jak i ustawy - jest ustalona, to jest wynik ustaleń liderów koalicyjnych. Mam nadzieję, że na początku tygodnia poznamy tę treść - tak o planowanych zmianach w Trybunale Konstytucyjnym powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceministra sprawiedliwości Maria Ejchart.

Wiceministra sprawiedliwości o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym: będą dotyczyły sędziów dublerów

Wiceministra sprawiedliwości o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym: będą dotyczyły sędziów dublerów

Źródło:
TVN24

Jestem premierem, więc to oczywiste, że mamy w końcu te 600 miliardów z Unii - tak decyzję o odblokowaniu europejskich środków dla Polski podsumował w piątek wieczorem Donald Tusk. Spot, w którym wystąpił szef rządu, nawiązywał do popularnego internetowego trendu.

"Jestem premierem, więc to oczywiste...". Premier Tusk bierze udział w internetowym trendzie

"Jestem premierem, więc to oczywiste...". Premier Tusk bierze udział w internetowym trendzie

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Niemiecki dziennik "Welt" komentując czwartkowe orędzie Władimira Putina ocenia, że Zachód "powinien zastosować się do znanej maksymy: chcesz pokoju, szykuj się do wojny". Autorzy artykułu stwierdzają, że nie ma innej możliwości, "gdy za sąsiada ma się cynicznego mordercę, który brutalnie wykorzystuje najmniejszą słabość".

"Jeśli Zachód chce pokoju, musi szykować się do wojny". Niemiecki dziennik po orędziu Putina

"Jeśli Zachód chce pokoju, musi szykować się do wojny". Niemiecki dziennik po orędziu Putina

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W piątek późnym wieczorem w Marysinie Wawerskim w mieszkaniu na pierwszym piętrze wybuchł pożar. Do szpitala trafił przebywający w lokalu mężczyzna. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar w mieszkaniu. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i dwa koty

Pożar w mieszkaniu. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i dwa koty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba chce kontroli NIK w biurze Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi między innymi o sprawę rozbiórki zabytkowej willi Ronikierów w Ząbkach.

Rozbiórka cennej willi i poselski wniosek o kontrolę NIK

Rozbiórka cennej willi i poselski wniosek o kontrolę NIK

Źródło:
PAP

Kilkanaście osób przez całą noc stało w kolejce do urzędu miasta, by złożyć wniosek w ramach programu "Mieszkanie za remont" w Krakowie. 1 marca był pierwszym dniem przyjmowania dokumentów, jednak pierwsi petenci czekali już od godziny 15 poprzedniego dnia. - Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania - przyznaje wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider. Dodaje jednak, że miejsce w kolejce ma ostatecznie niewielkie znaczenie.

Całą noc koczowali przed urzędem, by złożyć wniosek

Całą noc koczowali przed urzędem, by złożyć wniosek

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrałaby Koalicja Obywatelska, która uzyskałaby 31 procent głosów - wynika z sondażu pracowni Opinia 24 dla TOK FM. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 22 procent poparcia. Trzecia Droga Szymona Hołowni i PSL, a także Nowa Lewica uzyskałyby trzecie miejsce, zdobywając po 11 procent. Na Konfederację głos oddałoby 10 procent respondentów.

Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska na czele, 9 punktów przewagi nad PiS-em

Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska na czele, 9 punktów przewagi nad PiS-em

Źródło:
TOK FM

Ubiegający się o fotel prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber (PiS) poinformował w wywiadzie dla portalu metropoliabydgoska.pl o rozstaniu z żoną. Ona sama odniosła się do deklaracji męża w mediach społecznościowych. "Nie znalazł czasu, by powiedzieć mi to w twarz" - napisała.

Łukasz Schreiber: podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Marianna Schreiber: ja żadnej decyzji nie podjęłam

Łukasz Schreiber: podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Marianna Schreiber: ja żadnej decyzji nie podjęłam

Źródło:
metropoliabydgoska.pl, Instagram

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

W koalicji rządowej trwają już przymiarki do kolejnych wyborów. Liderzy KO i Trzeciej Drogi chcą wspólnie powalczyć o rekordową liczbę mandatów do Parlamentu Europejskiego. Tym samym zepchnąć Jarosława Kaczyńskiego do całkowitej defensywy i uzyskać - jako Polska - miejsce lidera w ramach Europejskiej Partii Ludowej. To daje nam szanse na walkę o najwyższe stanowiska w Unii dla Polaka - słyszymy w koalicji rządowej. W najnowszym odcinku "Wybory Kobiet" w TVN24 GO Arleta Zalewska z "Faktów" TVN i Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" rozmawiają o kulisach koalicyjnych narad.

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Źródło:
TVN24

W 2023 roku, w którym odbyły się wybory, z pieniędzy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydano ponad 11 milionów złotych na organizację rozmaitych eventów i pikników - mówiła w nowym odcinku podcastu "Wybory kobiet" w TVN24 GO szefowa tego resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ministra rodziny pytana była między innymi o trwający w ministerstwie audyt, a także o zmiany w prawie aborcyjnym i legalizację małżeństw jednopłciowych.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Co obejrzeć na małym i dużym ekranie? W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg w każdą sobotę opowiada w TVN24 o najciekawszych wydarzeniach i premierach ze świata filmów, seriali i muzyki.

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl