"Kaczyński nie chce dołożyć do przegranej swojej partii także osobistej przegranej z Tuskiem"

Źródło:
TVN24
Gasiuk-Pihowicz: Kaczyński ucieka nie tylko przed startem w Warszawie, ucieka także przed debatą
Gasiuk-Pihowicz: Kaczyński ucieka nie tylko przed startem w Warszawie, ucieka także przed debatąTVN24
wideo 2/26
Gasiuk-Pihowicz: Kaczyński ucieka nie tylko przed startem w Warszawie, ucieka także przed debatąTVN24

W sobotę Jarosław Kaczyński potwierdził doniesienia, że nie pojawi się na listach wyborczych w stolicy. - Z punktu widzenia interesów partii, a im się muszę podporządkować, to jest lepsze, bardziej efektywne - mówił. Decyzję prezesa Prawa i Sprawiedliwości komentowali goście Konrada Piaseckiego w "Kawie na ławę" w TVN24.

Gośćmi niedzielnego wydania "Kawy na ławę" w TVN24 byli reprezentująca Trzecią Drogę Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050), wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica), Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska), Bartosz Kownacki (PiS), Krzysztof Bosak (Konfederacja) oraz Paweł Szot z Kancelarii Prezydenta.

Komentowali między innymi wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który pytany, dlaczego nie wystartuje w wyborach parlamentarnych z Warszawy przekonywał, że to lepszy wybór "z punktu widzenia interesów partii". Tym samym potwierdził doniesienia, że nie pojawi się na listach wyborczych w stolicy, gdzie "jedynką" z list Koalicji Obywatelskiej jest szef PO Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński nie wystartuje z Warszawy? Prezes PiS: z punktu widzenia interesów partii to jest lepsze
Jarosław Kaczyński nie wystartuje z Warszawy? Prezes PiS: z punktu widzenia interesów partii to jest lepszePolsat News

Kownacki: nie jest to żadna próba ucieczki

Bartosz Kownacki (PiS) przyznał, że "nie ma co zaklinać rzeczywistości, bo Donald Tusk już mierzył się w Warszawie". - Wygrywał, bo taka jest struktura społeczna w Warszawie, czyli nie ma co dyskutować. A to nie jest zaskoczenie. Jak Donald Tusk chce się zmierzyć w Kielcach, to gwarantuje, że tam przegra z Jarosławem Kaczyńskim. No tak po prostu jest - powiedział.

Czytaj też: Kaczyński nie wystartuje z Warszawy. "Jest interpretacja, która się narzuca jako pierwsza"

- Jak pojedziemy na Podkarpacie, też przegra z Jarosławem Kaczyńskim. A jak pojedziemy do Gdańska, to pewnie wygra. Więc nie ma żadnego znaczenia i nie jest to żadna próba ucieczki, jak niektórzy chcieli sprowadzić taką narrację - przekonywał.

Kownacki nie chciał potwierdzić informacji, według której Kaczyński wystartuje z Kielc. - Ja nie zajmuję się układaniem list kieleckich. Kandyduję z Bydgoszczy i tam listy układam w Inowrocławiu, ale nie w Kielcach - ucinał.

Kownacki: Tusk wygrywał, bo taka jest struktura społeczna w Warszawie
Kownacki: Tusk wygrywał, bo taka jest struktura społeczna w WarszawieTVN24

Gasiuk-Pihowicz :PiS znajduje się w totalnej defensywie

Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) oceniła, że "Kaczyński wie, że przegra i nie chce jeszcze dołożyć do tej przegranej swojej partii także swojej osobistej przegranej z Donaldem Tuskiem". - I to jest oczywiste, że to jest także ten motywator, którym on się kieruje - powiedziała.

- To pokazuje, w jakim miejscu w tym momencie znajduje się PiS. Znajduje się w totalnej defensywie. Kaczyński ucieka nie tylko przed startem w Warszawie, przecież ucieka także przed debatą. Nie przystępuje do debaty, nie przystępuje do bezpośredniego, osobistego starcia z Donaldem Tuskiem w Warszawie - przypomniała. - Po prostu te wszystkie jego działania są działaniami podszytymi strachem, lękiem. To jest po prostu tchórzostwo - skwitowała.

Gasiuk-Pihowicz: Kaczyński ucieka nie tylko przed startem w Warszawie, ucieka także przed debatą
Gasiuk-Pihowicz: Kaczyński ucieka nie tylko przed startem w Warszawie, ucieka także przed debatąTVN24

Szot: chciałbym, żeby każdy polityk, który służy swojemu okręgowi, służył w ten sam sposób, co Gosiewski

- Jeśli chodzi o okręg wyborczy, o którym się spekuluje, że pan prezes Kaczyński będzie z niego kandydował, to ja mam do niego wielki sentyment, bo mój świętej pamięci szef Przemysław Gosiewski owszem, kiedyś tam, mówiąc kolokwialnie, wylądował na spadochronie, ale teraz stoją tam jego pomniki - przyznał z kolei Paweł Szot z Kancelarii Prezydenta.

Wspomniał przy tym, że Gosiewski "tak się przysłużył społeczności, mieszkańcom województwa świętokrzyskiego, że jego pamięć jest ciągle żywa w tym okręgu". - I chciałbym, żeby każdy polityk, który służy swojemu okręgowi, służył w ten sam sposób, co Przemysław Gosiewski - oświadczył Szot.

Szot: jeśli chodzi o okręg wyborczy, o którym się spekuluje, że prezes Kaczyński będzie z niego kandydował, to ja mam do niego wielki sentyment
Szot: jeśli chodzi o okręg wyborczy, o którym się spekuluje, że prezes Kaczyński będzie z niego kandydował, to ja mam do niego wielki sentymentTVN24

Czarzasty: przesunięcia zdarzają się na każdej liście

Zdaniem Włodzimierza Czarzastego (Lewica) "każda partia podejmuje decyzje, takie jak uważa, za słuszne w sprawie wyborów". - Są przesunięcia, są inne propozycje. One się zdarzają na każdej liście - zauważył.

- W sprawie pana Kaczyńskiego wynika, że w Warszawie zostało dwóch liderów partii politycznych. Pan Donald Tusk i pan Adrian Zandberg. Adrian Zandberg cztery lata temu zdobył w skali kraju trzeci wynik - dodał.

Czarzasty: w sprawie Kaczyńskiego wynika, że w Warszawie zostało dwóch liderów partii politycznych
Czarzasty: w sprawie Kaczyńskiego wynika, że w Warszawie zostało dwóch liderów partii politycznychTVN24

Hennig-Kloska: reprezentujemy regiony, z których pochodzimy

Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050), wypowiadając się o kandydatach swojej partii z Warszawy, wskazała na Michała Koboskę.

- U nas podjęliśmy decyzję, że reprezentujemy regiony, z których pochodzimy, no to nie przypadek, że Szymon Hołownia postanowił wystartować z Podlasia, bo pochodzi z Białegostoku, z tym regionem przez lata był związany, stamtąd pochodzi, tam się wykształcił - wspomniała.

Wypowiadając się o sobie, Hennig-Kloska przyznała, że "mogła sobie wybrać bardziej prestiżowy okręg". - Ale jak miałabym porzucić moich wyborców, z którymi wymieniamy się poglądami na ulicach, na dożynkach, w sklepie, czasami w supermarkecie? Po prostu znam osobiście wielu swoich wyborców, bardzo ich lubię i dla mnie to jest duma, że mogę ten region reprezentować - argumentowała.

Hennig-Kloska: podjęliśmy decyzję, że reprezentujemy regiony, z których pochodzimy
Hennig-Kloska: podjęliśmy decyzję, że reprezentujemy regiony, z których pochodzimyTVN24

Bosak: PiS tak naprawdę boi się Konfederacji

Krzysztof Bosak (Konfederacja), pytany, co wobec posunięć PiS zrobi teraz jego partia, oświadczył, że "nie kształtują swojej strategii w odniesieniu do tego, co robi PiS". - Konfederacja jest alternatywą i dla PiS-u i dla Platformy. Jeżeli chodzi o to, kogo PiS się najbardziej boi, to wystarczy włączyć TVP i zobaczyć, kogo tam nie ma. Otóż tam są wszystkie partie centrolewicowej opozycji i tam w ogóle nie ma Konfederacji, w żadnym programie publicystycznym - mówił.

- To pokazuje, kogo oni się boją naprawdę. Donald Tusk jest dla nich wygodnym sparingpartnerem, bo rządził osiem lat, mają dużo amunicji, żeby go krytykować. Natomiast Konfederacja jest świeżą, nową alternatywą polityczną, która pokazuje, że prawica oparta na zdrowym rozsądku i sensownym programie jest możliwa - przekonywał.

Zwrócił się przy tym do Czarzastego, twierdząc, że z Warszawy startuje jeszcze "trzeci lider", Sławomir Mentzen.

Bosak w programie skarżył się także na finansowanie partii. - Wy macie pieniędzy podatnika wielokrotnie więcej niż na przykład my. To jest skrajnie niesprawiedliwe. Powinno być spłaszczone finansowanie partii politycznych. Wszystkie partie, które idą do wyborów, powinny mieć te same pieniądze od podatnika. A nie, że wy macie 10 razy więcej odłożone na kampanię, a my mamy ograniczenia finansowania. Przecież to jest głupie - twierdził.

Bosak: nie kształtujemy swojej strategii w odniesieniu do tego, co robi PiS
Bosak: nie kształtujemy swojej strategii w odniesieniu do tego, co robi PiSTVN24

ZOBACZ CAŁE WYDANIE PROGRAMU:

Autorka/Autor:akw/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Tvn24

Pozostałe wiadomości

Śmierć 25-letniej Lizy napadniętej w centrum Warszawy wstrząsnęła wszystkimi. Kim jest 23-letni Dorian S., który napadł i bestialsko zgwałcił mijaną na ulicy dziewczynę? Reportaż Agnieszki Madejskiej w "Uwaga! TVN".

"Nie wydawał się człowiekiem agresywnym". Bestialsko zaatakował na ulicy 25-letnią Lizę

"Nie wydawał się człowiekiem agresywnym". Bestialsko zaatakował na ulicy 25-letnią Lizę

Źródło:
Uwaga! TVN

Kilka podmorskich kabli w rejonie Morza Czerwonego zostało uszkodzonych - poinformowała firma HGC Global Communications. 90 procent danych wymienianych między Europą i Azją przekazywanych jest kablami leżącymi na dnie Morza Czerwonego.

"Niewidzialna siła napędzająca internet". Kable na dnie morza uszkodzone

"Niewidzialna siła napędzająca internet". Kable na dnie morza uszkodzone

Źródło:
PAP, CNN

Kongres Parlamentu Francuskiego zagłosował w poniedziałek za wpisaniem prawa do aborcji do konstytucji Francji. Na wspólnym posiedzeniu obu izb francuskiego parlamentu ustawę przegłosowano zdecydowaną większością głosów.

Francja za wpisaniem do konstytucji prawa do aborcji

Francja za wpisaniem do konstytucji prawa do aborcji

Źródło:
PAP, Reuters

Tam gdzie było złamane prawo, tam będą zawiadomienia do prokuratury, będziemy żądać zwrotu środków nielegalnie pobranych - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jan Grabiec, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odniósł się w ten sposób do audytu w KPRM po rządach PiS-u. Mówił o "mieleniu pieniędzy tak, żeby trafiły do osób zainteresowanych" oraz, że w kancelarii premiera "tworzono departamenty ku czci ministrów bez teki".

"Departamenty ku czci ministrów bez teki" i "szeroki transfer" pieniędzy. Grabiec o audycie w KPRM

"Departamenty ku czci ministrów bez teki" i "szeroki transfer" pieniędzy. Grabiec o audycie w KPRM

Źródło:
TVN24

26. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły za nami. W kategorii Najlepszy film zwyciężyła 20. fabuła Agnieszki Holland "Zielona granica". To pierwsza nagroda w dorobku legendarnej filmowczyni. Holland uhonorowana została także Orłem za osiągniecia życia.

Orły 2024. "Zielona granica" najlepszym filmem

Orły 2024. "Zielona granica" najlepszym filmem

Źródło:
tvn24.pl

Zeszłotygodniowy wyciek rozmowy niemieckich oficerów na temat Ukrainy, opublikowanej w rosyjskich mediach, jest źródłem zakłopotania dla Berlina - oceniają zagraniczne media. Jak podał Reuters, chociaż dotąd reakcja ze strony sojuszników była raczej oszczędna, analitycy twierdzą, że sprawa prawdopodobnie nadwyręży relacje Niemiec z partnerami. - Ten atak hybrydowy miał na celu wywołanie niepewności i podziału między nami - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu. - I właśnie na to nie pozwolimy - oświadczył.

Niemcy pod presją po wycieku rozmowy oficerów. "Miał na celu wywołanie niepewności i podziału"

Niemcy pod presją po wycieku rozmowy oficerów. "Miał na celu wywołanie niepewności i podziału"

Źródło:
BBC, Reuters

W środę rozpocznie się siódme posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajmą się kwestiami budzącymi największe polityczne emocje, między innymi zmianami w wymiarze sprawiedliwości oraz możliwością popełnienia przestępstwa przez byłego premiera Mateusza Morawieckiego.

Zbliża się "gorące" posiedzenie Sejmu. W programie kwestie budzące największe emocje

Zbliża się "gorące" posiedzenie Sejmu. W programie kwestie budzące największe emocje

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Po naszych drogach przemieszcza się polskie wojsko, przemieszczają się różnego rodzaju pojazdy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej, również państw sojuszniczych - mówił minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do trwających NATO-wskich ćwiczeń Dragon-24. W tym kontekście poprosił "o coś bardzo ważnego". - Nie fotografujmy, nie wrzucajmy do sieci, nie informujmy o tym, jakie pojazdy, w jakiej liczbie przemieszczają się, ilu żołnierzy, co robią, jak wykonują swoje zadania. Nie ułatwiajmy życia tym, którzy są naszymi wrogami - apelował.

Władysław Kosiniak-Kamysz prosi "o coś bardzo ważnego"

Władysław Kosiniak-Kamysz prosi "o coś bardzo ważnego"

Źródło:
TVN24

Marszałek Szymon Hołownia przekazał, że materiały wideo ze zdarzenia z 7 lutego, kiedy to doszło do szarpaniny przed Sejmem, zostaną opublikowane prawdopodobnie w trakcie najbliższego posiedzenia izby. O Antonim Macierewiczu, jednym z posłów, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu, mówił, że być może ma on "dar bilokacji".

Hołownia o szarpaninie przed Sejmem: może Antoni Macierewicz ma dar bilokacji

Hołownia o szarpaninie przed Sejmem: może Antoni Macierewicz ma dar bilokacji

Źródło:
TVN24, PAP

Policjanci z Piły zatrzymali 41-latka, który włamał się do kilku biur i ukradł ponad 25 tys. zł. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary siedmiu lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Szukała go policja w całym kraju.

Zatrzymany seryjny włamywacz poszukiwany w całym kraju

Zatrzymany seryjny włamywacz poszukiwany w całym kraju

Źródło:
PAP

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował w poniedziałek, że były prezydent USA Donald Trump może pojawić się na kartach do głosowania w Kolorado. Decyzję o uniemożliwieniu Trumpowi startu w tym stanie wydał Sąd Najwyższy Kolorado, który powołał się na 14. poprawkę do konstytucji. Poniedziałkowy wyrok oznacza również unieważnienie podobnych decyzji władz w Illinois i New Hampshire.

Trump wygrywa przed Sądem Najwyższym. Może pojawić się na kartach wyborczych w Kolorado

Trump wygrywa przed Sądem Najwyższym. Może pojawić się na kartach wyborczych w Kolorado

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Referendum jest po prostu jedyną opcją, jedyną możliwością, dlatego że mamy świadomość, że prezydent Duda zawetuje ustawę - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 wiceministra edukacji Joanna Mucha. Ministra ds. równości Katarzyna Kotula wskazywała, że "referendum będzie kosztowało około 70-75 milionów", a ponadto "kończy się ustawą, która musi być głosowana w Sejmie".

Joanna Mucha o referendum jako "jedynej opcji", Katarzyna Kotula przeciwna. "Jest wymówką"

Joanna Mucha o referendum jako "jedynej opcji", Katarzyna Kotula przeciwna. "Jest wymówką"

Źródło:
TVN24

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie programu ministerstwa edukacji, który określany jest jako willa plus. Stało się to na początku lutego - dowiedziała się dziennikarka TVN24 Marta Gordziewicz.

Jest śledztwo w sprawie willi plus

Jest śledztwo w sprawie willi plus

Źródło:
TVN24

Zawartość kokainy i innych narkotyków w rzymskim powietrzu rośnie - donoszą eksperci z włoskiego Komitetu Badań Naukowych. O tym, że w ciągu ostatnich 10 lat zawartość kokainy w powietrzu wzrosła aż o 60 procent, można przeczytać w poniedziałkowym wydaniu dziennika "Il Messaggero".

Coraz większa zawartość narkotyków w powietrzu w Rzymie

Coraz większa zawartość narkotyków w powietrzu w Rzymie

Źródło:
PAP, ilfattoquotidiano.it,

W poniedziałek zmarł Tomasz Guzowski, uczestnik słynnej konferencji prasowej w 2021 roku, podczas której poseł Łukasz Mejza bronił swojej firmy obiecującej leczenie ciężkich chorób - podał portal "Gazety Wyborczej". Informację potwierdzili dziennikowi bliscy rodziny. 

"Gazeta Wyborcza": Tomasz Guzowski nie żyje. Wystąpił z Łukaszem Mejzą na słynnej konferencji prasowej

"Gazeta Wyborcza": Tomasz Guzowski nie żyje. Wystąpił z Łukaszem Mejzą na słynnej konferencji prasowej

Źródło:
"Gazeta Wyborcza", tvn24.pl

Jest reakcja sanepidu po śmierci 18-latki z Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie). Dziewczyna z objawami zatrucia pokarmowego poszła do szpitala. Po zbadaniu odesłano ją jednak do domu, gdzie następnego dnia nastolatka zmarła. Teraz Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie pobiera próbki ze sklepu spożywczego, w którym dziewczyna miała kupić artykuły spożywcze. Jednocześnie prokuratura prowadzi postępowanie ws. działań lekarzy.

Śmierć 18-latki. Prokuratura wszczęła śledztwo, sanepid bada produkty ze sklepu

Śmierć 18-latki. Prokuratura wszczęła śledztwo, sanepid bada produkty ze sklepu

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar przedstawił plany zmian w Trybunale Konstytucyjnym. - Obywatele zasługują na to, żeby działał w Polsce sąd konstytucyjny, który w pełni realizuje swoje zadania - podkreślił. W konferencji wzięli udział też przedstawiciele wszystkich ugrupowań koalicji rządzącej oraz byli prezesi i sędziowie TK.

"Czas najwyższy, żeby doprowadzić do naprawy". Bodnar o planowanych zmianach w TK

"Czas najwyższy, żeby doprowadzić do naprawy". Bodnar o planowanych zmianach w TK

Źródło:
TVN24, PAP

Komisja Europejska (KE) nałożyła karę ponad 1,8 miliarda euro na Apple. Amerykański koncern miał uniemożliwiać Spotify i innym muzycznym serwisom informowanie użytkowników o tańszych możliwościach płatności poza aplikacją App Store.

Ogromna kara nałożona na Apple

Ogromna kara nałożona na Apple

Źródło:
PAP, Reuters

Królowa Kamila rozpoczęła ponadtygodniową przerwę w pełnieniu oficjalnych obowiązków - informuje "The Times" i sugeruje, że kilka dni wolnego spędzi z Karolem III, u którego niedawno zdiagnozowano nowotwór. Ostatnie tygodnie były dla królewskiej małżonki bardziej intensywne niż zwykle, ze względu na konieczność zastępowania króla podczas publicznych wystąpień.  

Królowa Kamila wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków. W ostatnich tygodniach zastępowała króla

Królowa Kamila wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków. W ostatnich tygodniach zastępowała króla

Źródło:
The Time, Daily Mail, The Sun, TVN24.pl

Stolica którego państwa za czasów rzymskich nosiła nazwę Bonna: Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Czeskiej, Księstwa Monako, czy Królestwa Hiszpanii? Na to pytanie za pięć tysięcy złotych odpowiadała pani Anna z Poznania.

Stolica którego państwa za czasów rzymskich nosiła nazwę Bonna? Pytanie w "Milionerach"

Stolica którego państwa za czasów rzymskich nosiła nazwę Bonna? Pytanie w "Milionerach"

Źródło:
Milionerzy TVN

Na TikToku i w innych mediach społecznościowych krąży przekaz, że Ukraińcy mieszkający w Polsce będą mogli brać udział w wyborach. W tej sprawie rzekomo "partie są zgodne" a "Unia już przyklaskuje". Przekaz ten podchwycili niektórzy politycy. Tyle że nie ma takiej prawnej możliwości.

Prawa wyborcze dla obywateli Ukrainy? Wyjaśniamy, skąd wziął się ten przekaz

Prawa wyborcze dla obywateli Ukrainy? Wyjaśniamy, skąd wziął się ten przekaz

Źródło:
Konkret24

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje Marcin Bronikowski, baryton występujący na największych scenach operowych Polski i świata. Artysta miał 55 lat.

Nie żyje Marcin Bronikowski. Znany śpiewak operowy zmarł nagle w podróży

Nie żyje Marcin Bronikowski. Znany śpiewak operowy zmarł nagle w podróży

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl