W "komisji Rydzyka" wygrywa Koalicja Obywatelska

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Toruń. W "komisji Rydzyka" wygrywa Koalicja Obywatelska
Toruń. W "komisji Rydzyka" wygrywa Koalicja ObywatelskaTVN24
wideo 2/6
Toruń. W "komisji Rydzyka" wygrywa Koalicja ObywatelskaTVN24

W podzielonym na dwa okręgi województwie kujawsko-pomorskim przewagę zyskała opozycja. Znakomity wynik uzyskała rodzina Brejzów - syn Krzysztof zdobył ponad 80 tys. głosów do Sejmu, ojciec Ryszard zostanie senatorem. Bardzo dobry wynik uzyskali Arkadiusz Myrcha oraz Joanna Scheuring-Wielgus. Po stronie PiS wyróżnił się Jan Krzysztof Ardanowski.

W okręgu wyborczym nr 5 podliczono już głosy ze wszystkich obwodów głosowania. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło pięć mandatów, Koalicja Obywatelska - cztery, Trzecia Droga - dwa, a Nowa Lewica i Konfederacja po jednym. Ciekawostką jest fakt, że w komisji wyborczej nr 46 w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie), zwanej "komisją Rydzyka", zdecydowanie triumfował Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej. Oprócz niego do Sejmu dostaną się najprawdopodobniej między innymi: Joanna Scheuring-Wielgus (Nowa Lewica), Iwona Hartwich (Koalicja Obywatelska), Jan Krzysztof Ardanowski (Prawo i Sprawiedliwość) czy Przemysław Wipler (Konfederacja).

Komisja wyborcza nr 46 nie bez powodu jest nazywana w Toruniu "komisją Rydzyka". Jej siedziba mieściła się w zespole szkół ekonomicznych przy ulicy Grunwaldzkiej w bliskim sąsiedztwie kościoła i klasztoru ojców redemptorystów. To właśnie tu swoje głosy oddawali w niedzielnych wyborach zakonnicy. Co ciekawe, w czasie kampanii wyborczej na większości okolicznych płotów i ogrodzeń wisiały głównie materiały kandydatów partii rządzącej. Plakatów i banerów opozycji na próżno było szukać.

"Komisja Rydzyka" w ToruniuTVN24
Komisja wyborcza nr 46 w ToruniuTVN24

To jednak nie przeszkodziło kandydatom opozycji w uzyskaniu bardzo dobrych wyników. Najwięcej głosów w tej komisji, bo aż 338, otrzymał Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy z wynikiem 136 głosów, a na trzecim Iwona Hartwich - 111 głosów. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej uzyskali 40 procent głosów, PiS-u - nieco ponad 20 procent.

Arkadiusz MyrchaTVN24

Z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości najlepiej wypadł Krzysztof Szczucki, który otrzymał 89 głosów oraz Zbigniew Girzyński - 72 głosy.

Frekwencja w "komisji Rydzyka" w wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła nieco ponad 83 procent.

Wybory do Sejmu 2023. Arkadiusz Myrcha z KO z najlepszym wynikiem, Wipler z mandatem

Najlepszy ogólny wynik w wyborach do Sejmu uzyskał Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej, poprawiając znacząco swoje osiągnięcie sprzed 4 lat. Myrcha dostał ponad 64 tysiące głosów, w 2019 roku miał ich ponad 32 tysiące. Równie dobrym rezultatem może się pochwalić Joanna Scheuring-Wielgus, na którą głosowało ponad 26 tysięcy wyborców. Wśród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na czele, podobnie jak 4 lata temu, znalazł się były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z wynikiem ponad 25 tysięcy głosów.

"Ja nie wiem, jakie diabły przy tym kręciły". Ardanowski krytykuje otoczenie Jarosława Kaczyńskiego
Jan Krzysztof Ardanowskifakty

Z głosów podliczonych we wszystkich obwodach głosowania, z 13 mandatów, które są do rozdysponowania w tym okręgu, pięć trafi do Prawa i Sprawiedliwości, cztery do Koalicji Obywatelskiej, dwa do Trzeciej Drogi, a po jednym do Nowej Lewicy i Konfederacji.

Przemysław WiplerTVN24

Z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu dostali się: Jan Krzysztof Ardanowski, Krzysztof Szczucki, Joanna Borowiak, Anna Gembicka oraz Mariusz Kałużny. Koalicję Obywatelską będą reprezentować w nadchodzącej kadencji: Arkadiusz Myrcha, Iwona Hartwich, Krystian Łuczak oraz Tomasz Szymański, Trzecią Drogę: Zbigniew Sosnowski i Marcin Skonieczka, Nową Lewicę: Joanna Scheuring-Wielgus, a Konfederację: Przemysław Wipler.

Wybory do Senatu 2023. Tomasz Lenz (KO) wygrywa z kandydatką PiS-u

Znany jest również zwycięzca w wyborach do Senatu w okręgu numer 11 obejmującym powiat chełmiński, toruński i miasto Toruń. Został nim poseł Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej, który zdecydowanie pokonał kujawsko-pomorską wicekurator oświaty Marię Mazurkiewicz. Lenz uzyskał ponad 110 tysięcy głosów, dwa razy więcej od kandydatki Prawa i Sprawiedliwości.

Tomasz Lenz na zdjęciuTVN24

W sąsiednim okręgu numer 12 obejmującym Grudziądz, powiaty: grudziądzki, brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński i wąbrzeski, kandydat paktu senackiego Ryszard Bober (Polskie Stronnictwo Ludowe) wyraźnie triumfuje nad kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Józefem Ramlauem.

Wyniki wyborów w okręgu nr 5 w 2019 roku

W okręgu numer 5 znajduje się część województwa kujawsko-pomorskiego obejmująca Grudziądz, Toruń i Włocławek, a także powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski i włocławski.

Cztery lata temu PiS zdobyło ponad 60 tysięcy głosów więcej od KO, co przełożyło się na sześć mandatów. Posłami zostali: Jan Krzysztof Ardanowski, Joanna Borowiak, Anna Gembicka, Zbigniew Girzyński, Mariusz Kałużny oraz Iwona Michałek. Koalicja Obywatelska uzyskała cztery mandaty dla: Arkadiusza Myrchy, Tomasza Lenza, Iwony Hartwich oraz Tomasza Szymańskiego. Z SLD weszła do Sejmu Joanna Scheuring-Wielgus, a z PSL - Paweł Szramka.

W tegorocznych wyborach Prawo i Sprawiedliwość uzyskało tu 183 131 głosów, Koalicja Obywatelska - 158 719, Trzecia Droga - 84 308, Nowa Lewica - 60 473 i Konfederacja - 34 322.

Wybory do Sejmu 2023. W okręgu wyborczym numer 4 górą Koalicja Obywatelska

Wiadomo również, kto uzyskał mandat w sąsiednim okręgu wyborczym numer 4 obejmującym Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski oraz żniński. Walka toczyła się tutaj o 12 mandatów.

Koalicja Obywatelska uzyskała 5 mandatów, o jeden więcej niż w 2019 roku. Najwięcej głosów w okręgu, bo aż ponad 80 tysięcy, otrzymał Krzysztof Brejza. Oprócz niego do Sejmu dostali się również: Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska, Włodzisław Giziński i Iwona Karolewska.

Prawu i Sprawiedliwości przypadły, tak jak przed czterema laty, 4 mandaty: dla Łukasza Schreibera, Pawła Szrota, Piotra Króla i Bartosza Kownackiego.

Dwa mandaty przypadły w udziale Trzeciej Drodze: Norbertowi Pietrykowskiemu i Agnieszce Kłopotek.

W porównaniu z 2019 rokiem o jeden mandat mniej uzyskała Nowa Lewica. Ponad 20 tysięcy głosów otrzymał lider listy Krzysztof Gawkowski.

Koalicja Obywatelska uzyskała blisko 180 tysięcy głosów, Prawo i Sprawiedliwość - około 160 tysięcy, Trzecia Droga - nieco ponad 77 tysięcy, Nowa Lewica - nieco ponad 50 tysięcy, a Konfederacja - blisko 33 tysiące.

Wybory do Senatu 2023. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej górą

W senackim okręgu wyborczym numer 9 obejmującym Bydgoszcz, powiat bydgoski, świecki i tucholski najlepszy wynik uzyskał kandydat Koalicji Obywatelskiej Andrzej Kobiak, który pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości Radosława Kempinskiego. Z kolei w sąsiednim okręgu numer 11 obejmującym powiat inowrocławski, sępoleński, nakielski, żniński i mogileński mandat uzyskał prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który w pokonanym polu zostawił wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Autorka/Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Nadchodzące dni przyniosą zmianę w pogodzie. Weekend zapowiada się jeszcze wiosennie ciepło, jednak za sprawą przebudowania pola barycznego do naszej części kontynentu zacznie płynąć chłodniejsze powietrze. Pojawią się lokalne opady deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

Zmiana pogody. W prognozie widać opady śniegu

Zmiana pogody. W prognozie widać opady śniegu

Źródło:
tvnmeteo.pl

To wstrząsająca tragedia. Wszędzie było mnóstwo policji, karetek, zaczęło się udzielanie pomocy - relacjonował jeden ze świadków, który pojawił się w okolicy placu Rodła w Szczecinie po tym, jak rozpędzony samochód potrącił grupę osób czekających na tramwaj. - Ostatni raz do takiego koszmaru doszło ponad pół wieku temu - mówił inny szczecinianin.

Staranował pieszych w centrum Szczecina. Relacje świadków

Staranował pieszych w centrum Szczecina. Relacje świadków

Źródło:
tvn24.pl

W centrum Szczecina rozpędzony samochód osobowy wjechał w grupę osób oczekujących na tramwaj na przystanku, a następnie odjechał i zderzył się z trzema innymi pojazdami. Poszkodowanych jest 19 osób, w tym sześcioro dzieci. Dwie osoby są w stanie krytycznym. Kierowca zbiegł, ale został już zatrzymany. To 33-letni mieszkaniec Szczecina. Według wstępnych informacji kierowca nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Nie był wcześniej znany policji. Służby podkreślają, że nie był to akt terroru.

Samochód wjechał w pieszych, 19 osób poszkodowanych. Zatrzymano 33-latka

Samochód wjechał w pieszych, 19 osób poszkodowanych. Zatrzymano 33-latka

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Treść - zarówno uchwały, jak i ustawy - jest ustalona, to jest wynik ustaleń liderów koalicyjnych. Mam nadzieję, że na początku tygodnia poznamy tę treść - tak o planowanych zmianach w Trybunale Konstytucyjnym powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceministra sprawiedliwości Maria Ejchart.

Wiceministra sprawiedliwości o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym: będą dotyczyły sędziów dublerów

Wiceministra sprawiedliwości o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym: będą dotyczyły sędziów dublerów

Źródło:
TVN24

Mały samolot spadł w okolicy ulicy Kadetów. Cessna 150 leciała z Góry Kalwarii do Babic, załoga poinformowała kontrolerów lotów, że z maszyną dzieje się coś złego. Samolot lądował w Wawrze.

Mały samolot spadł w Wawrze, dwie ranne osoby zabrał wojskowy śmigłowiec

Mały samolot spadł w Wawrze, dwie ranne osoby zabrał wojskowy śmigłowiec

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca przejechał przez przejście dla pieszych. Kilka metrów dalej na liczniku miał już 45 kilometrów na godzinę, gdy przed maską przebiegła mu młoda kobieta. Wybiegła z przystanku autobusowego na tramwaj po drugiej stronie trzypasmowej drogi, pełnej samochodów jadących w obu kierunkach.

Wbiegła prosto pod koła, nawet nie spojrzała. Nagranie

Wbiegła prosto pod koła, nawet nie spojrzała. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Kilkanaście osób przez całą noc stało w kolejce do urzędu miasta, by złożyć wniosek w ramach programu "Mieszkanie za remont" w Krakowie. 1 marca był pierwszym dniem przyjmowania dokumentów, jednak pierwsi petenci czekali już od godziny 15 poprzedniego dnia. - Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania - przyznaje wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider. Dodaje jednak, że miejsce w kolejce ma ostatecznie niewielkie znaczenie.

Całą noc koczowali przed urzędem, by złożyć wniosek

Całą noc koczowali przed urzędem, by złożyć wniosek

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Liderzy obozu rządzącego w piątek spotkali się nie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w gabinecie marszałka Sejmu. Jak zgodnie przekonują, rozmowy miały dotyczyć spraw bieżących, ale także kwestii spornych.

Narada liderów koalicji rządzącej. "Podsumowujemy pewne rzeczy, nakreślamy nowe plany"

Narada liderów koalicji rządzącej. "Podsumowujemy pewne rzeczy, nakreślamy nowe plany"

Źródło:
Fakty TVN

Niemiecki dziennik "Welt" komentując czwartkowe orędzie Władimira Putina ocenia, że Zachód "powinien zastosować się do znanej maksymy: chcesz pokoju, szykuj się do wojny". Autorzy artykułu stwierdzają, że nie ma innej możliwości, "gdy za sąsiada ma się cynicznego mordercę, który brutalnie wykorzystuje najmniejszą słabość".

"Jeśli Zachód chce pokoju, musi szykować się do wojny". Niemiecki dziennik po orędziu Putina

"Jeśli Zachód chce pokoju, musi szykować się do wojny". Niemiecki dziennik po orędziu Putina

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Aleksiej Nawalny został w piątek pochowany na cmentarzu Borysowskim w Moskwie - poinformował współpracownik zmarłego opozycjonisty Iwan Żdanow. Przekazał, że trumna została opuszczona do grobu przy akompaniamencie utworu "My Way" Franka Sinatry. Na uroczystościach pojawili się ambasadorzy USA i Polski w Rosji Lynne Tracy i Krzysztof Krajewski, ale policja nie wpuściła tysięcy osób chcących pożegnać Nawalnego.

Aleksiej Nawalny pochowany. Dyplomaci niewpuszczeni do cerkwi, są zatrzymania

Aleksiej Nawalny pochowany. Dyplomaci niewpuszczeni do cerkwi, są zatrzymania

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Meduza, tvn24.pl, Reuters, Mediazona

Żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Sprawca - jak donosi agencja dpa - oddał się potem w ręce policji. Do tragedii doszło w nocy z czwartku na piątek w kraju związkowym Dolna Saksonia w Niemczech.

Żołnierz zabił cztery osoby, w tym dziecko

Żołnierz zabił cztery osoby, w tym dziecko

Źródło:
PAP, Bild, Deutsche Welle

W szpitalu zmarła 25-letnia Białorusinka zaatakowana na ulicy Żurawiej. Do ataku na kobietę doszło w ostatnią niedzielę.

Zmarła kobieta napadnięta w centrum Warszawy. W miejscu ataku kwiaty i znicze

Zmarła kobieta napadnięta w centrum Warszawy. W miejscu ataku kwiaty i znicze

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Nie odpowiadajcie na takie wiadomości" - apeluje w swoich mediach społecznościowych polska policja i ostrzega przed fałszywymi mailami rzekomo pochodzącymi od szefa Komendy Głównej Policji, inspektora Marka Boronia. Oszuści twierdzą w rozsyłanych wiadomościach, że szef polskiej policji żąda natychmiastowej odpowiedzi na wiadomość w związku z "toczącym się postępowaniem sądowym". Funkcjonariusze ostrzegają, że może być to próba kradzieży danych.

Komendant główny żąda natychmiastowego kontaktu? Policja dementuje i ostrzega

Komendant główny żąda natychmiastowego kontaktu? Policja dementuje i ostrzega

Źródło:
tvn24.pl, PAP, X

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrałaby Koalicja Obywatelska, która uzyskałaby 31 procent głosów - wynika z sondażu pracowni Opinia 24 dla TOK FM. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 22 procent poparcia. Trzecia Droga Szymona Hołowni i PSL, a także Nowa Lewica uzyskałyby trzecie miejsce, zdobywając po 11 procent. Na Konfederację głos oddałoby 10 procent respondentów.

Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska na czele, 9 punktów przewagi nad PiS-em

Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska na czele, 9 punktów przewagi nad PiS-em

Źródło:
TOK FM

Będziemy starali się uratować tereny w Jaworznie dla dużej inwestycji, w nowym modelu biznesowym - powiedział w piątek szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Borys Budka, pytany o plany wobec spółki ElectroMobility Poland, pracującej nad projektem samochodu elektrycznego Izera.

"To jedno z wielu kłamstw poprzedniego premiera Mateusza Morawieckiego"

"To jedno z wielu kłamstw poprzedniego premiera Mateusza Morawieckiego"

Źródło:
PAP

Ubiegający się o fotel prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber (PiS) poinformował w wywiadzie dla portalu metropoliabydgoska.pl o rozstaniu z żoną. Ona sama odniosła się do deklaracji męża w mediach społecznościowych. "Nie znalazł czasu, by powiedzieć mi to w twarz" - napisała.

Łukasz Schreiber: podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Marianna Schreiber: ja żadnej decyzji nie podjęłam

Łukasz Schreiber: podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Marianna Schreiber: ja żadnej decyzji nie podjęłam

Źródło:
metropoliabydgoska.pl, Instagram

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, nie będzie grał koncertów z Kultem. Zespół do czasu rozstrzygnięcia sprawy zawiesił z nim współpracę.

Podejrzany o oszustwo muzyk Kultu nie będzie grał z zespołem

Podejrzany o oszustwo muzyk Kultu nie będzie grał z zespołem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przemysław Gacek z Grupy Pracuj został zwycięzcą 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2023. Gacek będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2023 w czerwcu w Monte Carlo. Gala finałowa polskiego konkursu transmitowana była w TVN24 BiS.

Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wydajemy ogromne pieniądze na obronność. Bardzo chętnie bym je wydał na edukację, kulturę, naukę, ale gdzie będzie nasza edukacja, nasza nauka i nasza kultura, jak będzie tu na powrót Rosja - mówił w Mławie prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Nigdy więcej tutaj rosyjskich porządków, nigdy więcej tutaj ruskiego miru - podkreślił.

Prezydent: nie chcemy ruskiego miru

Prezydent: nie chcemy ruskiego miru

Źródło:
PAP

Dwa francuskie myśliwce przechwyciły trzy rosyjskie samoloty. To samolot transportowy An-72 oraz dwa Su-30-M - poinformowało w piątek Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO w mediach społecznościowych. Dodano, że Antonowa przechwycono na wodach międzynarodowych na północ od Polski.

NATO: trzy rosyjskie samoloty przechwycone na północ od Polski

NATO: trzy rosyjskie samoloty przechwycone na północ od Polski

Źródło:
PAP

Niezależny rosyjski kanał na Telegramie WCzK-OGPU opublikował nagranie systemu rakietowego Pancyr, który przewrócił się na drodze w Soczi. Sprzęt miał pełnić "dyżur bojowy" przed rezydencją prezydenta Władimira Putina, który w sobotę ma przyjechać do tego miasta.

Pancyr miał chronić Putina w Soczi. Nie dojechał

Pancyr miał chronić Putina w Soczi. Nie dojechał

Źródło:
tvn24.pl, tsn.ua

Egzamin z mikrobiologii na Uniwersytecie w Mediolanie zaliczyło tylko 10 z 408 studentów medycyny. Rezultat ten odbił się szerokim echem w światowych mediach, a wszystko za sprawą egzaminatora, którym był znany włoski wirusolog Roberto Burioni. To nie pierwszy raz, gdy zrobiło się o nim głośno - we Włoszech ten ceniony naukowiec ma wręcz status celebryty.

"Rzeź" na uniwersytecie, oblał prawie wszystkich. Wykładowca ma status celebryty

"Rzeź" na uniwersytecie, oblał prawie wszystkich. Wykładowca ma status celebryty

Źródło:
Science, Italia Oggi, TVN24.pl

Portal Onet opublikował kolejne fragmenty podsłuchanych przez CBA rozmów byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Jak podał portal, Obajtek postanowił wykorzystać pandemię do "wzmocnienia" swojej pozycji w "trwających wewnątrz PiS walkach". Miał planować akcję wymierzoną w dawnego wicepremiera Jacka Sasina. "Trzeba zrobić tak, żeby go za*****, k****. Żeby tymi informacjami... żeby go krew zalała. Żeby nie miał punktu zaczepienia do mojej osoby, słuchaj [...] oni chcą mnie wykończyć teraz" - czytamy. Podsłuchy - podał Onet - prowadzone były w ramach tajnej akcji pod kryptonimem "Vampiryna". W sprawie pojawił się też komunikat CBA.

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów i komunikat CBA

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów i komunikat CBA

Aktualizacja:
Źródło:
Onet, tvn24.pl

W koalicji rządowej trwają już przymiarki do kolejnych wyborów. Liderzy KO i Trzeciej Drogi chcą wspólnie powalczyć o rekordową liczbę mandatów do Parlamentu Europejskiego. Tym samym zepchnąć Jarosława Kaczyńskiego do całkowitej defensywy i uzyskać - jako Polska - miejsce lidera w ramach Europejskiej Partii Ludowej. To daje nam szanse na walkę o najwyższe stanowiska w Unii dla Polaka - słyszymy w koalicji rządowej. W najnowszym odcinku "Wybory Kobiet" w TVN24 GO Arleta Zalewska z "Faktów" TVN i Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" rozmawiają o kulisach koalicyjnych narad.

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Źródło:
TVN24

"Ten, kto kontroluje melanż, kontroluje wszechświat" - stwierdza jeden z bohaterów "Diuny", baron Vladimir Harkonnen. Melanż, surowiec znany też jako przyprawa, jest najcenniejszym towarem w stworzonym przez Franka Herberta świecie i stanowi jeden z filarów fabuły powieści. Tylko czym właściwie jest tajemnicza substancja, która barwi oczy na błękit? Jej praktyczne znaczenie jest nie do przecenienia.  

Skarb, który rządzi "Diuną". Czym jest melanż i dlaczego jest tak cenny?

Skarb, który rządzi "Diuną". Czym jest melanż i dlaczego jest tak cenny?

Źródło:
The New Yorker, Nerdist, TVN24.pl

W 2023 roku, w którym odbyły się wybory, z pieniędzy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydano ponad 11 milionów złotych na organizację rozmaitych eventów i pikników - mówiła w nowym odcinku podcastu "Wybory kobiet" w TVN24 GO szefowa tego resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ministra rodziny pytana była między innymi o trwający w ministerstwie audyt, a także o zmiany w prawie aborcyjnym i legalizację małżeństw jednopłciowych.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl