Ukrywał się dwa lata. "Łowcy głów" schwytali go na środku drogi

TVN24

Poszukiwany został zatrzymany na drodze krajowej nr 8Dolnośląska Policja
wideo 2/3

Kierowanie grupą przestępczą, przestępstwa skarbowe, udział w bójce - zamiast odsiadywać karę za te przestępstwa, 42-letni mężczyzna od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. Kiedy został wyciągnięty przez "łowców głów" ze swojego samochodu na środku drogi krajowej nr 8, był kompletnie zaskoczony.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym w związku ze skazaniem przez sąd na karę pięciu lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Szajka produkowała i wprowadzała do obrotu alkohol bez akcyzy. 42-latek był skazany również za udział w bójce.

Zatrzymanie na drodze

Mężczyzna często zmieniał miejsce swojego pobytu, zacierał ślady, utrudniał namierzenie go. Ale funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Wrocławia nie z takimi już sobie radzili. Sobie tylko znanymi sposobami w końcu go wytropili.

We współpracy z policjantami z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich "Łowcy głów" ustawili blokadę na drodze krajowej nr 8 w Ząbkowicach. Jeden z zatrzymanych samochodów należał do poszukiwanego mężczyzny.

Blokada na drodze krajowej nr 8
Dolnośląska Policja

- Natychmiastowo podjęte wspólne działania policjantów doprowadziły do skutecznego zatrzymania 42-latka. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu - informuje Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił prosto do aresztu śledczego.

Do zatrzymania doszło na dk 8 w Ząbkowicach Śląskich:

Mapa Targeo

Autor: ib / Źródło: TVN24 Wrocław