Wyrwali bankomat i zabrali pieniądze. Policja szuka sprawców

TVN24

tvnwarszawa.plTo kolejny przypadek kradzieży. Tydzień temu bankomat został wysadzony w Warszawie (wideo z 1 sierpnia)

Złodzieje wyrwali ze sklepu w Blachowni w województwie śląskim bankomat i wyciągnęli pieniądze. W lesie porzucili skradziony samochód dostawczy, którym się poruszali. Policja szuka sprawców i apeluje do świadków o kontakt.

Policja otrzymała zgłoszenie kradzieży bankomatu o godz. 3 nad ranem. Jak poinformowały w poniedziałek służby prasowe policji w Częstochowie, złodzieje staranowali drzwi sklepowe i wyrwali z podłoża stojący za nimi bankomat, a potem załadowali go do niebieskiego volkswagena transportera i wywieźli do lasu. Tam wyciągnęli pieniądze z maszyny i porzucili skradziony wcześniej – jak się okazało – samochód dostawczy.

Policja szuka sprawców. Apeluje również do świadków zdarzenia o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (tel. 34 369 1255), Komisariatu Policji w Blachowni (tel. 34 369 0610) lub najbliższej jednostki Policji.

Kolejny przypadek

To jeden z co najmniej kilku w tym roku przypadków obrabowania bankomatów. Zimą policja udaremniła kradzież ponad 300 tys. zł z bankomatu wysadzonego przez złodziei w Lublinie. Pod koniec czerwca przestępcy wysadzili bankomat na osiedlu Bocianek w Kielcach, a przed tygodniem bankomat został wysadzony i okradziony w warszawskim Wawrze.

Skradziony bankomat wywieźli do lasu
| policja.gov.pl

Autor: js/adso / Źródło: PAP, tvn24.pl