Zalane drogi, uszkodzone budynki, powalone drzewa. Strażacy interweniowali niemal 2000 razy

Aktualizacja:
[object Object]
Po ulewach jezdnia osunęła się do rzekitvn24
wideo 2/11

Blisko 2000 interwencji strażaków, 32 uszkodzone budynki, setki połamanych drzew, zanieczyszczone ujęcia wody, ewakuowane obozy harcerskie - to najnowszy bilans zniszczeń po burzach, które przeszły w nocy ze środy na czwartek w wielu regionach Polski.

Jak poinformował po godzinie 14 rzecznik komendy głównej straży pożarnej Paweł Frątczak, od środy odnotowano blisko 2000 interwencji, w tym ponad 500 w czwartek. - Ta sytuacja cały czas dynamicznie się zmienia - zaznaczył. Przekazał, że najwięcej działań prowadzono w województwach: małopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, a także mazowieckim i świętokrzyskim. - Tylko w środę w całej Polsce pracowało ponad 8,5 tysiąca strażaków państwowych i ochotniczych straży pożarnych. Dzisiaj jest to około 5 tysięcy, bo taka jest w tej chwili potrzeba - mówił.

Dodał, że tylko w w województwie małopolskim na 13 stacjach wodowskazowych rano został przekroczony stan alarmowy.

- Wczoraj prawie 1200 interwencji było związanych z wypompowywaniem wody z budynków i ulic, a ponad 600 z usuwaniem powalonych i połamanych drzew - przekazał.

Jak informował wcześniej, "silna wichura, która towarzyszy burzom, uszkodziła 32 budynki, w tym 21 budynków mieszkalnych, które zostały zabezpieczone przez strażaków". - Wiatr połamał i powalił setki drzew - dodał. - W ramach bezpieczeństwa ewakuowano pięć obozów harcerskich. Łącznie 427 osób: dzieci, młodzież i opiekunowie - informował. Dodał też, że podczas akcji niegroźnie ranny został jeden ze strażaków.

Osunął się fragment drogi

Droga wojewódzka nr 968 między Szczawą a Mszaną Dolną w powiecie limanowskim jest nieprzejezdna. Po opadach jezdnia została podmyta i osunęła się do płynącej obok rzeki Kamienicy. Ponadto na kilka odcinków drogi runęły kamienie.

Po ulewach jezdnia nieopodal miejscowoci Szczawno osunęła się do rzekitvn24
Droga osunęła się niedaleko miejscowości SzczawaGoogle Maps

Turyści ewakuowani z domków

Turyści wypoczywający w domkach letniskowych w Dębnie nad Jeziorem Czorsztyńskim musieli je opuścić z powodu podtopień. - Ewakuowaliśmy 24 turystów z domków kempingowych w Dębnie przy ujściu Białki do jeziora Czorsztyńskiego. Wszyscy są bezpieczni - przekazał rzecznik nowotarskiej policji Piotr Krygowski.

Ewakuowano turystów z domków w Dębnie
Ewakuowano turystów z domków w Dębnietvn24

Podtopienia i liczne interwencje

Przez intensywne opady deszczu i uszkodzenia dróg, 71 domów w gminie Kamienica w powiecie limanowskim zostało odciętych od świata w środę wieczorem. W czwartek sytuacja się nie zmieniła.

- Te osoby mają świadomość zagrożeń, które są tam, gdzie mieszkają od wielu lat. One nie chcą opuszczać budynków. Chcą tam być i doglądać swojego dobytku - mówił w TVN24 Frątczak. Dodał, że strażacy dowożą do odciętych od świata domów wodę i jedzenie. - Niekiedy tylko nasze samochody - z uwagi na określone parametry - mogą tam dotrzeć - wyjaśniał.

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w całym powiecie limanowskim, tu woda wyrządziła najwięcej szkód w Małopolsce.

Do godziny 11 w czwartek limanowscy strażacy interweniowali 180 razy.

Strażacy ewakuowali z podtopionych domów 16 osób w różnych miejscowościach powiatu limanowskiego. Sześć osób ewakuowali z samochodów, które utknęły na zalanej drodze między Kamienicą a Szczawą.

"Osoby poszkodowane otrzymają niezbędną pomoc"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że minister Joachim Brudziński "jest w stałym kontakcie z wojewodami z zagrożonych regionów".

"Osoby poszkodowane otrzymają niezbędną pomoc. W pierwszej kolejności samorządy ocenią sytuację i prześlą informacje do wojewodów. Później trafią one do MSWiA, które podejmuje decyzję o ewentualnym uruchomieniu pomocy finansowej" - czytamy w komunikacie.

120 interwencji na Pomorzu

Jak poinformował w czwartek rano rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, straż pożarna na Pomorzu odnotowała około 120 interwencji.

Najwięcej było ich na zachodzie województwa, przede wszystkim w powiecie bytowskim. Na terenie tego powiatu straż pożarna interweniowała 65 razy. Z kolei 19 wyjazdów odnotowano w sąsiednim powiecie człuchowskim.

W Miastku (powiat bytowski) i jego okolicach intensywne opady spowodowały utrudnienia na niektórych szosach, w tym drodze krajowej nr 20. Rzecznik wyjaśnił, że na DK 20 woda podmyła pobocze i trzeba było wyłączyć z użytkowania jednego z pasów.

- Zanotowaliśmy też inne interwencje polegające na pompowaniu wody z posesji i piwnic. Zdarzały się też połamane gałęzie - powiedział Płusa.

Ranny strażak w Łódzkiem

Ponad 100 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy w Łódzkiem w związku z opadami deszczu. Podczas jednej z akcji ranny został strażak. Interwencje związane były głównie z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i usuwaniem powalonych konarów.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, podtopione zostały 22 budynki między innymi w Łodzi, Łęczycy czy Skierniewicach.

WCZK otrzymało między innymi 50 zgłoszeń o powstałych w Łodzi rozlewiskach na ulicach, które utrudniają poruszanie się po mieście samochodom i tramwajom. Ruch uliczny utrudniają również nieczynne sygnalizacje świetlne. Według Centrum jest ich 20.

Padający deszcz spowodował zalanie dwóch dróg lokalnych w powiecie brzezińskim. W Konstantynowie Łódzkim wylała rzeka Łódka, której wody podtopiły trzy budynki znajdujące się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Ewakuowani harcerze

Według informacji rzecznika kujawsko-pomorskiej Państwowej Straży Pożarnej starszego kapitana Arkadiusza Piętaka w ciągu doby - od środy rano do czwartku rano - strażacy interweniowali 243 razy. Z tego w 190 przypadkach wypompowywali wodę z zalanych domów i posesji, a w pozostałych przypadkach usuwali wiatrołomy - powalone drzewa, połamane konary i gałęzie. Najczęściej na pomoc udawali się strażacy z powiatu włocławskiego - 60 razy, z powiatu świeckiego - 33 razy i toruńskiego - 32 razy.

Doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski poinformował, że 126 harcerzy ZHR z Hufca Pomorskiego - przebywających na obozie w Czersku Świeckim koło Świecia - po informacji od strażaków o drugim stopniu zagrożenia, ewakuowało się do pobliskiej szkoły. Harcerze pozostaną w szkole do czasu poprawy pogody, czyli prawdopodobnie do piątku rano.

W województwie kujawsko-pomorskim pozbawionych prądu jest 387 odbiorców.

Ewakuowano obozy harcerskie
Ewakuowano obozy harcerskietvn24

Małopolska zalana i bez prądu

Ponad 400 razy interweniowali strażacy w Małopolsce w związku z intensywnymi opadami deszczu - poinformowało biuro wojewody małopolskiego.

W miejscowości Harklowa koło Nowego Targu wody Dunajca wdarły się do wsi. Z uwagi na podtopienia wystąpiły przerwy w dostawach prądu. Łącznie w całej Małopolsce 1260 odbiorców nie ma energii elektrycznej. Największa awaria wystąpiła w gminie Chełmiec koło Nowego Sącza.

Zalanych zostało wiele dróg. Woda naniosła również na nie konary.

Straż pożarna w powiecie nowotarskim interweniowała blisko 120 razy. W miejscowości Harklowa koło Nowego Targu wody rzeki Dunajec wdarły się do wsi. Strażacy położyli tam zapory z worków z piaskiem i wypompowywali wodę. Żywioł uszkodził też drogi w gminie Ochotnica.

Wylała również rzeka Białka w miejscowościach Nowa Biała, Krempachy i Białka Tatrzańska. Rzeka zalała także romskie osiedle w miejscowości Czarna Góra, ale strażacy zdołali wypompować stamtąd wodę i naprawić przerwane wały. W powiecie tatrzańskim interweniowali ponad 70 razy.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał w środę w nocy Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Pogotowia przeciwpowodziowe zostały ogłoszone w gminach Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Trzciana i w całym powiecie limanowskim.

Jedno z ujęć wody dla Zakopanego zamknięte

Służby miejskie Zakopanego poinformowały, że "z powodu silnych opadów deszczu jedno z trzech ujęć wody dla Zakopanego w Kuźnicach zostało zamknięte".

- W związku z czasowym zamknięciem jednego z trzech ujęć wody dla Zakopanego, wystąpią spadki ciśnień i czasowe, lokalne przerwy w dostawie bieżącej wody - powiedział Polskiej Agencji Prasowej pracownik miejskiej spółki Tatrzańskiej Komunalnej Grupy Kapitałowej SEWiK.

Silne opady spowodowały zamulenie punktu ujęcia wody w Kuźnicach. Czynne pozostają ujęcia wody w Jaszczurówce i Małej Łące.

Zniszczone ujęcie wody dla Poronina

W czwartek na skutek ulewnych deszczy zostało zanieczyszczone ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin.

Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni. Woda z wodociągu w Poroninie jest mętna i zanieczyszczona mułem. Nagły przybór wody zniszczył rury, którymi doprowadzana jest woda do ujęcia. Na zbiornik zostały naniesione konary drzew i duże kamienie. Zniszczona została też sama droga dojazdowa do ujęcia i most. - Musimy przeczyścić całe ujęcie wody, ale na razie nie da się do niego dotrzeć. Najpierw musi opaść woda, aby pracownicy mogli dostać się do zbiorników – powiedziała główna księgowa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Poroninie. Do czasu oczyszczenia wodociągu mieszkańcom będzie dowożona woda beczkowozami.

Zamknięty most, podtopione wsie

Most tymczasowy na zakopiance w Białym Dunajcu został w środę wieczorem zamknięty z powodu groźby zawalenia, wywołanej wysokim stanem wody. W czwartek rano, po godzinie 8, ruch został wznowiony.

- Wezbrane wody rzeki Biały Dunajec naniosły pod most konary, które oparły się o podpory mostu tymczasowego, wywołując bardzo duży napór na konstrukcję - wyjaśniał rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Tymczasowa przeprawa w Białym Dunajcu została wzniesiona na czas budowy nowego mostu w tej miejscowości.

Stan alarmowy przekroczyły między innymi górskie rzeki Białka, Cicha Woda, Poroniec i Ochotnica. Z podtopieniami walczą mieszkańcy Czarnej Góry, Krempach i Jurgowa. Podtapiane są też domy, między innymi w Zakopanem.

Zalane drogi

Intensywne opady deszczu spowodowały utrudnienia na drodze krajowej numer 21. Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na odcinku Bytów - Biały Bór w miejscowości Miastko w województwie pomorskim na 183. kilometrze deszcz zalał drogę. Służby wprowadziły ruch wahadłowy.

W okolicy Białki Tatrzańskiej woda zalała lokalną drogę na odcinku Czarna Góra - Trybsz. W regionie kilka zastępów strażackich wypompowywało także wodę z piwnic.

Autor: ads,js//now / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl