Załamanie pogody. Woda na ulicach i chodnikach

[object Object]
Trasa Świętokrzyska znów nieprzejezdna Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

W sobotni poranek warszawiaków przywitał deszcz. Studzienki nie nadążają z odbiorem wody, dlatego na wielu ulicach utworzyły się ogromne kałuże. Straż pożarna otrzymuje zgłoszenia o zalanych pomieszczeniach i powalonych drzewach.

Od kilku godzin w stolicy pada intensywny deszcz. Jak poinformowała po godzinie 7 straż pożarna, mieszkańcy zgłaszają problemy z zalanymi garażami i piwnicami.

- Otrzymaliśmy informacje z czterech adresów: Ząbkowskiej, Zamienieckiej, Wałbrzyskiej i Wału Miedzeszyńskiego – powiedział nam rano Grzegorz Trzeciak z warszawskiej straży pożarnej. A Paweł Frątczak z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej poinformował na antenie TVN24, że w województwie mazowieckim strażacy interweniowali 180 razy.

Przed godz. 10 Piotr Gąska z komendy miejskiej poinformował, że zgłoszeń przybywa. - Na tę chwilę jest kilkanaście, dotyczą usuwania powalonych konarów i wypompowywania wody - przekazał.

Trasa pod wodą

Zalane są też częściowo pasy prowadzące z Wisłostrady na most Poniatowskiego. Pod wodą znów znalazła się Trasa Świętokrzyska przy Zabranieckiej. - Jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Przez chwilę byli strażacy, przyjechała służba drogowa - relacjonował po 9 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak zaznaczył, niektórzy kierowcy czekają na przejazd.

Problemy z zatopioną trasą były również pod koniec lipca. Wówczas drogowcy podawali, że zabrakło zasilania w przepompowniach.

Prognoza na sobotę

Sobota może upłynąć pod znakiem opadów. Jak podaje portal tvnmeteo.pl, prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami popada deszcz. Termometry pokażą 23 stopnie Celsjusza. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1008 hPa.

ran/b

Pozostałe wiadomości