Wołoska i Boboli znów w korku. Zwężenie przez remont torowiska

Popołudniowy szczyt na Mokotowie
Popołudniowy szczyt na Mokotowie
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPopołudniowy szczyt na Mokotowie

Poranny szczyt na Mokotowie był trudny, popołudniowy też przysporzył problemów. - Samochody stoją w ogromnym korku na Wołoskiej - alarmował po godz. 17 nasz reporter. Wszystko przez remont torowiska i związane z nim zmiany organizacji ruchu na ul. Boboli. Z utrudnieniami w tym rejonie kierowcy musieli się liczyć także rano.

Po południu korki tworzyły się na ul. Wołoskiej w kierunku ul. Boboli. - Kierowcy muszą skręcać w ul. Rakowiecką. Samochody stoją w ogromnym korku na ul. Wołoskiej i Boboli - przekazał Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Przypomnijmy, że z utrudnieniami w tym rejonie kierowcy musieli się liczyć także rano.

- Ten rejon Warszawy stoi. Korki tworzą się na Boboli i Wołoskiej oraz na Rakowieckiej - alarmował w czasie porannego szczytu Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Zwężenie zaznaczono na mapie kolorem czerwonym:

Korki na Mokotowie
Korki na MokotowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Remontują torowisko

Zwężenie na Boboli, ma związek z remontem torowiska tramwajowego w ul. Rakowieckiej. Prace potrwają do 10 maja.

"Od poniedziałku, ok. godz. 4.00, kierowcy nie będą mogli jechać prosto ul. św. Andrzeja Boboli przez skrzyżowanie z ul. Rakowiecką, w kierunku ul. Stefana Batorego" - ostrzegało miasto.

- Wykorzystaliśmy moment, kiedy tramwaje nie kursują ulicą Wołoską, w związku z jej przebudową - wyjaśniał Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Po 10 maja tramwajarze będą kontynuować prace na ul. Rakowieckiej, ale na innym odcinku - od ul. Bruna do Boboli. Torowisko obsadzone zostanie trawą.

- Na pewno odpowiednio wcześniej poinformujemy kierowców i mieszkańców, jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu - obiecuje Powałka.

su/jk/lulu/b

Pozostałe wiadomości