Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Budują azyle dla pieszych na pięciu niebezpiecznych przejściach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ul. Obozowa będzie bezpieczniejsza dla pieszych

Drogowcy rozpoczęli budowę azyli dla pieszych na pięciu niebezpiecznych zebrach ulicy Obozowej. Prace mają się zakończyć do końca października.

Na jednopasmowej jezdni Obozowej kierowcy często wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Pieszy, by przejść na drugą stronę ulicy, musi pokonać obie jezdnie i torowisko tramwajowe. Jak ocenili drogowcy, niebezpiecznie jest również przy przystankach tramwajowych, które nie posiadają peronów przystankowych. Pasażerowie wsiadają i wysiadają z tramwaju prosto na jezdnię, a kierowcy nie zawsze ustępują im pierwszeństwa.

Wysepki i progi zwalniające

Dlatego Zarząd Dróg Miejskich przygotował projekt poprawy bezpieczeństwa na Obozowej. Obejmuje wszystkie pięć zebr bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy Księcia Janusza a aleją Prymasa Tysiąclecia: przy przystanku Dalibora (dwa przejścia) i Magistracka (dwa przejścia) oraz przy Majakowskiego.

Prace już się rozpoczęły. Pierwszy etap wiąże się z wymianą krawężników i przygotowaniem miejsca pod zainstalowanie wysepek. Jak wymieniają dalej drogowcy, każde z przejść zyska dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. "Dzięki temu pieszy będzie mógł pokonać przejście "na raty", zaś samo przejście będzie krótsze (jezdnia w jego rejonie będzie miała 3,5 metra). Dodatkowo, ruch zostanie uspokojony progami zwalniającymi zainstalowanymi przed przystankami" - wskazuje ZDM.

Przy okazji, drogowcy poprawią bezpieczeństwo na przejściu przez ul. Ciołka u zbiegu z Obozową. Zamiast trzeciego pasa ruchu, powstanie tam wyspa dzieląca ruch w obu kierunkach. Azyle powinny się pojawić na Obozowej do końca października.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zmianach na niebezpiecznym odcinku jezdni na Ochocie:

Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i RacławickiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM