Ciepłownicy na Szwedzkiej. Część ulicy będzie wyłączona z ruchu

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plUtrudnienia w ruchu na Szwedzkiej (zdj. ilustracyjne)

Ciepłownicy ruszają w poniedziałek z pracami na Szwedzkiej. Na czas budowy osiedlowej sieci będą utrudnienia w ruchu. Oznacza to objazdy i zmiany tras komunikacji miejskiej. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy.

Prace na Szwedzkiej rozpoczną się w poniedziałek, 8 sierpnia o godzinie 8. Będą dotyczyły odcinka ulicy między Bródnowską a Kowieńską. W pierwszej fazie wykonawca zajmie fragment jezdni na wysokości posesji Szwedzka 37, 35A i 35. Następnie, od połowy sierpnia do końca miesiąca - plac budowy przeniesie się na wlot ulicy Kowieńskiej.

W obu etapach pas jezdni w kierunku alei "Solidarności" zostanie wyłączony z ruchu. Poruszających się Szwedzką od strony ronda Żaba będzie obowiązywał nakaz skrętu w Bródnowską. Na długości prowadzonych robót kierowcy pojadą tylko w stronę ulicy Starzyńskiego.

Jak zaznaczył ratusz, w pierwszym etapie wystąpią lokalne utrudnienia na chodniku na wysokości prowadzonych robót. Przejście dla pieszych będzie możliwe, po ułożonych pomostach. Kierowcy jadący od strony alei "Solidarności" będą mogli skręcić w ulicę Kowieńską, a z Kowieńskiej będzie możliwy wyjazd w obie strony na Szwedzką. Na jezdni w stronę ronda Żaba ustawiony zostanie zakaz zatrzymywania się.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Objazd zamkniętego odcinka SzwedzkiejUrząd m.st. Warszawy

Drugi etap prac na Szwedzkiej

W drugim etapie prac wlot w ulicę Kowieńską zostanie zamknięty. Zakaz wjazdu na Szwedzką od strony Bródnowskiej nie będzie obowiązywać dojeżdżających do posesji nr 33, 35, 35A, 37.

Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Stalową, Inżynierską, 11 listopada, Starzyńskiego.

Na początku września ciepłownicy przeniosą się na fragment Szwedzkiej pomiędzy Kowieńską a Strzelecką.

Autobusy ominą rozkopany fragment Szwedzkiej

W związku z robotami, autobusy linii 135, N14 i N16 pojadą objazdami. Linia 135 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska będzie kursowała ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Stalową. Linie nocne N14 i N64 do Dworca Centralnego dojadą ulicami 11 Listopada, Ratuszową i Dąbrowszczaków. Natomiast w kursach z podjazdem do Zajezdni Stalowa objazd wyznaczono ulicami 11 Listopada, Ratuszową, Inżynierską i Stalową.

Informowaliśmy też o planach remontu torowiska na Słomińskiego:

Będzie remont torowiska w ciągu Słomińskiego
Będzie remont torowiska w ciągu SłomińskiegoArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości