Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wiadukt w Postępu otwarty. Piesi pytają: a co z kładką?

Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKładka na ulicy Wynalazek gotowa, ale wciąż nieczynna

Mieszkańcy i pracownicy ze Służewca mogą już korzystać z nowego wiaduktu w Postępu, ale po kładce dla pieszych nad Marynarską jeszcze nie przejdą. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiada "niezwłoczne złożenie dokumentów" niezbędnych do otwarcia.

W piątek drogowcy otworzyli wyczekiwany od miesięcy wiadukt w ulicy Postępu. Mieszkańcy i pracownicy biur zastanawiają się jednak, kiedy będą mogli korzystać z nowej kładki dla pieszych na ulicy Wynalazek, która też już jest gotowa. - Wniosek o otwarcie kładki planujemy złożyć w tym tygodniu - zapowiada rzeczniczka ZMiD-U Małgorzata Gajewska.

Daty otwarcia kładki rzeczniczka jednak nie potrafi jednoznacznie określić. - Termin będzie zależał od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Mogą zażądać od nas poprawy dokumentów albo od razu wyznaczyć termin kontroli na budowie - wyjaśnia.

Nie rozpatrują dwóch wniosków jednocześnie

Przypomnijmy: otwarcie wiaduktu w Postępu przedłużyło się między innymi dlatego, że WINB odwlekał rozpatrzenie wniosku ze względu na "natłok obowiązków i stopień skomplikowania tej sprawy".

Drogowcy, po otwarciu wiaduktu, zlikwidowali już tymczasowe przejście przy Postępu. Teraz muszą dobudować jeszcze brakujący fragment pasa oddzielającego jezdnie, jednak nie wpływa to w żaden sposób na kładkę. Pytamy naszej rozmówczyni dlaczego drogowcy od razu nie złożyli też wniosku o jej otwarcie. - WINB nie przyjmuje dwóch wniosków na jedną budowę. Trzeba je złożyć oddzielnie - tłumaczy Gajewska.

Ten remont ciągnie się od lat

Budowa wspomnianych wiaduktu i kładki to część przebudowy odcinka od Rzymowskiego do węzła Marynarska (S79), prace trwają od blisko trzech lat. Najpierw drogowcy nie mogli wejść na teren w pobliżu węzła z drogą ekspresową S79. Działki trzeba było przejąć od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z kolei w miejscu torowiska problemy sprawiała magistrala cieplna - trzeba było położyć nowe rury. Gdy to się udało, prace przy pętli tramwajowej trzeba było odłożyć do maja 2018 roku ze względu na sezon grzewczy.

Wiadukt otwarty, a kładka dla pieszych nieopodal wciąż zamknięta
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp/r