Nietrzeźwy kierowca wjechał w bariery przy zjeździe z trasy S8

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy na zjeździe z S8

Samochód osobowy uderzył w bariery przy zjeździe z trasy S8 na Modlińską. Policja podaje, że kierujący okazał się nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgłoszenie dotyczące mazdy rozbitej na zjeździe z trasy S8 wpłynęło do policjantów około godziny 23.10. - Policjanci zastali obok pojazdu osobę, która podawała się za kierującego. Okazał się nim 34-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Tłumaczył, że stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne - informuje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Jak dodaje, policjanci przebadali kierowcę alkosensorem. - Okazało się, że ma 1,2 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony po przeprowadzeniu oględzin - zaznacza.

Po przewiezieniu 34-latka na komisariat na Białołęce przeprowadzono kolejne badania trzeźwości. - Wykazały one tendencję spadkową - mówi policjantka. Wynik drugiego badania to około 0,8 promila, trzeciego około 0,7 promila.

Onyszko zapowiada, że dalsze czynności z mężczyzną będą prowadzone, gdy wytrzeźwieje.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Informowaliśmy też o zatrzymaniu pijanego kierowcy ciężarówki na S8:

Policja zatrzymała pijanego kierowcę ciężarówki
Policja zatrzymała pijanego kierowcę ciężarówkiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości