Szukają chętnych na dzierżawę parkingu pod placem Krasińskich

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Parking pod placem Krasińskich po remoncie

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił konkurs na wydzierżawienie całodobowego parkingu podziemnego pod placem Krasińskich. Dzierżawca będzie obsługiwał obiekt przez niespełna 3 lata. Do jego dyspozycji będzie 360 ogólnodostępnych miejsc postojowych - poinformowali w piątek drogowcy.

ZDM administruje dwoma parkingami podziemnymi do użytku publicznego. Oba dostępne są do parkowania krótkoterminowego, ale po uprzednim wykupieniu miesięcznego abonamentu można w nich zostawić auto także na dłuższy czas.

Pierwszy publiczny garaż zlokalizowany jest w sąsiedztwie Sądu Najwyższego. Mieści się pod placem Krasińskich, od strony którego znajduje się wjazd. To właśnie ten parking chce wydzierżawić ZDM. W sumie znajduje się tam 360 ogólnodostępnych miejsc.

Drugi podziemny parking, liczący 130 miejsc postojowych, znajduje się pod ulicy Waryńskiego – nad stropem stacji metra Politechnika. Wjeżdża się do niego z ulicy Progi, od strony ulicy Polnej.

"Oba parkingi obsługiwane są przez podmioty zewnętrzne, wybrane w drodze konkursu ofert. Obsługa polega na przyjmowaniu opłat za postój od kierowców, dokonywaniu przeglądów instalacji i urządzeń technicznych garaży, opłacaniu rachunków za media, a także przeprowadzaniu drobnych napraw" - wyjaśnił ZDM.

Będzie administrował parkingiem do 2026 roku

Niebawem kończy się umowa z dzierżawcą parkingu pod placem Krasińskich. Dlatego właśnie ogłoszono konkurs na nowego dzierżawcę. Będzie on administrował parkingiem od 1 czerwca do 31 maja 2026 roku. Jedynym kryterium oceny złożonych ofert będzie wysokość comiesięcznego czynszu dzierżawczego. Kwota ta nie może być jednak niższa niż 72 tysiące złotych netto.

Ofertę należy złożyć najpóźniej do 12 maja (piątek) do godz. 15 w kancelarii Zarządu Dróg Miejskich przy ulicy Chmielnej 120 w Warszawie. Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać pod numerem tel.: 22 55 89 349 od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Parkingi podziemne pod placu Krasińskich i ulicy Waryńskiego zostały wybudowane jeszcze w latach 90. W ostatnim czasie, po upływie wielu lat, drogowcy zdecydowali się przeprowadzić konieczne prace remontowe. W listopadzie 2020 roku parking pod ulicą Waryńskiego zyskał nowe lampy i czujniki ruchu, detektory tlenku węgla, monitoring oraz instalację elektryczną. Pod placem Krasińskich drogowcy wyremontowali nawierzchnię oraz uszczelnili ściany i stropy, a także naprawili oświetlenie wjazdu na parking. W zeszłym roku oba garaże zostały wyposażone w nowoczesny system kontroli dostępu.

Czytaj również: Zamykają plac Trzech Krzyży dla ruchu

Przebudowa placu Trzech Krzyży (marzec 2023 r.)
Przebudowa placu Trzech Krzyży (marzec 2023 r.)Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji. 44-latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia prokuratora wykazały, że w tym przypadku "nie można mówić o popełnieniu przestępstwa".

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl