TVN Warszawa | Ulice

Awaria ciepłownicza w Warszawie

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
katke/dg//b/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trwają prace nad usunięciem awarii
Trwają prace nad usunięciem awarii Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plTrwają prace nad usunięciem awarii

Na ulicy Pięknej, przy skrzyżowaniu z Mokotowską doszło do awarii ciepłowniczej. W jezdni powstała wyrwa. Mieszkańcy i pracownicy z około stu okolicznych budynków nie mieli ogrzewania. Zimne grzejniki były między innymi w kilkunastu ambasadach.

- Są tam nasi pracownicy. Jest też zmiana w organizacji ruchu drogowego - przekazała nam krótko przed 10 Aleksandra Żurada, rzeczniczka Veolia Energia Warszawa. Zaznaczyła, że trwa ustalanie przyczyn awarii i skali jej skutków. Po godzinie 11 rzeczniczka dodała, że w ciągu pół godziny na miejscu powinna być koparka, która odsłoni rurociąg i umożliwi rozpoczęcie naprawy. - W okolicznych budynkach nie ma dostaw ciepła. Wyłączeniem zostali objęci także tak zwani klienci wrażliwi, wśród nich jest 15 ambasad - przyznała.

W pobliżu miejsca awarii znajdują się ambasady m.in.: USA, Francji, Czech, Kanady, Szwajcarii, Rumunii czy Węgier. A ponadto: siedziby Komisji Nadzoru Finansowego i urzędu wojewódzkiego.

Około stu budynków bez ogrzewania

Łącznie lista budynków pozbawionych ciepła obejmowała około stu adresów przy ulicach: Pięknej, Mokotowskiej, Chopina, Koszykowej, Marszałkowskiej, Sempołowskiej; przy alejach: Przyjaciół, Róż, Wyzwolenia; a także w rejonie placów: Zbawiciela i Konstytucji.

Na miejsce pojechał Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. - Wygląda to poważnie. Na Pięknej przy skrzyżowaniu z Mokotowską widoczna jest spora wyrwa, z której wydobywają się kłęby pary. Samo skrzyżowanie jest przejezdne, natomiast zablokowano ulicę Piękną. Na miejscu jest straż miejska, są także pracownicy Veolii, którzy ogrodzili dziurę barierkami - opisywał nasz reporter. - Najprawdopodobniej doszło do pęknięcia rury o średnicy 20 centymetrów. Przybywa ekip technicznych Veolii - dodał.

Awaria na sieci odwadniającej

Awaria została usunięta następnego dnia rano. "Veolia Energia Warszawa S.A. informuje, że dostawy ciepła do mieszkańców w rejonie ulic Mokotowskiej i Pięknej zostały wznowione o godz. 05.00 w czwartek 9 grudnia" - poinformowano w komunikacie na stronie Veolii.

"Pracownicy firmy nieprzerwanie pracowali, aby jak najszybciej usunąć skutki awarii i zminimalizować dyskomfort odbiorców. Do usunięcia awarii mogli przystąpić ok. godz. 23, a po godz. 1 w nocy ciepłociąg zaczął być ponownie napełniany wodą. Ciepło zatem popłynęło do mieszkańców w tym rejonie w nocy, a odczuwalne w budynkach było o godz. 5 rano. Według dotychczasowych ustaleń awaria pojawiła się na sieci odwadniającej, czyli instalacji, która towarzyszy sieci ciepłowniczej. Sieć ciepłownicza w tym rejonie jest siecią nową i zbudowaną w najnowocześniejszej preizolowanej technologii. Tego typu awarie są rzadkością i będą badane przez spółkę" - przekazała spółka Veolia.

Autor:katke/dg//b/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości