Rusza remont torów na Puławskiej. Całe wakacje bez tramwajów


Zielone torowisko, nowe przystanki, szyny - tak ma wyglądać Puławska po wakacjach. Remont części tramwajowej ulicy zaczyna się już w sobotę. Na utrudnienia muszą przygotować się również kierowcy.

Prace rozpoczną się 9 czerwca od rana na odcinku pomiędzy Woronicza a parkiem Morskie Oko. Tramwajarze zapowiadają, że będą pracowali przez 24 godziny na dobę.

Rozbiórka torów

"Od godz. 6.00 do 21.00 zajmą się rozbiórką i budową torów, natomiast nocą, aby zmniejszyć utrudnienia w ruchu drogowym, będą dowozili materiały budowlane. Pierwsze prace zaczną się w nocy z 8 na 9 czerwca od demontażu sieci trakcyjnej, a w dzień rozpocznie się rozbiórka torów" - informują Tramwaje Warszawskie. Później rozpocznie się betonowanie podłoża i układanie torowiska, a także trawy. Jak zapowiadają TW, cztery przystanki (osiem peronów) zostanie przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będą także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach drogowych i skrzyżowaniach. Tramwajarze zapowiadają, że w lipcu wyremontują także fragment torów na placu Zbawiciela. Wszystkie prace skończą się na początku września, kiedy wróci ruch tramwajowy na nowe tory. "W pierwszym etapie prac (planowany od 9 czerwca) wyłączony z ruchu będzie lewy pas (wzdłuż torowiska) jezdni Puławskiej w kierunku centrum. Tak będzie na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Malczewskiego i Odyńca. W kolejnych etapach wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu na odcinku do Madalińskiego" - informują tramwajarze.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ

Utrudnienia

Od 9 czerwca do 2 września zaplanowano wyłączenie ruchu tramwajów na Puławskiej pomiędzy placem Zbawiciela a Woronicza. W tym czasie nie będą kursowały tramwaje linii: 10, 14 i 18. Składy linii 4 z placu Zbawiciela będą jeździły ulicami: Nowowiejską - al. Niepodległości - Wołoska - Woronicza - Puławską. Natomiast tramwaje linii 35 pojadą ulicami: Nowowiejską - Filtrową - Grójecką - BANACHA (uwaga, wybrane kursy na trasie skróconej: NOWE BEMOWO - PL. NARUTOWICZA). Tramwaje linii 31 będą jeździły na wydłużonej trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ - Wołoska - Woronicza - Puławska - WYŚCIGI (w godzinach szczytu będą także kursy na trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ - METRO WIERZBNO).

Na tory wyjadą dodatkowo tramwaje linii uzupełniającej 70: OS. GÓRCZEWSKA - Powstańców Śląskich - Wolska - aleja "Solidarności" - aleja Jana Pawła II - Chałubińskiego - Nowowiejska - Marszałkowska - gen Andersa - most Gdański - Jagiellońska - ŻERAŃ FSO. Zostanie uruchomiona zastępcza linia Z-4. Autobusy będą kursowały na trasie: METRO WILANOWSKA – PL. KONSTYTUCJI.

Utrudnienia na torachTramwaje Warszawskie

ZOBACZ MATERIAŁ O MODERNIZACJACH I REMONTACH W WARSZAWIE:

[object Object]
Budowa mostuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości