Tragiczna noc na mazowieckich drogach. Trzy wypadki, trzy osoby nie żyją

Aktualizacja:
Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Pomoc Drogowa BiałobrzegiTragiczny wypadek w miejscowości Pohulanka

Tragiczna noc na mazowieckich drogach. W trzech wypadkach zginęły trzy osoby. W miejscowości Pohulanka kierujący autem osobowym uderzył w przydrożne drzewo. Nie przeżył. Z kolei w miejscowości Liw kierowca spłonął w samochodzie po tym, jak jego pojazd koziołkował i również uderzył w drzewo. Natomiast w Gielniowie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl przekazał, że do zdarzenia doszło na trasie Szczyty-Pohulanka (DK48). Informację potwierdzili strażacy.

- Zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania o godzinie 22.56. Z informacji wynikało, że pojazd osobowy uderzył w drzewo i jedna osoba była uwięziona w pojeździe. Okazało się, że pojazd na łuku drogi wypadł z trasy - przekazał nam w sobotę przed południem aspirant Krzysztof Antoszewski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Białobrzegach.

I dodał, że działania strażaków polegały na umożliwieniu dostępu ratownikom do osoby poszkodowanej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. - W trakcie działań na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził zgon osoby, która kierowała pojazdem - wskazał strażak.

Działania służb zakończyły się po godzinie 3.

Kierowca spłonął w samochodzie

Do podobnego wypadku, również ze skutkiem śmiertelnym, doszło w piątek wieczorem na trasie Wrotnów-Tchórzowa, niedaleko Łochowa.

- Samochód osobowy, z nieznanych nam jeszcze przyczyn, zjechał z drogi, koziołkował i uderzył w drzewo. Pojazd zapalił się i kierowca spłonął w samochodzie - przekazał nam starszy brygadier Dariusz Maciąg z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Dodał, że na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

Asp. Malwina Wlazło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu doprecyzowała w rozmowie z PAP, że mężczyzna, mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, miał 21 lat.

Zginął 40-letni pieszy

Do śmiertelnego wypadku tej samej nocy doszło również do w Gielniowie, na drodze krajowej numer 12. Jak podała aspirant Sztabowa Aneta Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, "zginął pieszy o nieustalonej dotąd tożsamości". - Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.45. Kierujący samochodem marki opel, 32-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, jadąc od strony Przysuchy, na odcinku nieoświetlonej drogi krajowej numer 12, potrącił pieszego - wskazała policjantka.

Dodała, że ofiara to mężczyzna w wieku około 40 lat. - Zginął na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny, jak również przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia - podała.

Przeczytaj również: Zderzenie czterech pojazdów na S8

Zderzenie na S8
Zderzenie na S8Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pomoc Drogowa Białobrzegi

Pozostałe wiadomości