Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Ulice

Wypadek pod Górą Kalwarią. Ranną zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek pod Górą Kalwarią
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWypadek pod Górą Kalwarią

Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Pęcław w powiecie piaseczyńskim. Poszkodowana jest jedna osoba, którą zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazał nam Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej straży pożarnej, zderzyły się dwa pojazdy osobowe. - W wyniku uderzenia bocznego jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działają trzy zastępy straży pożarnej, które zabezpieczają miejsce wypadku oraz lądowanie śmigłowca - poinformował Darmofalski.

Wstępny opis przebiegu wypadku podała policja. - Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Pęcław. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letnia kierująca samochodem marki Cadillac nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 58-letniemu kierowcy toyoty. W wyniku zderzenia poszkodowana została kierująca cadillaciem. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowaną do szpitala. Oboje kierujący byli trzeźwi - przekazała Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- Na tę chwilę ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Oba samochody są mocno rozbite - przekazał kilku minut po godzinie 9 reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Węgrzynowicz dowiedział się od służb działających na miejscu, że do wypadku zadysponowano śmigłowiec LPR ze względu na brak dostępnej karetki kołowej.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o wznowieniu protestu ratowników medycznych. Protestujący ostrzegli, że październikowa akcja może przybrać rozmiary tej z początku września, gdy w stolicy i okolicach brakowało karetek, a do zgłoszeń dysponowane były śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości