Nadarzyn można już ominąć trasą S8. Drogowcy oddali kolejny odcinek

Kolejny odcinek S8 oddany do użytku
Kolejny odcinek S8 oddany do użytku
GDDKiA
GDDKiAKolejny odcinek S8 oddany do użytku

Drogowcy oddali do użytku kolejny fragment trasy S8. Od piątkowego wieczoru kierowcy mogą skorzystać z 13 kilometrów drogi ekspresowej w okolicy Nadarzyna.

Chodzi o odcinek między węzłami Paszków a granicą gminy Żabia Wola (na wysokości miejscowości Przeszkoda). Auta mogą poruszać się już obiema jezdniami trasy głównej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zastrzega, że wprowadzona w tym miejscu organizacja ruchu jest tymczasowa.

Kolejny odcinek S8 oddany do użytkuGDDKiA

Dwa odcinki trasy

Na nowo otwartej trasie będą funkcjonowały dwa węzły - Siestrzeń i Młochów. Natomiast na węźle Nadarzyn kierowcy jadący od strony Wrocławia będą mogli skorzystać jedynie ze zjazdu w kierunku Wólki Kosowskiej.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji obie jezdnie wchodzące w skład odcinka Przeszkoda - Paszków (11,6 km) budowanego przez firmę Intercor. Na części trasy Radziejowice - Paszków obie jezdnie będą dostępne na długości około półtora kilometra. Na pozostałym fragmencie (8,4 km) ruch będzie odbywał się jedną jezdnią. Na drugiej trwają jeszcze prace związane z układaniem nawierzchni. Jeśli w najbliższym czasie będą sprzyjające warunki atmosferyczne, wykonawca - firma Strabag - zamierza oddać tę część drogi do użytku jeszcze przed końcem roku.

Wykonawcy mają czas do wakacji

Wzdłuż oddanej do użytku drogi będą jeszcze toczyły się roboty. Drogowcy muszą położyć chodniki i zbudować ścieżki rowerowe, drogi lokalne i zjazdy do nieruchomości. Do obowiązków wykonawców będzie też należało zadbanie o zieleń wzdłuż trasy.

Firma Strabag ma czas na dokończenie odcinka Radziejowice - Przeszkoda (9,9 km) do lipca przyszłego roku. Za wykonanie zadania zainkasuje 306,9 mln złotych. Z kolei termin na ukończenie trasy między Przeszkodą a Paszkowem minie w sierpniu 2019 roku. W umowie z firmą Intercor był on początkowo określony jako wcześniejszy, plany pokrzyżowało jednak odkrycie cmentarza na terenie budowy w Nadarzynie. Prace archeologiczne opóźniły inwestycję o siedem miesięcy. Wykonawca otrzyma za wykonanie zadania 436,65 mln zł.

kk/mś

Pozostałe wiadomości