Przechodził prawidłowo po pasach, wjechał w niego kierowca. Policja publikuje nagranie

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie pieszego na przejściu w Makowie Mazowieckim
Potrącenie pieszego na przejściu w Makowie Mazowieckim
Policja Mazowiecka
Policja MazowieckaPotrącenie pieszego na przejściu w Makowie Mazowieckim

Kierowca auta osobowego potrącił pieszego na oznakowanym przejściu w Makowie Mazowieckim. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Policja publikuje ku przestrodze nagranie z miejskiego monitoringu i apeluje o ostrożną jazdę.

Do wypadku doszło około godziny 6.20 na jednym ze skrzyżowań w Makowie Mazowieckim.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni kierujący oplem, wykonując manewr skrętu w lewo w drogę poprzeczną, nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił przechodzącego przy nadawanym sygnale zielonym przez przejście 73-letniego pieszego - informuje w komunikacie Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Jak dodaje, pieszy został poszkodowany i trafił do szpitala. Badania stanu trzeźwości wykazały, że zarówno pieszy i kierujący byli trzeźwi.

Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu. Policja publikuje nagranie ku przestrodze. Widzimy na nim, że zanim opel dojechał do skrzyżowania i rozpoczął manewr skrętu w lewo, pieszy znajdował się już na pasach. Szedł prawidłowo. Został potrącony, gdy od chodnika dzielił go krótki odcinek.

- Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych - podkreśla Winnik.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Mazowiecka

Pozostałe wiadomości