Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Kolarze powalczą z czasem na Służewcu

Ulice

Mazovia TeamRusza wyścig Dookoła Mazowsza

Tym razem obejdzie się bez korków i utrudnień dla stołecznych kierowców. W środę na służewieckim torze zacznie się kolarski wyścig Dookoła Mazowsza. Na początek - jazda na czas.

- Wyścig Dookoła Mazowsza to jedna z najważniejszych imprez w kolarstwie szosowym w Polsce - przekonują organizatorzy wydarzenia, które zacznie się w środę. Na początku kolarze powalczą z czasem na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.

To dobra wiadomość dla stołecznych kierowców - wyścig nie spowoduje większych utrudnień. Z nimi liczyć się będą musieli w kolejnych dniach kierowcy z Mazowsza.

W ciągu trzech dni kolarze ścigać się będą na trzech pętlach. W czwartek - 165 km z Kozienic, w piątek z Teresina a w sobotę z Nowego Dworu Mazowieckiego.

24 ekipy, 150 zawodników

Wyścig organizowany jest od 1951 roku i cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku swój udział zapowiedziały 24 ekipy, m.in z Czech, Niemiec i Holandii - w sumie blisko 150 zawodników, ponad 30 więcej niż w roku ubiegłym.

Środową rywalizację na torze rozpocznie jazda indywidualna na czas, na dystansie 2,5 km (godzina 16:00). Zanim jednak kolarze wystartują, odbędzie się prezentacja ekip (godzina 15:30).

Na godzinę 17:00 przewidziana jest dekoracja zwycięzców rundy, a godzinę później w tej samej konkurencji wystartują amatorzy.

DWA TYGODNIE TEMU WYŚCIG SPARALIŻOWAŁ WARSZAWĘ:

Korek na WisłostradzieLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

at/r

Źródło zdjęcia głównego: Mazovia Team