Podczas prac energetycznych na Żoliborzu znaleziono niewybuch

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja saperów na ŻoliborzuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Akcja saperów na Żoliborzu

Kolejny dzień, kolejny znaleziony niewybuch. Tym razem przy ulicy Mickiewicza na Żoliborzu.

- Ogrodzony jest wykop w pasie zieleni, wzdłuż Mickiewicza, przy skrzyżowaniu z Zajączka. Wygląda to tak, jakby na miejscu prowadzone były prace związane z miejską infrastrukturą. Niewybuch znaleziono między chodnikiem a ujęciem wody oligoceńskiej. Wyłączona jest ścieżka rowerowa i chodnik – relacjonuje Artur Węgrzynowicz.

- Na miejscu jest jeden zastęp w celu zabezpieczenia strefy zagrożenia - potwierdza Piotr Gąska z warszawskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jest także policja. - Podczas prac energetycznych odkopano zardzewiały przedmiot o wielkości około 30 cm. Policjanci zabezpieczają miejsce - mówi Kamila Szulc z bielańskiej policji.

Nie zapadła natomiast decyzja o ewakuacji pobliskich budynków.

Po dotarciu saperów na miejsce ruch samochodów na Mickiewicza został chwilowo wstrzymany. Po kilkunastu minutach saperzy przejęli przedmiot i przetransportowali go do samochodu.

Akcja saperów w żoliborskiej szkole

To kolejna akcja saperów w ostatnich tygodniach i kolejna w tej okolicy. Pod koniec października na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o ewakuacji uczniów oraz pracowników szkoły znajdującej tuż obok szkoły, także ze względu na znalezione tam niebezpieczne przedmioty.

W tym tygodniu znaleziono kolejne niewybuchy: na budowie drugiej linii metra na Bródnie oraz podczas sadzenia drzew na Woli.

Niewybuchy - akcje saperów

Akcja służb na ŻoliborzuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/r