Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Podczas prac energetycznych na Żoliborzu znaleziono niewybuch

Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja saperów na ŻoliborzuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Akcja saperów na Żoliborzu

Kolejny dzień, kolejny znaleziony niewybuch. Tym razem przy ulicy Mickiewicza na Żoliborzu.

- Ogrodzony jest wykop w pasie zieleni, wzdłuż Mickiewicza, przy skrzyżowaniu z Zajączka. Wygląda to tak, jakby na miejscu prowadzone były prace związane z miejską infrastrukturą. Niewybuch znaleziono między chodnikiem a ujęciem wody oligoceńskiej. Wyłączona jest ścieżka rowerowa i chodnik – relacjonuje Artur Węgrzynowicz.

- Na miejscu jest jeden zastęp w celu zabezpieczenia strefy zagrożenia - potwierdza Piotr Gąska z warszawskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jest także policja. - Podczas prac energetycznych odkopano zardzewiały przedmiot o wielkości około 30 cm. Policjanci zabezpieczają miejsce - mówi Kamila Szulc z bielańskiej policji.

Nie zapadła natomiast decyzja o ewakuacji pobliskich budynków.

Po dotarciu saperów na miejsce ruch samochodów na Mickiewicza został chwilowo wstrzymany. Po kilkunastu minutach saperzy przejęli przedmiot i przetransportowali go do samochodu.

Niewybuch na Żoliborzu | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Niewybuch na Żoliborzu | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Niewybuch na Żoliborzu | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Akcja saperów w żoliborskiej szkole

To kolejna akcja saperów w ostatnich tygodniach i kolejna w tej okolicy. Pod koniec października na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o ewakuacji uczniów oraz pracowników szkoły znajdującej tuż obok szkoły, także ze względu na znalezione tam niebezpieczne przedmioty.

W tym tygodniu znaleziono kolejne niewybuchy: na budowie drugiej linii metra na Bródnie oraz podczas sadzenia drzew na Woli.

Niewybuchy - akcje saperów

Akcja służb na ŻoliborzuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/r