TVN Warszawa | Ulice

Autostrada A2. Wojewoda wydał pozwolenie na budowę odcinka Kałuszyn - Groszki

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszwa.pl
GDDKiA / TwitterBudowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę 12-kilometrowego odcinka fragmentu autostrady A2 Warszawa - Kukuryki. Drogowcy poinformowali, że umożliwia to już rozpoczęcie prac w terenie.

Projekt budowy i zezwolenie na realizację inwestycji wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zatwierdził 9 grudnia. Chodzi o 12 kilometrów autostrady A2 na odcinku Warszawa - Kukuryki, od węzła Kałuszyn do węzła Groszki. "Odcinek ten stanowi fragment budowy autostrady A2, która w Polsce docelowo ma przebiegać na trasie Świecko – Poznań – Warszawa – Siedlce – Kukuryki. Niniejszy odcinek zaczyna się na końcu istniejącej obwodnicy Mińska Mazowieckiego (bez węzła Ryczołek) oraz zlokalizowany jest w powiatach: mińskim i węgrowskim, na terenie gmin Kałuszyn, Mrozy, Grębków" - podano.

A2 Kałuszyn - Groszki. MapaTVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prace potrwają dwa lata

GDDKiA przewiduje z kolei, że prace zakończą się jesienią 2023 roku.

Inwestycja obejmie budowę węzła drogowego Groszki, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, przejazdów awaryjnych oraz wjazdów awaryjnych na autostradę, urządzeń ochrony środowiska, oświetlenia drogowego oraz Systemu Zarządzania Ruchem. Wraz z projektowanym odcinkiem autostrady przebudowane będą drogi lokalne i poprzeczne oraz wybudowane zostaną drogi dojazdowe i dodatkowe jezdnie umożliwiające połączenie z istniejącą siecią dróg.

W marcu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że GDDKiA podpisała umowę na budowę tego fragmentu autostrady A2. Inwestycję będzie realizowało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Oferta firmy opiewała na około 479,1 miliona złotych. Kolejnym etapem było jedynie czekanie na wydanie zgody. Wówczas drogowcy pokazali, jak dziś wygląda węzeł Kałuszyn na końcu obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Zapowiadali też, że prace ruszą po wydaniu zezwolenia na realizację inwestycji.

Informowaliśmy o zmianach w sposobie płatności za przejazd autostradą:

Drogowcy podniosą szlabany na autostradach
Drogowcy podniosą szlabany na autostradachTVN24

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszwa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA / Twitter

Pozostałe wiadomości