Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Ulice

Ulice

- Kto to wymyślił i po co to w ogóle jest? - dopytuje się reporter24 Rosti i przesyła zdjęcia "dziwnej wyspy na ul. Targowej". - To nowy układ drogowy. Powstał dla bezpieczeństwa kierowców - tłumaczy rzecznik konsorcium AGP Metro.

Spore utrudnienia czekały rano na kierowców jadących ul. Modlińską w stronę centrum. Na wysokości elektrociepłowni Żerań zderzyły się cztery samochody osobowe i autobus komunikacji miejskiej.

Drogowcy przygotowali nową organizację ruchu na Puławskiej. – Ruch został przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią. Dla kierowców jednak niewiele się zmieniło – relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Szykują się kolejne zmiany dla kierowców na ulicy Puławskiej. W związku z budową południowej obwodnicy Warszawy ruch w rejonie ul. Tanecznej będzie przerzucony z jezdni wschodniej na zachodnią. Nowa organizacja wejdzie w życie w poniedziałek i będzie obowiązywać przez ok. pół roku.

Tuż po godz. 17:00 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z Solidarności, doszło do kolizji dwóch samochodów – zaalarmował na Kontakt 24 Stevo32. Z kolei zdjęcia otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl od internauty Soar90.

Na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Kondratowicza zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Zdjęcie na warszawa@tvn.pl przysłał Tomek.

Prawdopodobnie nadmierna prędkość doprowadziła do kolizji dwóch aut na skrzyżowaniu al. Zielenieckiej z ul. Zamoyskiego. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.

Zapchane osiedlowe uliczki i zastawione chodniki - tak już niedługo będą wyglądały okolice węzła Młociny. To, co dla Białołęki będzie zbawieniem, dla mieszkańców Bielan stanie się koszmarem. Łatwy przejazd przez Wisłę sprawi, że wielu kierowców będzie chciało przesiąść się do metra w miejscu, gdzie nie ma jak zostawić auta.

- Przed godziną 18:00 w czwartek na ul. Nowogrodzkej tuż przed skrzyżowaniem z Kruczą kobieta kierująca fiatem uderzyła w stojący na skrajnie lewym pasie ambulans - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula.

Przed godziną 14:00 w czwartek zderzyły się dwa samochody osobowe na ul. Szaserów. Jedno z aut zablokowało przejazd w kierunku Chłopickiego. Kierowca skody został ranny.

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w czwartek po 13.00 na Bielanach. Nikt nie został ranny - informuje reporter tvnwarszawa.pl Dawid Krysztofiński.

Do tej pory drogowcy z GDDKiA się nim nie chwalili, chociaż wiadukt, który połączy Ursus z ulicą Połczyńską to bez wątpienia prezent dla kierowców. Dlaczego? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za parę miesięcy powstanie alternatywa dla wciąż zamkniętej Dźwigowej.

Nietypowy skutek silnego wiatru w Warszawie. W czwartek pogotowie i straż pożarna musiały przyjechać na pomoc kobiecie, której samochód przebił na wylot osiedlowy szlaban, poruszony przez wiatr. - Kierująca miała dużo szczęścia, skończyło się na lekkich obrażeniach - mówi reporter tvnwarszawa.pl.

Na odświeżonym w zeszłym roku Wale Miedzeszyńskim wciąż straszą zardzewiałe latarnie i z wystającymi kablami. - Najwyraźniej urzędnicy zapomnieli o rozpisaniu przetargu na nowe - podejrzewa Krzysztof i przesyła na Kontakt 24 zdjęcia.

Z okolic warszawskich dróg zniknęło w zeszłym roku 3417 reklam. To efekt kontroli, jakie przeprowadził Zarząd Dróg Miejskich. Część z nielegalnie postawionych reklam usunęli sami właściciele, pozostałe drogowcy.

Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Ursusa. Już na wiosnę najprawdopodobniej będą mogli skorzystać z nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, który połączy dzielnicę z ul. Poznańską, czyli drogą krajową nr 2.

Niegroźny wypadek zatrzymał przed południem tramwaje w Al. Jerozolimskich. Jedna z pasażerek upadła podczas wsiadania do tramwaju. Ruch w kierunku centrum był wstrzymany przez ok. pół godziny.