Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Śródmieście

Przebudowa ośrodka przy Inflanckiej. Powstanie zewnętrzny basen ze zjeżdżalnią i gejzerami wodnymi

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Ośrodek Inflancka Aktywna Warszawa. FacebookZewnętrzny basen sportowy w ośrodku przy Inflanckiej przejdzie przebudowę

Zewnętrzny basen sportowy w ośrodku przy Inflanckiej zostanie przebudowany. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą remontu i - jak zapowiada - mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowego basenu za rok.

- Baseny letnie Ośrodka Inflancka z każdym rokiem zmieniają swoje oblicze i poszerzają ofertę. Cieszę się, że już niebawem przystąpimy do kolejnego remontu i mam nadzieję, że warszawiacy będą chętnie korzystać z nowego basenu w upalne dni – mówiła w czwartek wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

15 lipca dyrektor Aktywnej Warszawy Bartosz Kusior i jego zastępca Bartosz Żukowski podpisali umowę z Tomaszem Bernatem, prezesem spółki Gardenia Sport. Spółka na zlecenie Warszawy przeprowadzi remont 25-metrowego basenu za kwotę 5,8 milionów złotych. Inwestycja powinna zakończyć się przed 20 majem 2022 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prace ruszą po sezonie

Prace rozpoczną się tuż po zakończeniu trwającego sezonu letniego we wrześniu tego roku. Wykonawca zacznie od rozbiórki i wyburzenia dotychczasowego basenu zewnętrznego. Następnie powstanie nowy basen sportowy o długości 25 metrów uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi - wodnymi gejzerami i masażami. Zostanie także wydzielona przestrzeń dla foodtrucków.

Znacząco zmieni się też otoczenie odnowionego basenu, począwszy od ogrodzenia i chodników, przez nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych po piaszczystą i trawiastą plażę. W Ośrodku Inflancka będzie też nowe boisko do piłki plażowej zamiast asfaltowego.

Miasto przypomina, że obiekt przeszedł w ostatnich latach szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Oprócz nowoczesnej stacji uzdatniania wody i systemu wentylacji, podnoszących komfort użytkowania pływalni, warszawiaków czekają również nowe wodne atrakcje. Już dziś można korzystać z 50-metrowej zjeżdżalni i trzech brodzików, zespołu pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefy gastronomicznej i depozytowej, wypożyczalni leżaków, przebieralni, pryszniców, czy tarasu widokowego.

Park Wodny Moczydło został otwartyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ośrodek Inflancka Aktywna Warszawa. Facebook