Kolejne niemowlę w Oknie Życia. "Dziewczynka była ubrana i czyściutka"

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
"Noworodek miał zaledwie dwie godziny"
"Noworodek miał zaledwie dwie godziny"
TVN24
TVN24"Noworodek miał zaledwie dwie godziny"

Po raz osiemnasty siostry zakonne znalazły w Oknie Życia przy Hożej dziecko. Jak przekazało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, znajdowała się przy nim karteczka z informacją o dacie narodzin: 24 sierpnia o godzinie 3 nad ranem. Franciszkanki nazwały dziewczynkę Zuzia.

Zgodnie z procedurami po tym, jak dziecko zostało zostawione, siostry wezwały karetkę pogotowia i policję. - Według medyków dziewczynka była ubrana i czyściutka - przekazała siostra Anna Uberman. Dodała, że dziecko przebywało w Oknie Życia 40 minut.

Siostry nadały jej imię Zuzia.

Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Daria Górka, noworodek został znaleziony w Oknie Życia dokładnie o godzinie 5.11. - Tak więc po znalezieniu miał zaledwie dwie godziny. Siostry zakonne od razu zadzwoniły po policję i pogotowie ratunkowe. Ratownicy określili stan dziewczynki jako bardzo dobry - relacjonowała reporterka.

Niemowlę zostało odwiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

Osiemnaste dziecko

To już osiemnaste dziecko pozostawione w Oknie Życia na ulicy Hożej 53. Opiekujące się nim siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej modlą się za znalezione przez nie dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia istnieje w Warszawie od prawie 12 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku kardynał Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się tuż przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu. 

W maju opisywaliśmy, jak siostry znalazły w Oknie Życia kilkudniowego Stefanka:

Siostra Barbara o początkach okna życia na Hożej
Siostra Barbara o początkach okna życia na Hożej Mówią, że są jak strażacy. Dyżurują całą dobę, a kiedy rozbrzmiewa alarm, zrywają się na równe nogi, zakładają habity i biegną jak do pożaru. Do okna życia. Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości