Basen zamknięty. "Z powodu zanieczyszczenia niecki przez użytkowników"

Nowa pływalnia na Inflanckiej
Kompleks letnich basenów przy Inflanckiej po przebudowie
Źródło: Urząd miasta

Z powodu zanieczyszczenia wody kryty basen w Ośrodku Inflacka został zamknięty do odwołania. Na jego ponowne otwarcie będzie trzeba poczekać. Potrzebne jest przeprowadzenie pełnej procedury oczyszczenia, dezynfekcji i badania wody, które potrwa kilka dni.

"Z powodu zanieczyszczenia niecki basenowej przez użytkowników korzystających z obiektu jesteśmy zmuszeni zamknąć pływalnię krytą" - poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Inflacka.

Wyjaśnił, że przeprowadzenie pełnej procedury oczyszczenia, dezynfekcji i badania wody przed ponownym otwarciem potrwa kilka dni. "Będziemy na bieżąco informować o planowanym terminie otwarcia w kolejnych komunikatach" - dodał.

O zamknięciu do odwołanie basenu poinformowało również Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Na terenie ośrodka są także m.in. sauna fińska i ogrody saunowe, które zostaną zamknięte od poniedziałku z powodu prac remontowych. Ich otwarcie planowane jest na niedzielę, 4 maja. 

Czytaj także: