Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

CBA zatrzymało kolejną osobę w sprawie reprywatyzacji. "Usiłowanie wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania"

Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/r
CBAKolejne zatrzymanie w sprawie reprywatyzacji

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego po raz kolejny zatrzymali byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki. To część śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy reprywatyzacji.

Jak poinformowało CBA w oficjalnym komunikacie, mężczyzna po raz pierwszy w tej samej sprawie został zatrzymany w maju. Zwolniono go, ale miał wpłacić poręczenia majątkowe i stawiać się na wezwania prokuratury. Tego jednak nie zrobił.

Wielomilionowe odszkodowanie w tle

CBA zaznaczyło, że czynności przeprowadzone przez agentów mają związek ze śledztwem dotyczącym usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od Warszawy w związku z realizacją roszczeń do nieruchomości przysługującej spółce znajdującej się u zbiegu Kruczkowskiego i Książęcej. W toku śledztwa ustalono, że firma sprzedała na rzecz dwóch osób roszczenia do nieruchomości.

"Sprzedaż ta była wynikiem oszustwa, gdyż uprzednio roszczenia zostały przeniesione na inny podmiot kontrolowany przez podejrzanego, o czym nabywcy nie byli informowani. Tym sposobem zainkasowane zostały środki w wysokości 175 tysięcy złotych. Następnie prezes podjął działania w celu ukrycia przestępczego pochodzenia tych środków, które polecił wypłacić na swoją rzecz" - czytamy w komunikacie służb.

Po zakończeniu czynności mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszał zarzuty.

70 śledztw związanych z reprywatyzacją

Jak przekazało CBA, funkcjonariusze warszawskiej delegatury prowadzą obecnie pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Dotyczą one blisko 200 nieruchomości, a zarzuty w sprawie usłyszało już około 40 osób.

"Wartość szkód z tego tytułu została oszacowana na ponad 3 miliardów złotych. We wrześniu 2019 roku Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała szósty akt oskarżenia w związku z tym wielowątkowym postępowaniem" - napisali funkcjonariusze.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zatrzymaniu przez CBA burmistrza Włoch Artura W.:

Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6

tvnwarszawa.pl

mp/r