Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Śródmieście

Policjanci rozdawali maseczki w kolejce do przyklasztornej jadłodajni 

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Maseczki dla potrzebujących od policjantów
Maseczki dla potrzebujących od policjantówMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plMaseczki dla potrzebujących od policjantów

Policjanci rozdawali w czwartek maseczki potrzebującym, którzy odbierali posiłki w jadłodajni braci kapucynów. Jak relacjonuje nasz reporter, większość osób już wcześniej zadbała o zakrycie twarzy. Ale policja zamierza kontynuować akcję.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, od niemal miesiąca jadłodajnia na tyłach Klasztoru Braci Mniejszych przy ulicy Kapucyńskiej zmieniła nieco sposób funkcjonowania. Zamiast gorących posiłków, wydawany jest suchy prowiant. By w kolejce zachowana była bezpieczna odległość, pilnują tego policjanci lub strażnicy miejscy.

Maseczki chirurgiczne

W czwartek wszedł w życie rządowy nakaz zakrywania ust i nosa. Dlatego policjanci zdecydowali, że potrzebującym stojącym w kolejce po posiłek będą rozdawać maseczki.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. – Policjanci rozdawali maseczki od godziny 9. Dostali je wszyscy, którzy stali w kolejce. Większość tych osób zadbało wcześniej o zakrycie twarzy. Mieli między innymi szaliki czy chustki. Tylko kilka z nich potrzebowało maseczek, które funkcjonariusze mieli zapakowane w kartonach – relacjonuje reporter. I jak precyzuje, policjanci rozdawali jednorazowe maseczki chirurgiczne.

Monitorują sytuację

Zapytaliśmy śródmiejską policję o to, jak przebiegała akcja.

- Te osoby są bardzo zdyscyplinowane, stały w kolejce na chodniku w wyznaczonych odstępach. Od czwartku wszedł obowiązek zakrywania twarzy, dlatego rozdaliśmy im maseczki, łącznie kilkadziesiąt sztuk - odpowiada Robert Szumiata, rzecznik prasowy śródmiejskiej policji. - Policjanci wręczali je rano, ale jadłodajnia wydaje posiłki do godziny 15. Dlatego cały czas monitorujemy sytuację przy klasztorze. Będziemy sprawdzać, czy w kolejnych dniach potrzebne będzie dostarczenie większej liczby maseczek – podsumowuje.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości