Śródmieście

Śródmieście

Bójka na Nowym Świecie: cudzoziemcy już zwolnieni

Cudzoziemcy, którzy 11 listopada brali udział w bójce u zbiegu ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej zostali wypuszczeni na wolność. - Ich tożsamość jest znana. Sąd wyznaczył termin ich rozprawy na grudzień - wyjaśniał w "Poranku" TVN24 Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.

Trzy miesiące więzienia za napaść na policjanta

Jest kolejny wyrok w związku z piątkowymi zamieszkami w Warszawie. Już trzech Polaków zostało skazanych przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście na trzy miesiące więzienia bez zawieszenia i 300 złotych za napaść na policjanta.

Powstańczy Chrystus wrócił w Aleje Jerozolimskie

Na ścianę pamięci przy Al. Jerozolimskich 37 powróciła replika płaskorzeźby upamietniającej tragedię powstania warszwskiego z napisem "Jezu ratuj, bo giniemy". Zdjęcia przysłał na Kontakt 24 internauta micki26.

"Niech to teraz odpracują". Internauci o zamieszkach

"Szok!", "Wstyd", "Nie zgadzam się na taką demokrację" - piszą na Kontakt 24 internauci oburzeni piątkowymi zamieszkami związanymi z obchodami Święta Niepodległości. Podczas starć z policją rannych zostało 40 funkcjonariuszy. Doszło też do licznych aktów wandalizmu - zniszczone zostały samochody, przystanki, chodniki. "Niech Ci chuligani teraz to odpracują" - proponują internauci.

Wielkie sprzątanie po zamieszkach

Całą noc trwało wielkie sprzątanie po piątkowych zamieszkach, które wybuchły w czasie obchodów Święta Niepodległości. Plac Konstytucji i plac Na Rozdrożu wyglądały w piątek jak pobojowiska. Miasto wciąż liczy straty.

"Już nigdy nie odważą się przyjechać na gościnne występy"

Sąd dla Warszawy Śródmieście jest przygotowany, aby w trybie przyspieszonym rozpatrywać wnioski policji i prokuratury o ukaranie osób uczestniczących w piątkowych zajściach w Warszawie - zapewnił rano w TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Podczas piątkowych starć w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości zatrzymano 210 osób.

Kto zepsuł Polakom święto?

11 listopada w Warszawie nie widziałem faszystów. Widziałem zadymiarzy, z których aż parowała amfetamina. Widziałem umykające przed nimi rodziny z dziećmi. Oberwałem wodą z armatki i najadłem się gazu pieprzowego. Tuż obok mnie lądowały butelki rzucane przez Antifę. Święto Niepodległości spędziłem w sercu zamieszek.

PKiN biało-czerwony

Pałac Kultury i Nauki, w związku z dzisiejszym świętem, rozbłysnął kolorami polskiej flagi. Zdjęcia świątecznej ilumiacji umieścił na portalu Kontakt24 Reporter 24, Michal_Chimkowski.

Policję czeka pracowita noc

Mimo, że piątkowe zamieszki w centrum się zakończyły, to policja wciąż ma ręce pełne pracy. – Będziemy pracować ciężko, aby nikomu nic się nie stało – zapowiada rzecznik stołecznej policji.

Wozy TVN podpalone podczas zamieszek

Przedmiotem agresji zgromadzonych na pl. na Rozdrożu stał się m.in. wóz transmisyjny TVN24 i samochód osobowy TVN Meteo, które podpalono. Obsłudze wozu na szczęście nic się nie stało. Policja próbuje namierzyć sprawców.

Wojsko przemaszerowało przez centrum

Z okazji Święta Niepodległości ulicami Warszawy przemaszerowała w piątek parada wojskowa w umundurowaniu i uzbrojeniu z lat 1920-1945. Wzięło w niej udział ponad 300 żołnierzy i 80 koni.

"Straty po zamieszkach będą ogromne"

Zniszczone chodniki i przystanki. Plac Konstytucji i plac Na Rozdrożu wyglądają jak pobojowiska. Ratusz już liczy straty po zamieszkach w centrum. Straty ponisły też policja - zniszczono radiowozy - oraz media - podpalono dwa samochody TVN, zaatakowano wóz Polskiego Radia i Polsat News.

W sercu zamieszek

Race, butelki rzucane na oślep, szarpnanina, demolka - tak wyglądało świętowanie niepodległości w centrum Warszawy - relajonują reporterzy tvnwarszawa.pl. Policja użyła armatek wodnych, gazu i broni gładkolufowej.

Kolorowa Niepodległa utknęła przed placem Konstytucji

Osoby biorące udział w demonstracji Kolorowa Niepodległa utknęły na ulicy Marszałkowskiej - informuje reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula. Są szczelnie otoczeni przez szpaler policji, która nie wypuszcza ich ze względów bezpieczeństwa. - Nasz cel został osiągnięty - mówią.

200 osób zatrzymanych. Sędziowie już czekają

Policja zatrzymała już około 200 osób, które brały udział w zamieszkach. Wśród nich są zarówno osoby sympatyzujące z Marszem Niepodległości, jak i Kolorową Niepodległą. Minister sprawiedliwości poinformował, że warszawscy sędziowie - na specjalnych dyżurach - czekają na pierwszych chuliganów.

Zamieszki na Rozdrożu

Zamieszki w Śródmieściu przeniosły się z placu Konstytucji przed pomnik Dmowskiego na placu Na Rozdrożu. - Uczestnicy Marszu Niepodległości byli agresywni. Odpalili race. Podpalili samochód TVN24 i TVN Meteo. Policja interweniowała dopiero po jakimś czasie - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Bartek Andrejuk. Sympatyków Kolorowej Niepodległej, którzy też atakowali policję, udało się już dużo wcześniej uspokoić.

Trwa liczenie strat. Relacja na żywo

Zamieszki najpierw na placu Konstytucji, potem Na Rozdrożu, 21 osób rannych, ponad 200 zatrzymanych i zniszczenia na ulicach - to bilans Święta Niepodległości w Warszawie.

"Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę"

Po godz. 12 na placu Piłsudskiego rozpoczęły się główne obchody Święta Niepodległości. Bronisław Komorowski oddał hołd żołnierzom i funkcjonariuszom, przywitał się z oficjelami. Później na maszt wciągnięta została flaga Polski, a chwilę później głos zabrał prezydent.

Kaczyński przed pałacem z tortem i kwiatami

Kilkaset osób przemaszerowało w czwartek wieczorem Krakowskim Przedmieściem w comiesięcznym Marszu Pamięci. Pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie pojawił się również prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wygłosił kilkuminutowe przemówienie do swoich zwolenników. Zdjęcia z miejsca marszu zamieścił w serwisie Kontaktu 24 warszawski Reporter 24 Piotr_Tomczyk.

Weekend bez tramwajów w alei Jana Pawła II

Kolejny test dla pasażerów przyszykowali na ten weekend tramwajarze. W związku z przebudową magistrali w rejonie ronda ONZ, z al. Jana Pawła II i Chałubińskiego zniknęły wszystkie tramwaje.

Obchody Święta Niepodległości

93 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Ten radosny dzień warszawiacy będą mogli świętować na defiladzie historycznej, podczas Biegu Niepodległości, w Muzeum Powstania Warszawskiego, a nawet na rockowym koncercie.

Jan Ołdakowski z Krzyżem Oficerskim

Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odebrał z rąk Bronisława Komorowskiego w czwartek.

Biało-czerwona Kancelaria Premiera

Narodowe barwy rozświetliły gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Iluminacja upamiętnia 93. rocznicę odzyskania niepodległości i będzie włączona do 2:00 w nocy.

Szklany biurowiec przy Domu Partii

Zabytkowy relikt PRL-u - Dom Partii, zyska nowoczesnego sąsiada. Mowa o nowym biurowcu, który stanie na wolnej przestrzeni tuż przy budynku Centrum Giełdowego. "Ozdobią" go szalachetne materiały.

Utrudnienia w Święto Niepodległości

Święto Niepodległości, przypadające na 11 listopada, wiele osób planuje świętować na ulicach. Będzie Marsz Niepodległości, który budzi tyle emocji, że odbędzie się też próba jego zablokowania. Ratusz nie poda dokładnych tras, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Oprócz tego możemy spodziewać się m.in. parady historycznej Traktem Królewskim czy wiecu przed Ambasadą USA. Wszystkie wydarzenia łączą się z utrudnieniami w ruchu w Śródmieściu.