Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Praga Południe

Najpierw pożar auta, później elewacji. "Samochód cały objęty płomieniem"

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPożar auta i elewacji na Saskiej Kępie

Na Saskiej Kępie zapalił się samochód dostawczy. Ogień objął też pawilon handlowy, przed którym stało auto. Jak poinformowali strażacy, nikomu nic się nie stało, ale konieczna była ewakuacja.

O zdarzeniu poinformował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. - Samochód dostawczy był zaparkowany przy pawilonie handlowym w alei Stanów Zjednoczonych 20a. Zapalił się i ogień objął także elewację budynku. Auto niemal całkowicie się spaliło, a oprócz tego około 20 metrów kwadratowych elewacji pawilonu - wskazał nasz reporter.

Informację potwierdził Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej. - Chodzi o budynek, w którym znajdują się sklepy. Nikomu nic się nie stało, ale konieczna była ewakuacja pięciu osób. Na miejscu pracują jeszcze cztery zastępy straży pożarnej, które sprawdzają dokładnie, czy elewacja już się nie pali. Pożar jest już całkowicie opanowany - poinformował. I dodał: - W momencie naszego przyjazdu, samochód był cały objęty płomieniem.

Nasz reporter dodał, że są utrudnienia w miejscu pożaru. - Z alei Stanów Zjednoczonych nie można wjechać w Saską na czas akcji strażaków. Ogień z samochodu dostawczego uszkodził też cztery inne zaparkowane w pobliżu samochody - relacjonował Zieliński.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl