TVN Warszawa | Praga Południe

Pociąg śmiertelnie potrącił dziewczynkę

TVN Warszawa | Praga Południe

Aktualizacja:
Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Pociąg śmiertelnie potrącił dziecko
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPociąg śmiertelnie potrącił dziecko

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w okolicach stacji PKP Warszawa Olszynka Grochowska. - Pociąg śmiertelnie potrącił dziewczynkę - poinformowała rzeczniczka południowopraskiej komendy.

- Na wysokości zbiegu ulic Biskupiej i Makowskiej doszło w poniedziałek około godziny 10 do śmiertelnego potrącenia na torach - powiedziała rzeczniczka południowopraskiej policji Joanna Węgrzyniak. Dodała, że ofiarą jest dziewczynka, funkcjonariusze zabezpieczają miejsce wypadku, a czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratora.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM

Według nieoficjalnych ustaleń Polskiej Agencji Prasowej, w wypadku zginęła 16-latka. Dziecko zostało potrącone przez pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej jadący do Otwocka.

"Występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM linii R7 i SKM linii S1. Ruch pociągów odbywa się po jednym torze w obu kierunkach. Możliwe opóźnienia, relacje skrócone, odwołania pociągów. Ponadto od godziny 10:05 do odwołania wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM w pociągach SKM oraz KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock" - informował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

Później rzeczniczka SKM Zuzanna Szopowska-Konop poinformowała, że choć o 13.40 Udało się przywrócić ruch na obu torach, to nadal występują opóźnienia. - Niestety, w okresie zimowym częściej dochodzi do potrąceń - powiedziała Szopowska-Konop. - Sprawą zajmują się także przedstawiciele komisji badania wypadków kolejowych, a maszyniści zapewniamy wsparcie psychologiczne - dodała. 

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości