"Policjanci próbowali zagrodzić mu drogę, kierowca przyspieszył i jechał w ich kierunku"

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów
KSPPoszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów

Kiedy policjanci chcieli zatrzymać podejrzewanego o kradzieże mieszkańca Targówka, ten wsiadł w auto i próbował ich przejechać. Mundurowi zdążyli odskoczyć i ruszyli w pościg. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a w policyjnych systemach figuruje jako poszukiwany. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty.

Kilka dni temu operacyjni z północnopraskiej policji zaczęli obserwować mieszkańca Targówka podejrzewanego o kradzież pieniędzy z szafki pracowniczej. - Kiedy funkcjonariusze chcieli podjąć interwencję wobec 20-latka, ten wsiadł do hondy i zaczął uciekać. Policjanci próbowali zagrodzić mu drogę, lecz kierowca przyspieszył i jechał w ich kierunku - relacjonuje oficer prasowa północnopraskiej komendy Irmina Sulich.

Nie zaciągnął ręcznego, uszkodził radiowóz

Dodaje, że mundurowym udało się odskoczyć w ostatniej chwili. Ruszyli w pościg za mężczyzną. - W trakcie ucieczki mężczyzna stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Na terenie Białołęki 20-latek zdecydował się porzucić samochód i uciekać pieszo - opisuje Sulich.

Policjanci pobiegli za mężczyzną i po pewnym czasie go zatrzymali. Kiedy jednak razem z zatrzymanym wrócili do radiowozu, okazało się, że auto jest uszkodzone. - Zatrzymany w momencie pozostawienia samochodu nie zaciągnął ręcznego hamulca, przez co auto stoczyło się na policyjny radiowóz, powodując w nim uszkodzenia - informuje oficer prasowa. Dodaje, że na miejsce przyjechała załoga ruchu drogowego, która rozliczyła 20-latka za kolizję oraz jazdę bez wymaganych uprawnień.

Figurował w systemach jako poszukiwany

Po sprawdzeniu 20-latka w systemach informacyjnych służb okazało się też, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. - Śledczy doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut czynnej napaści na policjantów, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej - wymienia Sulich.

Mężczyzna trafił do zakładu poprawczego (można w nim przebywać do ukończenia 21. roku życia).

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości