Dowiedział się, że straci prawo jazdy i "chciał załatwić sprawę"

Policyjny areszt, pomieszczenie dla osób zatrzymanych (ilustracyjne)
Do zdarzenia doszło w powiecie żyrardowskim
Źródło: Google Earth
Policjanci żyrardowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa i nie włączył świateł. Okazało się, że 29-letni kierowca był po użyciu alkoholu. Sprawę - jak informuje policja - chciał "załatwić" pieniędzmi.

W piątek, 23 sierpnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i nie włączył świateł drogowych.

- Wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek był w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila – red). Policjanci poinformowali kierującego, że w związku z popełnionym wykroczeniem zostaje mu zatrzymane prawo jazdy. Wówczas wyciągnął on z kieszeni pieniądze, chcąc wręczyć je za odstąpienie od czynności służbowych i tak załatwić sprawę - przekazuje w komunikacie mł. asp. Patrycja Sochacka z policji w Żyrardowie. - Mężczyzna został poinformowany, że popełnił przestępstwo. Po wykonanych czynnościach trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych – dodaje.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu
Źródło: Policja

ZOBACZ TAKŻE: Włożył do radiowozu zwitek banknotów. "Nic nie pisz, jest dobrze".

Usłyszał zarzuty, grozi mu surowa kara

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w związku z odstąpieniem od czynności służbowych.

§ 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Art. 229 Kodeksu karnego

Odpowie też za prowadzenie auta w stanie po spożyciu alkoholu.

§ 1.  Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. § 3.  W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
Art. 87 Kodeksu wykroczeń

ZOBACZ: "Dam ci pięć tysięcy, tylko weź mnie puść".

Czytaj także: