TVN Warszawa | Okolice

Dwa nowoczesne pociągi będą kursować na trasie Otwock-Pruszków

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke
Źródło:
PAP
SKMPociąg Impuls 2

Od poniedziałku, 8 sierpnia, na linię Szybkiej Kolei Mazowieckiej S1 (Otwock-Pruszków) wyjadą dwa nowe pociągi. Impulsy 2 dostarczyła firma Newag.

O nowych pociągach poinformował rzecznik SKM Karol Adamaszek. Jak zaznaczył, w dni robocze nowe, dłuższe składy będą obsługiwały trasę S1 zestawione (łącznie 10 wagonów). W weekendy i święta (w tym 15 sierpnia) rozdzielone.

Sześć krótszych czteroczłonowych pojazdów już jeździ po stolicy, głównie na trasie z Sulejówka na lotnisko. Do tej pory przyjechało już do Warszawy 8 pięcioczłonowych Impulsów 2. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze w sierpniu dojadą dwa kolejne - przekazał Adamaszek.

Za 668 milionów złotych

Wartość kontraktu realizowanego przez Newag wynosi blisko 668 milionów złotych brutto, z czego blisko 203 miliony pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Umowa z Newagiem obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pociągów oraz siedmioletnie serwisowanie.

Inwestycja Szybkiej Kolei Miejskiej obejmuje 21 pojazdów: 15 złożonych z 5 członów i 6 złożonych z 4 członów, które można ze sobą łączyć w tzw. tandemy, zapewniając więcej miejsc w godzinach szczytu. Do dyspozycji pasażerów będą: Wi-Fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, wózek oraz duży bagaż, a także nowoczesny system informacji i automaty biletowe. Na pokładzie będą także defibrylatory AED. 

Czytaj również: Pod Dworcem Zachodnim powstaje tunel tramwajowy:

Dworzec Zachodni - Grójecka
Dworzec Zachodni - GrójeckaTramwaje Warszawskie

ZOBACZ: Flirty za wysokie dla peronów w Górze Kalwarii. Pasażerów czekają uciążliwe przesiadki.

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: SKM

Pozostałe wiadomości