Zamknęli połowę mostu Łazienkowskiego

Drogowcy zaczynają remont
Drogowcy zaczynają remont
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plDrogowcy zaczynają remont

W nocy z soboty na niedzielę drogowcy zamknęli południową jezdnię mostu Łazienkowskiego. Tymczasowo zlikwidowany został buspas. W poniedziałek ma rozpocząć się frezowanie nawierzchni.

Jezdnia w kierunku Śródmieścia zmieniła się z jednokierunkowej w dwukierunkową. Teraz kierowcy z trzech pasów w jednym kierunku mają do dyspozycji po dwa pasy w stronę centrum i Pragi.

Jadący w kierunku Pragi przejadą na drugą jezdnię na wysokości Czerniakowskiej, a na właściwą wrócą przed Wałem Miedzeszyńskim (utrzymana będzie możliwość zjazdu z Trasy Łazienkowskiej na ul. Wał Miedzeszyński w stronę Wawra oraz w kierunku Pragi Północ).

Wąsko i wolno

- Ruch odbywa się płynnie, bez żadnych utrudnień, ale w poniedziałek może być znacznie gorzej - relacjonował w niedzielę rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Zarząd Dróg Miejskich ostrzega, że pasy są wąskie, dlatego maksymalna prędkość została ograniczona do 40 km/h. Na czas remontu, na moście zlikwidowany został buspas. - Zakaz ruchu na południowej stronie trasy dotyczy również rowerzystów i pieszych - przypomina Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Wymiana dylatacji

Prace na moście obejmują wymianę elementów dylatacji i nawierzchni na odcinku od Wisłostrady do Wału Miedzeszyńskiego. Potrwają do końca wakacji.

Pierwsze prace rozbiórkowe zamkniętego odcinka rozpoczęły się w niedzielę po praskiej stronie. Frezowanie nawierzchni ma ruszyć w poniedziałek.

Jak informuje ZDM, północna jezdnia mostu jest w lepszym stanie i na razie nie ma planu jej remontu.

Do trzech razy sztuka

Początkowo most miał zostać zamknięty w weekend 6-7 lipca. Jednak opóźniła się dostawa elementów dylatacji, które mają być wymieniane.

Drogowcy podali kolejny termin - 13-14 lipca, ale znów okazało się, że przejazd będzie zamknięty tydzień później. W końcu udało się to w nocy z 20 na 21 lipca.

bf/b

Pozostałe wiadomości