Wymalują ścieżki na jezdni. "Nie stracą na tym kierowcy"


Na Żoliborzu mają pojawić się kolejne ścieżki rowerowe. Urzędnicy chcą je wymalować na obydwu jezdniach al. Wojska Polskiego do końca tego roku.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmienić organizację ruchu w alej pomiędzy placem Grunwaldzkim a ul. Mickiewicza. Właśnie został ogłoszony przetarg na projekt wytyczenia tam pasów rowerowych.

Kierowcy nie ucierpią

- Ścieżka ma być pociągnięta na obydwu jezdniach al. Wojska Polskiego. Nie strącą na tym kierowcy. Przestrzeń jest na tyle duża, że liczba pasów dla aut się nie zmniejszy, tak jak i liczba miejsc parkingowych – zapewnia Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miasta ds. komunikacji rowerowej.

Jak pisze na popularnym portalu społecznościowym, urzędnicy liczą, że pasy uda się wytyczyć jeszcze w tym roku. Dzięki tej inwestycji, powstanie połączenie ze ścieżką rowerową wyznaczoną w al. Jana Pawła II. Gorzej sytuacja wygląda po stronie ul. Mickiewicza, gdzie nie ma pasów rowerowych.

Nowe ścieżki w tym roku

- Ścieżka w al. Wojska Polskiego ułatwi jednak połączenie z placem Wilsona. Cały czas szukamy możliwości i staramy się komponować kolejną strukturę ścieżek – mówi Puchalski.

Termin składania wniosków na zmianę organizacji ruchu w al. WP upływa 5 sierpnia. CZYTAJ O SZCZEGÓŁACH PRZETARGU.

Zmiany na Marszałkowskiej

ZTM ogłosił również przetarg na koncepcję kontrapasa na ul Marszałkowskiej od pl. Konstytucji do pl. Unii Lubelskiej. Po zmianach jeden pas byłby dla aut, a drugi dla rowerzystów. Projekt zakłada też m.in. poszerzenie platform przystankowych w kierunku centrum oraz zbadanie możliwości połączenia przystanków chodnikami z sąsiednimi przejściami dla pieszych.

TAK O O KONTRAPASIE NA UL. MARSZAŁKOWSKIEJ MÓWI ŁUKASZ PUCHALSKI:

lata/ran/par

Mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowej
Mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowejMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości