Wiadomo już, jakie kluby będą działać na bulwarach. Jeden wraca po kilku latach przerwy

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
Nad Wisłą ma być ciszej. Bulwary "ofiarą swojego sukcesu".
Nad Wisłą ma być ciszej. Bulwary "ofiarą swojego sukcesu". Fakty TVN
wideo 2/4
Fakty TVNNad Wisłą ma być ciszej. Bulwary "ofiarą swojego sukcesu".

Po czterech latach przerwy nad najdłuższą polską rzekę wraca lokal Cud nad Wisłą. W najbliższych sezonach letnich na nabrzeżu pojawią się także kluby Grunt i Woda oraz Szerokie Bary. Władze Warszawy ogłosiły wyniki przetargu na zagospodarowanie bulwarów.

Warszawski ratusz rozstrzygnął przetarg na dzierżawę terenów nad Wisłą na odcinku od Płyty Desantu 3 Dywizji Piechoty do mostu ks. J. Poniatowskiego. Jak przekazano, jak co roku, nadwiślańskie klubokawiarnie mają ruszyć razem z otwarciem sezonu letniego – czyli w majówkę.

Urząd poinformował, że wygrały trzy oferty. Na bulwarze Flotylli Wiślanej pojawią się trzy lokale znane z poprzednich sezonów: Grunt i Woda, Szerokie Bary, a na Płytę Desantu po czterech latach nieobecności wraca Cud nad Wisłą, który przez 10 lat był atrakcją tego miejsca.

Czytaj więcej: Alkohol na bulwarach pozostaje legalny.

Dni Kultury Kubańskiej w Cudzie nad Wisłątvn24

Mnóstwo atrakcji i tańce pod gołym niebem

Ratusz poinformował, że niestety w przetargu nie pojawiła się żadna propozycja na lokalizację na południowej części bulwaru Flotylli Wiślanej położoną w sąsiedztwie siłowni plenerowej. W tym miejscu zarządcy terenu zależało na stworzeniu przestrzeni przeznaczonej dla najmłodszych użytkowników bulwarów.

- Komisja oceniająca otrzymała jedenaście ofert, wybraliśmy najkorzystniejsze i najciekawsze. Do znanej z poprzednich sezonów atmosfery popołudniowych spotkań i wieczornych tańców pod gołym niebem dojdzie szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym oraz rekreacyjnym – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ds. zielonej Warszawy w stołecznym ratuszu. – Niepowtarzalny klimat Dzielnicy Wisła zostanie z nami na najbliższych kilka sezonów! – dodała.

PRZECZYTAJ: Przetarg na siedem sezonów, nowe warunki na bulwarach wiślanych.

W swoich ofertach lokale zaproponowały różne atrakcje, m.in.: zróżnicowaną ofertę gastronomiczną, standupy, kina plenerowe, spotkania z autorami książek, zajęcia i turnieje sportowe, wycieczki rowerowe dla seniorów, gry uliczne: zośkę, grę w klasy i kendamę, plenery malarskie dla dzieci, pomoc psychologiczną, oraz wspomniane przez dyrektor Młochowską potańcówki.

Wraca po czterech latach

Warto przypomnieć, że Cud nad Wisłą zniknął z mapy miasta w 2019 roku po tym, gdy miasto spóźniło się z ogłoszeniem konkursu, a warunki, jakie przedstawiono w sprawie ograniczenia hałasu, były przez właścicieli klubu wówczas nie do zaakceptowania.

Tańce pod gołym niebem w Cudzie nad WisłąCud nad Wisłą

Jak przekazał ratusz, także w tym sezonie każdy z lokali będzie zobowiązany do przygotowania mapy akustycznej, zainstalowania kurtyn dźwiękochłonnych i podłączenie się do miejskiego sytemu monitoringu hałasu, który wprowadzony został na bulwarach w ubiegłym sezonie. "Wypracowane zasady są efektem kilkuletniej współpracy z akustykami, ekspertami zajmującymi się pomiarem natężenia hałasu oraz mieszkańcami" – pisze ratusz.

Zwycięzcy przetargu będą mogli pozostać na wydzierżawionych gruntach nawet przez siedem sezonów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości