Był skazany na 23 lata więzienia, nie wrócił z przepustki. Odnaleźli go po czterech latach

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
PAP
KSPZatrzymanie poszukiwanego listem gończym

Przez cztery lata był poszukiwany listem gończym, bo nie wrócił do więzienia z przepustki. Skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych stołecznej policji.

Do zatrzymania doszło w drugiej połowie stycznia. - Mężczyzna ukrywał się na jednej z posesji w powiecie płockim - poinformowała we wtorek Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Broń maszynowa, amunicja, narkotyki

- Poszukiwany od czterech lat ukrywał się przed organami ścigania po tym, jak nie powrócił do zakładu karnego po odbyciu przepustki. Skazany był łączne na 23 lata pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję środków odurzających - dodała Adamus.

Wskazała także, że według informacji śledczych 46-letni mężczyzna mógł próbować ucieczki oraz posiadać broń palną, dlatego do działań został zaangażowany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. - Podczas wykonywanych czynności zabezpieczono broń maszynową "Scorpion" wraz z amunicją, dwa komplety sfałszowanych dokumentów polskich oraz słowackich i środki odurzające - tłumaczyła.

Kolejne zarzuty

Po zatrzymaniu 46-latek został przewieziony do Komendy Stołecznej Policji, gdzie usłyszał kolejne zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, posiadania i posługiwania się podrobionymi dokumentami oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. - Za wymienione przestępstwa grozi mu dodatkowe 10 lat pozbawienia wolności - dodała.

Po usłyszeniu zarzutów 46-latek trafił z powrotem do zakładu karnego.

kk/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP