Przygotuj się na:

RAJD POLSKI

W piątek rozpoczyna się 77. Rajd Polski. Jego finał odbędzie się w niedzielę na Karowej. Kierowców i pasażerów komunikacji czekają utrudnienia.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla nożownika z Bemowa

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plInterwencja policji przy ulicy Czumy

Dwa zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, usłyszał 59-letni mężczyzna, który w piątek na Jelonkach zaatakował kobietę. Decyzją sądu podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu.

Jak poinformowała tvnwarszawa.pl prokurator Aleksandra Skrzyniarz, zatrzymany w piątek na Jelonkach mężczyzna został już przesłuchany. Postawiono mu zarzuty.

- Zarzuty obejmują zarówno usiłowanie zabójstwa, jak również spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator wystąpił do sądu rejonowego o zastosowanie tymczasowego aresztowania i ten wniosek został uwzględniony - poinformowała Skrzyniarz. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Ze względu na wczesny etap śledztwa prokuratura nie informuje o motywach działania mężczyzny, a także o tym, czy znał swoją ofiarę. Nie wiadomo również, w jakim stanie jest zraniona nożem kobieta.

Atak nożownika

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 14 w jednym z bloków przy ulicy Czumy. Jak informowała wówczas Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji, napastnik ranił kobietę ostrym narzędziem.

Ranny został też sam napastnik. Z raną zlokalizowaną na nodze, w asyście policji, został zabrany do szpitala.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl