W skład Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 24 członków, z których połowę stanowią przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrani w głosowaniu, dziewięciu przedstawicieli wskazanych przez prezydenta Warszawy oraz trzech przedstawicieli wskazanych przez Radę Warszawy.
Organ doradczy
- Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego to bardzo dobre pole do dyskusji i współpracy miasta z sektorem pozarządowym oraz miejsce konsultowania ważnych spraw dla mieszkańców – zaznacza cytowana w komunikacie prasowym Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy i przedstawicielka Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
Przypomina, że rada jest organem o charakterze opiniodawczym i doradczym, który wspiera współpracę miasta z organizacjami pozarządowymi. Główne zadania rady to: opiniowanie dokumentów o charakterze strategicznym ze względu na współpracę Warszawy z organizacjami pozarządowymi, wyrażanie opinii w sprawach związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych, udzielanie pomocy i opinii w sytuacjach spornych pomiędzy miastem a środowiskiem pozarządowym, opiniowanie spraw związanych z zadaniami publicznymi, w tym zlecanie tych zadań do realizacji organizacjom pozarządowym.
Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego opiniuje także wnioski, dotyczące przesunięć środków w budżecie miasta, wydatkowanych w ramach współpracy stolicy z organizacjami pozarządowymi. Pełna lista wskazanych kandydatów jest dostępna na stronie: http://ngo.um.warszawa.pl/wybory_wrdpp_V
Piąta kadencja Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego potrwa trzy lata i zakończy się w lipcu 2023 roku.
Autorka/Autor: dg
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN