Najnowsze

Rozszerzanie strefy płatnego parkowania. Drogowcy biorą pod lupę kolejne dzielnice

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/7
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plStrefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie projektów powiększenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego między innymi o obszary Saskiej Kępy i części Mokotowa. Jesienią plany będą konsultowane z mieszkańcami.

15 kwietnia podczas sesji radni zdecydowali o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego o kolejne dwie dzielnice: Żoliborz i Ochotę. Wprowadzenie zmian w życie zaplanowano na 6 września. Liczba płatnych miejsc parkingowych wzrośnie z 38 do 52 tysięcy. ZDM zapowiada, że do strefy zostaną włączone kolejne obszary miasta.

Saska Kępa i Mokotów

Drogowcy chcą jednak postawić parkometry również na Saskiej Kępie, Kępie Gocławskiej oraz na części Kamionka. Zachodnią granicę strefy ma wyznaczać dawna rezerwa dla tzw. Trasy Tysiąclecia. Badania parkingowe zaplanowano również na okolice placu Hallera i Szmulowizny. Tych rejonów Pragi Północ nie objęło ubiegłoroczne rozszerzenie.

Na lewym brzegu pod kątem rozwoju SPPN będą analizowane: Górny Mokotów - na północ od Madalińskiego oraz Dolny Mokotów - na północ od Gagarina i na wschód od Czerniakowskiej.

ZDM planuje kolejne rozszerzenie strefy płatnego parkowaniaZDM

"Pierwszym krokiem będzie analiza zachowań parkingowych kierowców. Wykonawca będzie badać, ile pojazdów parkuje na poszczególnych ulicach o różnych porach dnia i nocy, zarówno w dni powszednie jak i w weekendy. Mierzone będzie również to, jak długo i jak często parkują poszczególne pojazdy" - poinformował ZDM. Na podstawie tych obserwacji można ocenić, jaką część aut używają mieszkańcy danego obszaru, a jaką – osoby przyjeżdżające do pracy lub przesiadające się z samochodu do transportu zbiorowego.

ZDM zapowiedział, że jednocześnie planowana jest inwentaryzacja wszystkich miejsc postojowych na danym obszarze. Na jej podstawie zostanie przygotowany projekt organizacji ruchu dla każdej z ulic, zakładający oznakowanie miejsc parkingowych. Gotowy projekt będzie jesienią konsultowany z mieszkańcami. Decyzję o kolejnym rozszerzeniu strefy podejmie Rada Warszawy.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości