Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Samolot do Oslo zawrócił na Lotnisko Chopina

Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockLotnisko Chopina

Samolot LOT z Warszawy do Oslo musiał zawrócić po starcie. Pasażerowie mają dotrzeć do Norwegii na pokładzie innej maszyny.

Informację o zawróceniu samolotu otrzymaliśmy w poniedziałek rano na Kontakt 24. Zgodnie z rozkładem, odlot z Lotniska Chopina do Oslo planowany był na 7.45.

Doniesienia Reportera 24 potwierdził rzecznik PLL LOT. - Samolot rejsowy LO481 z Warszawy do Oslo zawrócił z powietrza, żeby udać się do najbliższego lotniska, czyli Lotniska Chopina. System komputerowy wykazał niesprawność jednego z czujników systemu wykrywania oblodzenia - informuje Michał Czernicki.

66 pasażerów

Zastrzega też, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi nie było zagrożone, bo "ten system jest zdublowany". - Kapitan podjął decyzję o zawróceniu samolotu do Warszawy z uwagi na najwyższe standardy bezpieczeństwa Polskich Linii Lotniczych LOT, szczególnie w rejsach do miejsc, gdzie panuje bardzo niska temperatura i oba systemy przeciwoblodzeniowe muszą być sprawne - przekazał Czernicki.

Na pokładzie samolotu było 66 pasażerów i czworo członków załogi. - Pasażerowie są pod opieką pracowników LOT-u, w ciągu 30 minut podstawiony zostanie drugi samolot- zapewnił po godzinie 9 Czernicki.

Informowaliśmy także o awaryjnym lądowaniu rządowego samolotu na Lotnisku Chopina:

Awaryjne lądowanie rządowego samolotu na Okęciu

Awaryjne lądowanie rządowego samolotu na OkęciuTomasz / Kontakt 24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/r