Policja: żądał spłaty fikcyjnego długu, ofiarom groził, że obleje je kwasem

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Chciał wymusić spłatę fikcyjnego długu
Chciał wymusić spłatę fikcyjnego długu
Komenda Stołeczna Policji
Komenda Stołeczna PolicjiInterwencja policji

Policjanci zatrzymali 44-latka, który miał grozić dwóm osobom pobiciem oraz tym, że obleje je kwasem, jeśli nie spłacą fikcyjnego długu. Chodziło o 130 tysięcy złotych. 44-letni mężczyzna trafił do aresztu.

Jak informuje w komunikacie Komenda Stołeczna Policji, w Ursusie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego. Do przestępstwa miało dojść na terenie powiatu nowodworskiego.

"Wielokrotnie groził"

"Nad sprawą pracowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, którzy po wykonaniu wszelkich niezbędnych działań operacyjnych ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny. Nad ranem wspólnie z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KSP w Warszawie zatrzymali 44-latka, który wielokrotnie podczas rozmów telefonicznych groził dwóm osobom pozbawieniem ich życia i zdrowia" - informuje KSP.

Śledczy ustalili, że mężczyzna próbował wymusić od poszkodowanych zwrot fikcyjnego długu w kwocie 130 tysięcy złotych. W przypadku odmowy zagroził, że obleje te osoby kwasem i pobije.

Zarzuty i areszt

"W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim 44-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Decyzją sądu na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - podsumowuje komenda.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Stołeczna Policji

Pozostałe wiadomości