Dalsze zmiany na "obwodnicy Gocławia". Jest umowa na przebudowę ulicy Abrahama

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ulica Abrahama przed zmianami

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że w ciągu czterech miesięcy ulica Abrahama upodobni się do pozostałych ulic wchodzących w skład tzw. "obwodnicy Gocławia". Miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy. Co się zmieni? Pojawią pasy rowerowe, uporządkowane zostanie parkowanie.

"Obwodnicą Gocławia" określany jest ciąg ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego - Jugosłowiańska. W maju drogowcy zakończyli prace na ulicach Meissnera i Umińskiego, gdzie pojawiły się jednokierunkowe pasy rowerowe i nowe miejsca parkingowe. Częścią projektu była też poprawa bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Teraz analogiczne zmiany przejdzie ulica Abrahama.

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

Jak przekazał w komunikacie ZDM, dzięki zmianom poprawi się bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych bez sygnalizacji. A takich na całej długości ulicy - między ulicami Fieldorfa "Nila" a Bora-Komorowskiego - jest obecnie 10. Wszystkie zostały wzięte pod lupę w ramach przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przejść dla pieszych bez sygnalizacji. Spośród nich aż 9 zostało ocenionych na 0, a jedno otrzymało 1 punkt w 6-stopniowej skali. Audytorzy zalecili m.in. zwężenie jezdni w ich rejonie do jednego pasa ruchu, co zostało wzięte pod uwagę przy projektowaniu zmian.

Pasy rowerowe, miejsca parkingowe

Obecny przekrój obu jezdni Abrahama jest dwupasmowy, ale prawe pasy niemal na całej długości są wykorzystywane przez kierowców do parkowania. Niektórzy zatrzymują auta tuż przed zebrami, ograniczając na nich widoczność. W ich obrębie zostaną utworzone strefy wyłączone z ruchu. "Dzięki temu utrzymamy stan obecny, ale w uporządkowanej formie i bez obniżania bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu. Przewidujemy, że na jezdniach ul. Abrahama będzie 145 miejsc dla samochodów" - przekazali drogowcy.

Ostatnim elementem projektu jest wyznaczenie na obu jezdniach Abrahama jednokierunkowych pasów rowerowych. Zapowiadane zmiany to pomysł mieszkańców, który został wybrany w jednej z edycji budżetu obywatelskiego.

ZDM zapowiada, że prace na Abrahama mają się rozpocząć jeszcze we wrześniu. Od momentu podpisania umowy wykonawca - firma Adrog - będzie mieć 120 dni na zakończenie robót.

Informowaliśmy również o zmianach na pozostałych częściach obwodnicy Gocławia:

Przejazd nowy pasem rowerowym
Przejazd nowy pasem rowerowymZDM

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości