Najnowsze

Metro na Bemowo nabiera kształtów. Jest termin wyjazdu pociągu testowego

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wizyta na terenie stacji metra Bemowo
Wizyta na terenie stacji metra Bemowo TVN24
wideo 2/2
TVN24Wizyta na terenie stacji metra Bemowo

Metro Warszawskie pokazało zdjęcia z budowy stacji Ulrychów. Prace na bemowskim odcinku podziemnej kolejki mają zakończyć się w wakacje. Pojawiła się też informacja, kiedy na stacji pojawi się pierwszy testowy pociąg.

Jak zapewniło na Facebooku Metro Warszawskie, stacje Ulrychów i Bemowo nabierają docelowego wyglądu. Układane są posadzki i okładziny ścienne. "Na stacji Ulrychów zamontowana jest już niemal jedna cała ściana zatorowa, zaś druga w około połowie. Wykonana jest z patynowanej miedzi, co będzie jej nadawać odcień niebiesko-zielony" - opisuje miejska spółka.

I dodaje, że wkrótce na tory wyjedzie skrajnik, którego zadaniem będzie między innymi sprawdzenie poprawności wykonania szyny prądowej czy montażu instalacji w tunelach. Ta kontrola umożliwi zaś wjazd pociągu testowego, co zaplanowane jest na przełomie marca i kwietnia. "Budowa tego odcinka zakończy się w wakacje" - deklaruje we wpisie Metro Warszawskie.

Opóźnienia przez pandemię

Jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, epidemia i zamknięcie granic wstrzymały niektóre prace na budowie linii M2. Ze względu na braki w obsadzie ekip czy brak dostaw, wykonawca poprosił o wydłużenie terminu. Ostatecznie datę zakończenia budowy wydłużono o blisko półtora roku.

Zgodnie z nowym harmonogramem prace przy budowie stacji Ulrychów i Bemowo mają zakończyć się w lipcu 2022 roku.

Rozbudowa drugiej linii metratvnwarszawa.pl

Podobnie w przypadku stacji po prawej stronie Wisły, czyli Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Miały one powstać do września 2021, ale termin została przesunięty o 10 miesięcy. Ostatni odcinek na zachodzie, czyli stacje Lazurowa, Chrzanów oraz Karolin wraz z zapleczem techniczno-postojowym mają być skończone nie wcześniej niż w kwietniu 2024 roku.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości